ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
Огляд релігійних подій за тиждень (15 – 21 березня)

Архієпископ Миколаївський і Вознесенський Питирим відзначив свій 60-річний ювілей а єпископ Хустський і Виноградівський Іоанн – 40-річний; Церква не отримала права на володіння землею; освячено місця під будівництво храмів на Рівненщині і Івано-Франківщині; у Чернігові з’явилася власна “Всецариця”; православні батьки на Полтавщині стурбовані можливими змінами в шкільному навчальному процесі; в Запоріжжі відбувся антисектантський семінар; на Вінниччині православне духовенство зустрілося з представниками місцевої податкової адміністрації.

Ювілей архіпастирів

Правлячий архієрей Миколаївської єпархії – архієпископ Миколаївський і Вознесенський Питирим – відзначив своє 60-річчя. До цієї дати, а також за усердне архіпастирське служіння Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Олексій II нагородив владику орденом преподобного Сергія Радонезького II ступеня. Архієпископ Питирим народився 19 березня 1944 року в селі Червоні Яри Таращанського району на Київщині. Закінчив Московську духовну академію зі ступенем кандидата богослов’я в 1972 році. З 1972 року зачислений у братію Свято-Успенської Почаївської Лаври. З 23 лютого 1992 року — намісник Києво-Печерської Лаври. 26 серпня 1992 року в Хресто-Воздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври архімандрита Питирима рукопокладено на єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського. В 1993 році єпископ Питирим призначений на Миколаївську кафедру.

Також свій ювілей – 40-річчя з дня народження – відзначив правлячий архієрей Хустської єпархії єпископ Хустський і Виноградівський Іоанн. До цієї дати, а також за видатні заслуги у справі відродження духовності в Західному регіоні України владика Іоанн був нагороджений Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром орденом преподобного Нестора Літописця II-го ступеня.

Юридичні проблеми Церкви

На пленарному засіданні Верховної Ради, яке проходило у четвер 18 березня, розглядалися зміни до Земельного кодексу України, якими б, зокрема, надавалося право постійного користування землею релігійним організаціям. У поданому Урядом законопроекті частину другу статті 92 пропонувалося викласти в такій редакції: “Право постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності, релігійні організації, громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об’єднання), установи та організації”. Проте, на жаль, ці зміни не були схвалені необхідною кількістю депутатів – за них проголосувало 190 парламентаріїв з центристських фракцій.

Постають нові храми

У селі Степок Київської області благочинний Обухівського благочиння протоієрей Олексій Немаєв освятив хрест для храму на честь святої княжни Ульянії Ольшанської, що будується на території Будинку для престарілих. Храм будується стараннями священика Михаїла Маковея і мецената Олександра Пилипця.

На Вознесенському подвор’ї Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря в селищі Млинів архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій освятив наріжний камінь під будівництво нового Свято-Вознесенського храму обителі. Владика сердечно привітав зі святом настоятельницю монастиря ігуменю Михаїлу з сестрами та чисельних парафіян і побажав їм Божої допомоги в будівництві святині.

У місті Калуш на Івано-Франківщині закладено храм на честь святителя Миколая Чудотворця. Після Божественної літургії, відслуженої в місцевому храмі, духовенство і віруючі на чолі з архієпископом Івано-Франківським і Коломийським Миколаєм прийшли Хресним ходом до місця майбутнього храму. Тут було звершено чин освячення місця під будівництво.

Архієпископ Херсонський і Таврійський Іонафан нагородив Архієрейськими грамотами меценатів відтворення Свято-Успенського кафедрального собору Херсона. Після церемонії нагородження настоятель собору протоієрей Іоанн Гордієнко ознайомив присутніх із ходом будівельних робіт. Успенский собор збудований у ХVIII столітті. Закритий в 1930-ті роки, він виконував функції спортзалу, в якому на місці олтаря знаходились душові й туалет. Десять років тому собор в аварійному стані було передано віруючим.

Хресний хід із “Всецарицею”

Список чудотворної афонської ікони Божої Матері “Всецариця”, виконаний спеціально для жителів Чернігівщини, на минулому тижні подорожував по містах і селах єпархії. Цю ікону було вирішено написати після того, як у Чернігові побувала “Всецариця”, що нині подорожує Україною. Ікона прибула в місто Щорс. Образ, що прославився зціленнями безнадійних онкохворих, духовенство та віруючі Щорського благочиння зустрічали Хресним ходом і помістили в місцевому Свято-Миколаївському храмі, де їй постійно служили молебні.

Катехізація на місцях

Нещодавно в Обухові на Київщині при молодіжному клубі “Романтик” організовано православний лекторій. Організований лекторій настоятелем Свято-Покровської церкви протоієреєм Олександром Дмищуком. Лекції читаються щонеділі викладачами Київської духовної академії. Серед слухачів — місцеве духовенство ти миряни.

Проблеми дитячого виховання

Ініціативна група православних батьків і педагогів Полтавської області почала збір підписів під зверненням в обласне управління освіти і науки, а також Міністерство освіти України, де висловлюється стурбованість з приводу введення в курс шкільних загальноосвітніх предметів з вивчення сексології. У зверненні православних батьків, зокрема, говориться: “В останні три роки в державних школах України під різними назвами стали запроваджувати вивчення сексології. Вона включається до програм уроків з "Валеології", "ОБЖД" (основи безпеки життєдіяльності), "Планування сім’ї" і т. п. Виникла проблема, яка за своєю суттю не є непорозумінням, — вона свідомо заподіює духовну, моральну та фізичну шкоду дітям, грубо втручається в наше особисте життя, а також дозволяє різним іноземним організаціям впливати на дітей без нашого відома та згоди на "уроки сексу". Ми вважаємо, що це є продуманою послідовною політикою, спрямованою на зміну ціннісних орієнтирів нашого суспільства. Увага дітей, акцентована на питаннях сексу, призводить до зменшення і втрати природного відчуття сорому, нерозривно пов’язаного з совістю. Це згубно як для морального, так і для психічного здоров’я підлітків. Результатом такої "педагогіки" є скалічені дитячі душі, нездатність підростаючого покоління до чистоти почуттів, до збереження подружньої вірності, втрата ним розуміння сенсу життя, що, в свою чергу, спричиняє одурманювання наркотиками, розпутне статеве життя, безпліддя, зараження венеричними хворобами, а отже, і ранню смерть (інколи внаслідок самогубства)”.

Антисектантський форум

Проблема боротьби з сектантськими течіями обговорювалася у Запоріжжі. На базі міської гімназії №46 відбувся міський семінар для керівників шкіл. Однією з головних проблем, яка обговорювалася на семінарі, було питання проникнення в школи різноманітних деструктивних і відкрито окультних організацій. У роботі семінару взяли участь священики з Місіонерського відділу єпархії. Також на семінарі було обговорено питання духовно-патріотичного виховання в сучасних умовах, а також заходи попередження наркоманії і алкоголізму.

Проблема іноземного сектантського засилля для України на сьогодні є більш ніж злободенною. За даними Міністерства юстиції України в минулому році нашу державу відвідало (легально) 11 947 релігійних діячів з інших країн. Цікаво, що це майже половина всіх релігійних діячів, які є в самій Україні (таких 26650). Кожному зрозуміло, що переважна більшість цих “гостей” була представниками неорелігійних формувань, добра частина з яких, до того ж, заборонена в більшості європейських країн. Прикро й те, що активна проповідницька діяльність у нас “релігійних іноземців” відбувається з мовчазної згоди державних органів влади.

Церква і податківці

У місті Хмільник на Вінниччині відбувся Круглий стіл за участю керівництва районної Податкової інспекції, представників місцевої влади та духовенства. Головним питанням, яке обговорювалося при зустрічі, було питання ідентифікаційних номерів. Благочинний Хмільникського округу протоієрей Мисаїл Шикирун та настоятель вінницького храму на честь свт. Луки Кримського ієрей Володимир Тютенко роз’яснили податківцям через призму рішень Священного Синоду УПЦ та відповідного звернення Митрополита Київського і всієї України Володимира відношення Церкви до введення нових електронних документів. В розмові було наголошено, що людина, відмовляючись від ідентифікаційного номера, поступає законно, відповідно до Закону України № 1003-ХІV.

В свою чергу, податківці висловили побажання, щоб це питання було відрегульовано на рівні Київської Митрополії, Верховної Ради та Державної податкової адміністрації. Також вони наголосили на тому, що відмітка в паспорті про відмову від ідентифікаційного номеру може бути зроблена тільки на підставі рішення суду і висловили побажання, щоб заяви про відмову від номеру люди подавали з відома священиків.

Відомо, що останнім часом процес по відмові від ідентифікаційних номерів в Україні набирає все більшого розмаху і сьогодні відбувається майже 2000 судових процесів за право жити без кодів. За інформацією Союзу Православних Братств України кожна така судова справа нараховує від 1 до 300 православних пошукачів. І сьогодні майже всі судові інстанції виносять свої рішення на користь православних.

(За матеріалами прес-служби УПЦ) 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру