ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    Привітання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України ВОЛОДИМИРА учасникам Установчого з’їзду Всеукраїнського православного педагогічного товариства

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!
Всечесні отці, браття і сестри, учасники і гості Установчого з'їзду та науково-практичної конференції
Всеукраїнського православного педагогічного товариства!


Виконуючи слова Господа нашого Ісуса Христа “пустіть дітей приходити до Мене і не перешкоджайте їм” (Мк. 10, 14), Свята Церква в усі часи свого існування приділяла велику увагу вихованню дітей, бо “таких є Царство Небесне” (Мф. 19, 14).
Як мудра і любляча Мати, Церква пропонує різноманітні способи виховання, використовує широкий набір методів і прийомів впливу на душу, яка розвивається. Богослужіння, церковний спів, священні зображення, духовне читання — все справляє глибокий вихований вплив на дитину. І сама належність до Церкви, церковність є підґрунтям вірного розвитку дитячої душі.
Але і поза церковними стінами існує життя, яке впливає на незміцнілі душі.
Тому велику радість викликає сьогоднішній форум — зібрання православних, церковних педагогів, які, виходячи з досвіду Церкви, навчають дитину справжніх цінностей, ведуть її у вірному напрямку.
Адже і саме слово “педагог” означає “дітоводитель”. Тож лише людина, яка спирається на церковне вчення, використовує надбання святих Отців і Учителів Церкви, і може називатися істинним педагогом — “водителем” до Христа.
Нині ми потребуємо вироблення комплексу педагогічних підходів, низки відповідей на болючі питання. Ми маємо навчитися звіщати вічні істини Віри, Надії й Любові сучасному світові зрозумілою для нього мовою, не поступаючись в той же час догматами віри й засадами благочестя, які іноді незрозумілі секуляризованому суспільству.
Живучи в умовах багатоконфесійності, православний педагог має усвідомлювати, що саме Православ'я стало державотворчим фактором для України, і тому ми впевнено пропонуємо запроваджувати вивчення основ Православ'я в курсі загальної середньої освіти, у вищих навчальних закладах. Ми переконані, що цим не порушується принцип світськості освіти, бо Православ'я посідає особливе місце в історії, культурі нашої держави.
Якщо зараз не вжити особливих зусиль, місце православних педагогів у вихованні можуть зайняти представники псевдорелігій, проповідники окультизму і лженауки, які свій руйнівний вплив вміло маскують словами про “духовність” та “розвиток особистості”.
Потребують виваженої оцінки і окремі педагогічні методики, які претендують на звання “православних”. Взагалі кожен досвід, кожні напрацювання мають бути оцінені з позиції їх відповідності Церковному вченню, Переданню.
Орієнтирами для нас є Святе Письмо, праці святих педагогів: апостола Павла, святителів Климента Олександрійського, Іоанна Златоуста, Феофана Затворника, священномученика Фадея (Успенського) і багатьох представників передової науки, які вбачали сутність виховання у розкритті християнської особистості, оскільки сама душа, за словами Тертулліана, за своєю природою є християнкою.
Установчий з'їзд Всеукраїнського православного педагогічного товариства має обговорити багато теоретичних і практичних питань, які стосуються стану і розвитку православної педагогіки в сучасній Україні. Разом з тим його учасники покликані налагодити якнайтісніше співробітництво між окремими авторами та педагогічними колективами, яке б дало можливість використовувати надбання окремих педагогів на користь всієї православної спільноти.
Прикликаємо Господнє благословення на учасників з'їзду.
Бажаємо плідної роботи у славу Божу, на благо Святої Церкви, заради виховання дітей та молоді майбутнього нашої Батьківщини.


+ВОЛОДИМИР,
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 Звернення учасників установчого з'їзду Всеукраїнського православного педагогічного товариства до Президента України та Верховної Ради
 РЕЗОЛЮЦІЯ
 Коментарі гостей і учасників
 Протоієрей Анатолій ЗАТОВСЬКИЙ. "Основні цілі і завдання православного педагогічного товариства"
 Иеромонах КИПРИАН (Ященко). "Опыт внедрения православной педагогики в России"
 Епископ Полтавский и Кременчугский ФИЛИПП. "Привести ко Христу.."
 І розумне, і добре, і вічне. Установчий з’їзд Всеукраїнського православного педагогічного товариства
 Иеромонах Киприан (ЯЩЕНКО). «С детьми нужно говорить на их языке»
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру