ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    Звернення учасників установчого з'їзду Всеукраїнського православного педагогічного товариства до Президента України та Верховної Ради

7-8 листопада 2003 року в м. Києві відбувся Установчий з'їзд Всеукраїнського православного педагогічного товариства, який зібрав понад 170 делегатів, серед яких три академіки та один член-кореспондент АПН України, 11 докторів та 21 кандидат наук, два архієреї і 32 священнослужителів Української Православної Церкви.

Учасників з'їзду об'єднала ідея відродження духовності підростаючого покоління нашої держави, яке можливе завдяки поверненню в народну освіту моральних цінностей та традицій українського народу, що впродовж віків формувалися під впливом християнського світогляду.
У своїх доповідях учасники з'їзду ВППТ неодноразово звертали увагу на інтенсивний процес деморалізації нашого суспільства, пов'язаний з такими антисоціальними явищами, як дитяча злочинність, наркоманія, відверта реклама розпусти, насильства та інших форм агресивної поведінки.
На жаль, джерелами цієї інформації є стендова реклама, газети, журнали, книги, радіо, телебачення, які вільно її розповсюджують, відверто переслідують цілі матеріальної наживи. Така вседозволеність не є проявом справжньої демократії, тому що порушує гарантоване Конституцією України право "на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права й свободи інших людей..." (стаття 23), а також є порушенням права громадянина "на повагу до його гідності" (стаття 28).
У зв'язку з цим з'їзд Всеукраїнського православного педагогічного товариства від імені православних педагогів, батьків та всіх, кому небайдужа майбутня доля нашого суспільства, звертається до Верховної Ради та Президента України з проханням надати більшої уваги питанням моральності й порядку в інформативній політиці нашої Держави у рамках активної реалізації Указу Президента України „Про невідкладні додаткові заходи щодо зміцнення моральності у суспільстві та затвердження здорового способу життя”.
Ми просимо якнайшвидше вжити заходів:
— для припинення використання в масовій рекламі, теле- та радіопрограмах відвертих або прихованих сексуальних сцен, а також обмеження в часі теле- і радіотрансляцій сцен насильства;
— для обмеження прав газет і журналів на публікацію антиморальних матеріалів таким чином, щоб вони друкувалися лише в спеціальних виданнях, не доступних для неповнолітніх громадян;
— для обмеження продажу подібної літератури, здійснення такого продажу через мережу спецмагазинів або через спецвідділи магазинів, які не доступні для неповнолітніх громадян.
Учасники Установчого з'їзду Всеукраїнського православного педагогічного товариства сподіваються на підтримку цих пропозицій, наперед дякують і висловлюють готовність до співпраці на благо нашого народу.

Учасники установчого з’їзду
Всеукраїнського православного педагогічного товаристваМіністру освіти і науки України, Президенту АПН України,
академіку, доктору філософських наук
Кременю Василю Григоровичу


Вельмишановний Василю Григоровичу!
8 листопада 2003 році у м. Києві відбувся установчий з'їзд Об'єднання громадян "Всеукраїнське православне педагогічне товариство".
З'їзд був ініційований Православним педагогічним товариством м. Києва. Він зібрав біля 170 делегатів і гостей з 26 єпархій Української Православної Церкви, з них 2 архієреї, 32 священнослужителі, З академіки та 1 член-кореспондент АПН України, 11 докторів та 21 кандидатів наук.
Учасники з'їзду мають надію на плідну співпрацю освітян і Церкви заради майбутнього нашого народу, нашого підростаючого покоління, яке потребує в цей скрутний час збереження і відтворення духовно-моральних традицій в освіті і науці, в житті суспільства в цілому.
Реалії нашого часу диктують необхідність осмислення нескінченних випробувань і бід як наслідків атеїстичної ідеології і намагання закріпити соціальну систему стосунків держави, школи і сім'ї без врахування нашої спадщини, багатовікового досвіду вітчизняної школи, яка протягом тисячолітньої історії була у нерозривній єдності з традиційною християнською культурою.
Учасники з'їзду звертаються до Президента України, Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету у справах сім'ї та молоді, до місцевих органів влади і органів освіти з такими пропозиціями:
1. Констатуючи, що суспільними інституціями, здатними протистояти духовній та моральній деградації суспільства, започаткувався пошук нової освітньої моделі, спрямованої на зміцнення моральних ідеалів, є доцільним розробка і запровадження в загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах варіативного курсу-блоку "Основи православної культури та етики", принаймні в межах курсу "Основи етики" (робота над яким триває згідно з листом Міністерства освіти і науки Православному педагогічному товариству за №11-1583 від 21.04.2003р.).
2. З цією метою Товариство вважає вкрай необхідним розробити під керівництвом Міністерства освіти і науки України "Комплексну програму духовно-моральної просвіти в Україні на засадах православної культурної спадщини". Для цього створити спільну координаційну комісію з функціями розробки і експертизи стандартів відповідних дисциплін, освітніх програм і підручників з основ моральної та духовної культури, які б задовольняли гарантовані Конституцією та Законами України права на освіту та на свободу совісті. У комісію включити науковців, педагогів, правознавців, психологів, лікарів, богословів-представників Міністерства освіти і науки, АПН України, інших наукових і освітніх установ, а також представників найбільшої в Україні конфесії — Української Православної Церкви. Силами даної комісії:
— розробити психолого-педагогічний і богословський супровід щодо впровадження єдиних вимог до створення програм і підручників на основі духовно-моральних традицій України;
— розробити і впровадити також програму підготовки фахівців для викладання предмету "Основи православної культури та етики" та визначити базові освітні установи, де буде вестися відповідна підготовка і перепідготовка.
3. З метою попередження деструктивного впливу на особистість учня псевдорелігійних і окультних течій, пропаганди насильства і уседозволеності, перешкоджанню вживання алкоголю та наркотичних речовин, що призводить до руйнації особистості, для забезпечення виконання подання Генеральної прокуратури України "Про усунення порушень закону України "Про освіту" щодо впливу релігійних організацій на навчально-виховний процес" за №05/2-49 від 20.05.98 створити експертну раду з функціями експертизи існуючих програм і підручників, до якої включити відповідних фахівців, зокрема психологів, правознавці, лікарів, богословів.
Учасники з'їзду мають надію на плідну співпрацю заради майбутнього нашого народу, нашого підростаючого покоління.

Від імені учасників з'їзду
Єпископ Полтавський і Кременчуцький ФИЛИП,
Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ;
Протоієрей Анатолій ЗАТОВСЬКИЙ, голова Всеукраїнського православного педагогічного товариства; М. Б. Евтух, голова Вченої Ради Всеукраїнського Православного педагогічного товариства, академік АПН України, професор, доктор педагогічних наук

 РЕЗОЛЮЦІЯ
 Привітання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України ВОЛОДИМИРА учасникам Установчого з’їзду Всеукраїнського православного педагогічного товариства
 Коментарі гостей і учасників
 Протоієрей Анатолій ЗАТОВСЬКИЙ. "Основні цілі і завдання православного педагогічного товариства"
 Иеромонах КИПРИАН (Ященко). "Опыт внедрения православной педагогики в России"
 Епископ Полтавский и Кременчугский ФИЛИПП. "Привести ко Христу.."
 І розумне, і добре, і вічне. Установчий з’їзд Всеукраїнського православного педагогічного товариства
 Иеромонах Киприан (ЯЩЕНКО). «С детьми нужно говорить на их языке»
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру