ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
Огляд релігійних подій за тиждень: 22 – 28 березня

Києво-Печерську Лавру відвідав тимчасовий повірений у справах посольства Сербії і Чорногорії Властимир Джуричанин; Українська Православна Церква виступила з офіційною Заявою з приводу трагічних події у Косово; при Донецькому онкологічному центрі відкрито православний храм; ікона Божої Матері “Всецариця” відвідала Волинь і Хмельниччину; по Одеській єпархії проведено Хресний хід; міліціонери Луцька почали вивчати Закон Божий; митники передали Церкві ікони та богослужбові книги; у Києві відбулася міжнародна православна конференція; православні педагоги Сум гуртуються в обласний осередок; прикарпатське православне населення терпить утиски.

Співчуття братньому сербському народові
За благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан прийняв тимчасового повіреного у справах посольства Сербії і Чорногорії Властимира Джуричанина. Пан Джуричанин поінформував владику Митрофана про трагічні події в Косово і Метохії, Белграді та інших містах Сербії, в результаті яких десятки людей загинули а сотні отримали тяжкі поранення. В.Джуричанин вручив владиці послання на ім’я Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира, в якому повідомляється про заходи Уряду Сербії і Чорногорії, спрямовані на подолання конфлікту і захисту сербського населення. У посланні також містилося прохання до Його Блаженства святими молитвами допомогти братнім слов’янським народам Косово і Метохії.
Владика Митрофан висловив співчуття і завірив, що духовенство і вірні Української Православної Церкви, співчуваючи стражданням і ранам, нанесеним народу Сербії і Чорногорії, а також сестринській Сербській Церкві, піднесуть свої молитви до Всемилостивого Господа про настання благополуччя на багатостраждальній косовській землі.

Українська Православна Церква була однією з перших світових релігійних організацій, яка офіційно засудила геноцид, що проводиться нині по відношенню до сербського населення у Косово. "Сьогодні для наведення миру в Косово необхідні не лише заклики до припинення насильства, але й конкретні зусилля для встановлення там миру і справедливості, - сказано, зокрема, в офіційній Заяві священноначалля Української Православної Церкви. – Це може забезпечити лише світове співтовариство під егідою Організації Об'єднаних Націй, а не контингент військ НАТО, який продемонстрував свою повну неспроможність контролювати ситуацію в краї. Якщо найближчим часом не будуть вжиті найрішучіші заходи для приборкання погромників, можливою буде нова ескалація конфлікту, нові криваві злочини екстремістів, які неминуче приведуть до повного знищення і вигнання сербського населення і створення "етнічно чистого" албанського Косово, що стане справжньою гуманітарною катастрофою для Балкан і всієї Європи. Агресія зла на землі Косово повинна бути зупинена. Краю необхідно повернути мир, а багатостраждальному сербському народові - право жити і трудитися на своїй історичній Батьківщині”.

Постають нові храми
Розпочалися регулярні богослужіння в новому храмі на честь ікони Божої Матері "Всецариця", що розташований при Донецькому обласному онкологічному центрі. Першу Божественну Літургію в присутності медичного персоналу і пацієнтів центру звершили протоієрей Володимир Леонов і священик Михаїл Чумак. Відтепер Слово Боже постійно лунатиме в цьому медичному закладі. Слід відзначити, що сьогодні переважна більшість лікувальних установ міста уже мають свої храми або кімнати для молитви.

Хресний хід із “Всецарицею”
Всеукраїнський хресний хід із чудотворною іконою Божої Матері "Пантанасса" (Всецариця), що перебував на Волині, відвідав Свято-Успенський Низкиницький чоловічий монастир. Перед прибуттям святині Чернеча гора, на якій розташована обитель, була вщент заповнена богомольцями. Протягом доби був відкритий доступ до святині. Загалом, за приблизними підрахунками, до ікони в монастирі приложилося близько 17 тисяч вірних.
Після Волині Хресний хід із “Всецарицею” направився до Хмельницкого. Тут ікону біля стін Свято-Покровського кафедрального собору урочисто зустрів архієпископ Хмельницький і Шепетівський Антоній разом із духовенством собору, міських храмів та багаточисленним народом. Приклавшись до образу, владика благословив ним усі чотири боки міста. “Всецариця” знаходилась у соборі майже тиждень. Увесь цей час храм був відкритий цілодобово і в ньому відбувалися безперервні богослужіння.

Хресний хід по Одеській єпархії
За благословенням митрополита Одеського і Ізмаільського Агафангела було проведено Хресний хід по Комінтернівському, Березовському і Миколаївському районах Одеської області із святинями єпархії: чудотворною Касперівською іконою Божої Матері, образом Пресвятої Богородиці "Життєдайне Джерело" (на камені), іконою святителя Луки Кримського з частичкою його мощів, іконою преподобного Амфілохія Почаївського з частичкою мощів та іконою Царя-страстотерпця Миколая. Подібні Хресні ходи останнім часом стали в єпархії вже доброю традицією. Їх організовує і проводить єпархіальний Відділ релігійної освіти, катехізації і місіонерства по тим місцям єпархії, де особливо гостро стоїть проблема розколів. На цей раз першим пунктом у маршруті Хресного ходу стало село Кірово (Комінтернівського району). Після нього віруючі відвідали село Петрівка (Березівського району), райцентр Березівка і село Миколаївка. Усюди, де перебували учасники Хресного ходу, їх зустрічали численні віруючі разом із духовенством округи. У храмах перед святинями відправлялися молебні, після яких місцеве населення мало можливість прикладатися до них. Цей Хресний хід підняв дух у віруючих єпархії. Адже він відвідував ті місця, де люди рідко мають можливість виїжджати з своїх місць і молитися на соборних богослужіннях. А тут вони раптом у себе вдома отримали можливість побачити урочисте богослужіння, звершене великим сонмом духовенства.

Катехизація силовиків
Згідно рішення керівництва волинської міліції протягом поточного року правоохоронці Волині у системі службової підготовки будуть вивчати Закон Божий та основи богословських знань. Лекції їм будуть читати клірики Луцька в Актовому залі міліцейського облуправління. Нещодавно відбулась перша лекція, яку прочитав священик храму Всіх святих землі Волинської Олександр Мазурак.
Відомо, що більшість міліціонерів Волині – православні, а тому введення подібного курсу, на думку керівництва, підійме релігійну свідомість, а отже і мораль правоохоронців.

Повернення святинь
У Синодальному відділі по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України відбулась зустріч голови Відділу архієпископа Львівського і Галицького Августина з начальником Господарсько-експлуатаційного митного управління Володимиром Копачом. Під час зустрічі владиці було передано ікони та богослужбові книги, що були нещодавно вилучені на кордоні при спробі вивезення за межі України і мають історико-культурну цінність. Відтепер ці святині мають зайняти місце в новозведених військових храмах України. Владика Августин від імені вірних Української Православної Церкви висловив вдячність за повернуті книги та богослужбове начиння.
Останнім часом все більше почастішали випадки пограбування православних святинь, що відбуваються по всіх регіонах нашої держави. Часто безцінні історичні пам'ятки, які віками використовувались у наших церквах, потрапляють у небажані руки - до колекцій зовсім невіруючих людей, або ж зникають безвісти поза межами нашої держави. І тому особливо приємно, що правоохоронні органи, котрі на кордоні нашої держави оперативно реагують у випадку подібних рецидивів, розуміють, кому необхідно повертати награбовані святині.

Конференції, освітні заходи
У Міжнародній Академії управління персоналом (м.Київ) відбулася міжнародна науково-практична конференція "Православні духовні цінності в контексті формування сучасного світу". Її організаторами виступили Міжнародна Кадрова академія, Київська Духовна академія, Інститут філософії НАН України, Інститут історії НАН України, Центр пам'яткознавства НАН України та Конфедерація недержавних вищих закладів освіти України. Від Української Православної Церкви в роботі конференції взяли участь секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський, ректор Київської Духовної академії професор протоієрей Микола Забуга, викладачі академії протоієрей Василій Заєв, архімандрит Іларій (Шишковський), ієромонах Аристарх (Лєбєдєв) та настоятель Спасо-Преображенського Новгород-Сіверського монастиря ігумен Гавриїл (Рибальченко). Також на конференції були представники Православних Церков Сербії, Польщі і Молдови.
Перед початком конференції було відслужено молебні одразу в трьох каплицях, що знаходяться на території академії: Святого Георгія Переможця, Сербській на честь жертв натовських бомбардувань та вірменській.
У доповідях учасників акцентувалася увага на проблемах відродження православних духовних цінностей, їх ролі в сучасних суспільно-політичних процесах в Україні та світі, формуванні духовно-моральної культури особистості та новітніх тенденціях у розвитку соціальної доктрини Православ'я.

У Сумах на черговому зібранні православних викладачів області було прийнято рішення про утворення Сумського осередку Всеукраїнської спілки православних педагогів, нещодавно утвореної з благословіння Митрополита Київського і всієї України Володимира. Очолив осередок секретар Духовного училища Сергій Бортник. Значна кількість членів - викладачі, випускники або студенти цього училища, які займаються місіонерством та педагогікою у Сумській єпархії. Ними ведеться викладання дисциплін православного спрямування в кількох загальноосвітніх та недільних школах, читаються лекції для викладачів шкіл, у педагогічному інституті, обласній бібліотеці тощо.

Переслідування православних на Івано-Франківщині
На жаль, православні Івано-Франківської області до цих пір потерпають від дискримінації за релігійною ознакою. Наприклад, незважаючи на багаторазові заяви Свято-Благовіщенської православної громади Коломиї про виділення їм місця для побудови храму, їм у цьому постійно відмовляють, часто відверто мотивуючи це приналежністю до канонічної Церкви. Зважаючи на подібний підхід, православні Коломиї мають намір звернутися з заявою у вищі органи влади України. За їхніми свідченнями заяви будуть вручені у вищі інстанції безпосередньо, оскільки вони вже не вірять у надійність пересилки важливих документів місцевим поштовим відділенням.

А в селі Старий Гвіздець Коломийського району місцева громада уніатів стала претендувати на місцевий Свято-Успенський храм, який споконвіку належить православній громаді. Для цього у райдержадміністрацію Коломиї були викликані настоятель православної парафії протоієрей Миколай Кушнір та благочинний округу протоієрей Миколай Сметанюк, яким запропонували провадити у церкві почергове богослужіння. У відповідь священнослужителі категорично відмовились від такого необ'єктивного способу вирішення даного питання, оскільки в селі, де мешкають понад 200 активних православних прихожан, тільки 30 чоловік заявляють про свою належність до уніатів. На думку священнослужителів, у даному випадку найбільш логічним кроком з їхньої сторони було б збудувати самим приміщення для задоволення власних релігійних потреб.

(За матеріалами прес-служби УПЦ)

 Огляд преси: 28 червня – 4 липня
 Огляд преси: 21 – 27 червня
 Сергій БАРШАЙ. Божа Матір Волинська. Православне життя очима світських ЗМІ: 26 квітня – 2 травня
 Сергій БАРШАЙ. Чудо і науковий підхід. Православне життя очима світських ЗМІ: 19 – 25 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 19 – 25 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 5 – 11 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 29 березня – 4 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень (8 – 14 березня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (19 – 25 січня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (12 – 18 січня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (5 – 11 січня)
 Огляд релігійних подій за тиждень (22 – 28 грудня). Огляд релігійних подій
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру