ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
Огляд релігійних подій за тиждень: 29 березня – 4 квітня

Україну відвідав ієрарх Сербської Православної Церкви; у Миколаєві і Чернівцях відзначили 60-річчя визволення міст від фашистів; у Сумах освячено відновлений Свято-Пантелеймонівський храм; православна Вінниця зустріла чудотворну ікону Божої Матері “Всецариця”; в Полтавській, Овруцькій і Луганській єпархіях відбулися збори благочинних; в Одесі віруючі вийшли на маніфестацію; нова православна телевізійна передача з’явилася на Чернігівському телебаченні; одразу два семінари відбулися в Києві: з проблем соціального служіння Церкви та з проблем викладання православних дисциплін; питання викладання православного курсу розглядали і в Запоріжжі; кримська православна молодь обговорила поточні проблеми; пограбовано монастир в Інкермані; архієпископ Вишгородський Павел відзначив 10-ліття перебування на посаді намісника Лаври.

Відвідини сербського гостя
Київ відвідав архієрей Сербської Православної Церкви єпископ Зворницько-Тузланський (Боснія і Герцеговина) Василій. Гостя приймав у своїй резиденції ПредстоятельУкраїнської Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир. Єпископ Василій розповів Блаженнішому Владиці про сучасне становище Сербської Православної Церкви в зв'язку з подіями останніх днів в Косово та Метохії. Він передав подяку Предстоятелю УПЦ від Святішого Патріарха Сербського Павла за молитовну підтримку сербського народу та Сербської Церкви. Особисто від себе владика Василій подякував Блаженнішому Митрополиту за можливість навчання в Київських духовних школах студентів із його єпархії, які стануть майбутніми богословами та священнослужителями Сербської Православної Церкви. Блаженніший Митрополит Володимир підкреслив, що завжди молиться і співпереживає Сербській Церкві-Сестрі, і завжди з теплом згадує про свої відвідини Сербії та спілкування з ієрархами і народом Сербської Православної Церкви.
Також владика Василій відвідав Київську Духовну академію, де спілкувався із студентами-сербами, які навчаються в Україні. У Києві єпископ Василій відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру, Свято-Покровський, Свято-Вознесенський Флорівський та Свято-Пантелеймонівський (Феофанію) жіночі монастирі, молився перед іконою "Призри на смирення" у Свято-Введенському чоловічому монастирі. У Сербській каплиці, зведеній з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира на території Міжнародної Кадрової Академії, він звершив панахиду по жертвам нещодавньої трагедії у Косово та Метохії. Під час відвідин монастирів і храмів Києва єпископ Василій мав спілкування з духовенством, чернецтвом і віруючими Української Православної Церкви. Також гість відвідав стародавній Чернігів, де вклонився святиням міста.
Коментуючи останні події в Косово і Метохії, владика зазначив, що сьогодні “найстрашніші часи для православного сербського народу. Сербія переживає сьогодні такі випробування, яких не пам’ятає з часів Османського ярма”.

60-річя визволення міст
У Миколаєві і Чернівцях 29 березня відзначалося 60-річчя визволення цих міст від німецько-фашистських загарбників. З цієї нагоди в Обласному палаці культури Миколаєва відбулося урочисте засідання, в якому взяло участь місцеве духовенство на чолі з архієпископом Миколаївським і Вознесенським Питиримом. З нагоди ювілею визволення владика Питирим також узяв участь у покладенні квітів до меморіалу воїнам Ольшанцям, де покояться загиблі солдати.
З благословення митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія в цей день клірики міського благочиння поклали квіти до пам’ятника солдата-визволителя.

Постають нові храми
В суботу 3 квітня Предстоятель Української Православної Церкви освятив Свято-Володимирський собор у Севастополі (на місці древнього Херсонесу).
На освяченні собору Блаженнішому Митрополитові співслужили митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, архієпископ Вишгородський Павел та духовенство Сімферопольської єпархії. Присутніми на освяченні були Президент України Леонід Кучма, Київський міський голова Олександр Омельченко, міністр культури України Юрій Богуцький, Севастопольський міський голова Леонід Жунько, інші посадові особи, численні віруючі.
Єпископ Сумський і Охтирський Іов освятив престол у відродженому Свято-Пантелеймонівському храмі Сум. Храм був побудований в стилі новгородсько-псковської архітектури незадовго до революції. Разом із сусіднім корпусом, де зараз знаходиться Духовне училище, він був резиденцією вікарного єпископа Митрофана (Абрамова), відомого волинського місіонера.

Хресний хід із “Всецарицею”
Чудотворна ікона “Всецариця”, що Хресним ходом подорожує по Україні, відвідала Вінницьку єпархію. Ранком 29 березня біля Свято-Воскресенського храму Вінниці чудотворний образ зустрічало духовенство єпархії та численні миряни. Після зустрічі "Всецариця" була перенесена Хресним ходом по центральній вулиці міста до Спасо-Преображенського кафедрального собору, де перебувала до 4 квітня. Протягом цих днів до ікони прикладалися десятки тисяч людей, більшість із яких спеціально приїхала автобусами із віддалених парафій єпархії.

Збори благочинних
Одразу в трьох єпархіях – Полтавській, Овруцькій і Луганській – відбулися збори благочинних. На благочинницькому зібранні Полтавської єпархії, яке проходило під головуванням єпископа Полтавського і Кременчуцького Филипа в єпархіальному управлінні, основною темою обговорення стало питання місіонерської та соціальної роботи на парафіях Полтавщини.
На аналогічному зібранні Овруцької єпархії, яке проходило під головуванням архієпископа Овруцького і Коростенського Віссаріона, поряд з поточними питаннями парафіяльного життя особливу увагу було звернуто на крайню необхідність православного виховання підростаючого покоління. Владика Віссаріон закликав кожного священика єпархії провести виховні години у закладах освіти, що знаходяться на території ввірених їм парафій й у майбутньому налагоджувати з ними постійний зв'язок. Благочинні єпархії також були ознайомлені зі зверненням Блаженнішого Володимира у Міністерство освіти України відносно згубності проведення уроків валеології у загальноосвітніх закладах.
На зборах благочинних Луганської єпархії, що пройшли під головуванням митрополита Луганського і Старобільського Іоанникія, було акцентовано увагу на питаннях активізації місіонерського і соціального служіння в регіоні. Владика Іоанникій закликав благочинних звернути в парафіях особливу увагу на благоустрій храмів і церковних кладовищ.

Маніфестація віруючих
В Одесі з благословення митрополита Одеського і Ізмаільського Агафангела відбувся Хресний хід, організований Одеською єпархією за участі громадської організації “Единое Отечество”. Учасники акції хотіли нагадати представникам влади про права віруючих, гарантовані їм у сфері взаємовідносин із податковими службами. Маніфестація почалася біля приміщення Обласної податкової адміністрації, куди прибули автобуси з віруючими єпархії. Після молитви "Царю Небесний", було прочитано Послання Священного Синоду від 29 грудня 2003 року та Звернення до голови Податкової адміністрації в Одеській області Валерію Манько, яке було передано його заступникам. Потім учасники маніфестації пішли Хресним ходом до приміщення Одеської облдержадміністрації. Тут відбувся мітинг, на якому виступали священики єпархії і представники православної громадськості. Після оголошення Звернення до губернатора Сергія Гриневецького, воно було вручено його заступнику.

Нова православна телепрограма
На Чернігівському обласному телебаченні започатковано цикл передач "Дорога до храму". Нову телепередачу планується випускати щонеділі). За словами її автора та ведучої журналістки Алли Клименко, мета телепередачі – привести людей до віри шляхом розповіді про православні Таїнства, свята, традиції й церковний етикет. Єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій, який став першим гостем телепрограми, дав благословення на створення та показ цієї телепрограми, оскільки, на його думку, вона виконуватиме просвітницькі функції та сприятиме воцерковленню жителів Чернігівщини.

Форуми, конференції
У Києво-Печерській Лаврі відбувся семінар "Сучасні аспекти соціального служіння в Україні", організований Синодальним відділом благодійності і соціального служіння. В роботі семінару взяли участь представники всіх єпархій, а також настоятелі тих парафій і монастирів, які активно включені в сучасну милосердницьку діяльність. Голова Відділу протодиякон Сергій Косовський ознайомив присутніх із роботою відділу в 2003 році. Було повідомлено про ті проекти. Які планується реалізувати в цьому році. Учасники семінари поділилися власним досвідом у сфері соціальної роботи, висловили власні міркування з окремих питань практичної діяльності. На заве6ршенняч семінару представники єпархій мали можливість отримати консультації у фахівців Відділу з різних аспектів соціальної роботи.

Також у ці дні в Києво-Печерській Лаврі, під головуванням координатора Всеукраїнського Православного педагогічного товариства священика Богдана Огульчанського, відбулося засідання робочої групи Товариства. Участь у роботі засідання взяли представники Товариства майже з усіх єпархій нашої Церкви. Вони мали змогу обмінятися досвідом просвітницької роботи в регіонах та отримати консультативну допомогу з питань впровадження у загальноосвітніх школах та вузах богословських дисциплін, основ християнської етики або православної культури.

У Сімферополі Об’єднання православної молоді Криму провело семінар з проблем молодіжного служіння "Таврійський форум - 2004". Семінар проходив за благословенням митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря та за підтримки Всеукраїнського об’єднання "Держава". В програму семінару, зокрема, входив Круглий стіл "Форми і методи роботи з парафіяльною молоддю", на якому обговорювалися питання практичної діяльності з організації програми освітніх молодіжних зустрічей, біблійних вікторин, соціального служіння. Також були обговорені програма діяльності Об’єднання православної молоді Криму на 2004-2005 рр., програма літніх таборів "Літо - 2004". На майбутнє Об’єднання планує проведення семінарів з питань вивчення Священного Писання, творів Святих Отців, православного Богослужіння, підготовки православних молодіжних лідерів.

У конференц-залі Запорізького єпархіального управління під головуванням архієпископа Запорізького і Мелітопольського Василія відбувся навчально-практичний семінар з викладання курсу "Основи православної культури". У ньому взяли участь священики з відділу духовної освіти і катехізації Запорізької єпархії, професорсько-викладацький склад Запорізького інституту удосконалення вчителів, а також викладачі експериментального предмету "Основи православної культури". На семінарі також було підведено підсумки першого року експерименту з викладання. За його результатам були відкориговані зміст і методика викладання курсу, розроблена програма перепідготовки викладачів гуманітарних дисциплін і план проведення кваліфікаційних занять на наступний навчальний рік.

Святотатство
У Криму пограбовано Інкерманський Свято-Климентіївський монастир, розташований поблизу Севастополя. Вночі невідомі проникли в храм і забрали ковчег із частичками мощів, ікону святого великомученика Пантелеймона (ХIХ ст.), Євангеліє в окладі, кілька ікон, срібні і мідні хрестики та пожертви, зібрані прихожанами на ремонт обителі. Правоохоронні органи проводять розслідування, зловмисники поки не знайдені. Як зазначив намісник монастиря ієромонах Іов, інцидент є серйозним випробуванням для братії, але це випробування повинне лише укріпити монастир і душі його обитателів, щоб, у свою чергу, вони могли допомогти тим, хто сюди притікає.

Ювілей намісника Лаври
30 березня виповнилося 10 років з того дня, коли архієпископ Павел очолив братію Києво-Печерської Лаври. У цей день владика відслужив Божественну літургію в Трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських у Києво-Печерській Лаврі. Разом із духовенством і насельниками обителі намісника привітали державні, громадські і культурні діячі.
Архієпископ Вишгородський Павел закінчив Луцький технікум, Московську духовну семінарію та Київську духовну академію. Служив на парафії волинського шахтарського міста Нововолинськ. Під його керівництвом Києво-Печерська Лавра активно розвиває свою благодійну, місіонерську і релігійно-просвітницьку діяльність. Окрім намісництва владика також несе послух голови Синодального відділу у справах монастирів.

(За матеріалами прес-служби УПЦ)

 Огляд преси: 28 червня – 4 липня
 Огляд преси: 21 – 27 червня
 Сергій БАРШАЙ. Божа Матір Волинська. Православне життя очима світських ЗМІ: 26 квітня – 2 травня
 Сергій БАРШАЙ. Чудо і науковий підхід. Православне життя очима світських ЗМІ: 19 – 25 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 19 – 25 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 5 – 11 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 22 – 28 березня
 Огляд релігійних подій за тиждень (8 – 14 березня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (19 – 25 січня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (12 – 18 січня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (5 – 11 січня)
 Огляд релігійних подій за тиждень (22 – 28 грудня). Огляд релігійних подій
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру