ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (1 – 7 березня)

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир відвідав з паломницьким візитом Грецію і Святу Гору Афон; кияни відсвяткували день пам’яті Святого князя Ярослава Мудрого; на Миколаївщині відсвяткували 60-річчя визволення області від фашистів; в Овруцькій єпархії закладено новий храм; чудотворна ікона Божої Матері “Всецариця” відвідала Овруцьку і Житомирську єпархії; у Тернопільській єпархії відбулися єпархіальні збори; клірики Вінницької єпархії відвідали спецпідрозділ охорони “Ягуар”; у виправній колонії №97 Донецької області розпочалися богослужіння; у Запоріжжі відбувся семінар, присвячений Святителю Луці (Войно-Ясенецькому); випускники Кіровоградського медичного коледжу отримали благословення Церкви; у Дніпропетровську в кафедральному соборі невідомий із криками налетів на ікони; у кафедральному соборі Житомира члени секти “Посольство Боже” роздавали листівки антиправославного спрямування.

Паломницький візит Первосвятителя

З початку тижня Митрополит Київський і всієї України Володимир відправився з паломницькою поїздкою до святинь Греції, а також на святу Гору Афон. На Афоні Його Блаженство у першу чергу відвідав Свято-Пантелеймонівський монастир. Митрополита Володимира радо зустрічала братія обителі на чолі з її намісником архімандритом Ієремією. Відразу по прибутті Блаженніший Владика відслужив подячний молебень, та акафіст перед Чесною главою святого великомученика і цілителя Пантелеймона. У монастирській косниці, де почивають мощі афонських подвижників, Митрополит Володимир відправив панахиду. До речі, серед спочилих велика кількість вихідців з України (про що свідчать написи на їхніх мощах). Його Блаженство відвідував монастирі Святої Гори і звершував у них богослужіння. Під час богослужінь Владика поминав поіменно усіх, хто надав поминальні записки як власноруч та і за допомоги електронної пошти. Усього на ім’я Блаженнішого Митрополита Володимира з проханням помолитися біля православних святинь Греції надійшло близько 1500 електронних листів. Одночасно декілька тисяч поминальних записок подали і парафіяни київських храмів. Прохання про молитву надходили і з інших регіонів України, в яких віруючі дізналися про таку можливість.

Ювілейна дата Київського князя

Православна Церква відзначила 950-річчя з дня преставлення Святого князя Київського Ярослава Мудрого – видатного державного діяча Древньої Русі, будівничого Софії Київської, а також інших храмів і монастирів. За благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви, керуючий справами Київської Митрополії архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан у храмі Різдва Божої Матері Києво-Печерської Лаври звершив святкове богослужіння, присвячене цій даті. У слові після молебню владика Митрофан відзначив заслуги Ярослава Мудрого в розбудові держави і створенні зібрання законів "Руська Правда". Благовірний князь Ярослав Мудрий був видатним політиком, покровителем мистецтва, культури, науки і юриспруденції. Він був достойним продовжувачем великої справи свого батька – Святого князя Володимира Великого – по розбудові й зміцненню великої й могутньої держави – Київської Русі.

Свято визволення області

На честь 60-річчя звільнення Миколаївської області від німецько-фашистських загарбників у Миколаєві розпочалася обласна Естафета пам’яті під назвою “А пам’ять священна”. Вона пройде по всім районам Миколаївщини. Перед початком естафети у міському Будинку творчості під час урочистого зібрання архієпископ Миколаївський і Вознесенський Питирим звершив чин освячення прапору – символу естафети.

Постають нові храми

Архієпископ Овруцький і Коростенський Віссаріон освятив місце для будівництва та заклав перший камінь під фундамент нового храму на честь святого благовірного князя Олександра Невського в селі Лазарівна Брусиловського району. За богослужінням були присутні майже всі жителі Лазарівни, а також гості з прилеглих сіл. У вітальній промові владика розповів про святість храму на землі, та побажав селянам сил і Божої допомоги у нелегкій справі зведення Божого Дому. Слід зазначити, що жителі Овруцької єпархії (яка переважно знаходиться на Поліссі), хоч і перебувають сьогодні у скрутному матеріальному становищі, намагаються не забувати про Бога. Тому тут майже кожне село – хоч і невеличке за розмірами – має свій храм.

Хресний хід із “Всецарицею”

Чудотворна ікона Божої Матері “Всецариця”, що відвідує сьогодні усі єпархії України”, побувала на цьому тижні дві єпархії, розташовані на території Житомирської області – Овруцьку і Житомирську. Першим пунктом перебування ікони стало місто Коростень. У місцевому соборі Різдва Христового святиню зустрічали священики єпархії на чолі з архієпископом Овруцьким і Коростенським Віссаріоном. Після молебня, відслуженого перед іконою, віруючі кілька годин прикладалися до неї. Потім “Всецарицю” перевезли в Спасо-Преображенський кафедральний собор Овруча. Протягом кількох днів перед святинею служилися молебні, а віруючі єпархії та паломники з різних регіонів України отримали змогу до неї приложитися.

Після перебування в Овруцькій єпархії ікону було перевезено до сусідньої – Житомирської. “Всецарицю” було встановлено у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Житомира. Перед нею було відслужено молебень єпископом Житомирським і Новоград-Волинським Гурієм у співслужінні духовенства єпархії. По закінченні богослужіння був звершений хресний хід з іконою навколо собору, після якого ікону було доставлено у Свято-Пантелеймонівський храм, що розташований в міській лікарні №2. До святині підходили хворі, медперсонал, парафіяни, прочани. Священики єпархії з іконою Пресвятої Богородиці "Всецариця" обійшли всі відділення лікарні.

Для жителів області ця можливість приторкнутися до чудотворної святині стала справжнім святом душі. Тисячі людей отримали можливість помолитися перед цим Образом і звернутися до Божої Матері зі своїми проблемами.

Єпархіальне зібрання

У Кременецькому Свято-Богоявленському монастирі Тернопільської єпархії відбулися єпархіальні збори духовенства під головуванням архієпископа Тернопільського і Кременецького Сергія. Особливу увагу на зборах було звернуто на необхідність роботи з молоддю, в зв’язку з чим вирішено відкрити при кожній парафії недільну школу. Також обговорювалися проблема передачі Церкві у власність її колишнього майна та проблема присвоєння віруючим ідентифікаційного коду.

У зв’язку з цим у роботі зібрання також узяли участь начальник обласного управління у справах релігій Павло Іващенко та представник Тернопільського відділення Державної податкової адміністрації.

Церква і правоохоронці

На прохання командування частини спецпідрозділу “Ягуар”, розташованого в м.Калинівка Вінницької області та за благословення митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Макарія, клірики Вінницької єпархії священики Петро Чаплинський, Олексій Іродов та диякон В’ячеслав Буданевич нанесли місіонерський візит цій частині. В похідному храмі, влаштованому в одному з військових наметів, був встановлений переносний іконостас і престол. Священики звершили молебень, після якого о. Петро звернувся до присутніх з побажанням Божої допомоги у їхній нелегкій, а часто і небезпечній праці по збереженню громадського спокою у нашій державі. У своєму слові представник командування підполковник Мовчан відзначив високу роль Церкви у моральному і духовному вихованні людини і сказав, що священики – завжди бажані гості у Калинівському полку спецпідрозділу “Ягуар”.

Церква і ув’язнені

У багатьох виправних колоніях Донецької області діють православні храми і каплиці, завдяки яким багато хто з ув’язнених, виходячи на волю, мають можливість отримати справжню свободу у Христі. Віднедавна православне богослужіння почалося у виправній колонії №97. За благословенням митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона кожного четверга настоятель Свято-Микільсьского храму Донецька протоієрей Євгеній Пейков проводить молебні і виголошує проповіді, тут відбуваються таїнства Хрещення і Покаяння. Найближчим часом планується облаштування молитовної кімнати для зустрічей зі священиком, а також для духовно-виховної роботи і звершення богослужінь. Однією з нагальних проблем колонії на сьогодні є нехватка духовної літератури для створення власної православної бібліотеки.

Церква і медицина

У Запоріжжі відбувся семінар, присвячений православному сповіднику ХХ століття Святителю Луці Кримському (Войно-Ясенецькому). Організаторами семінару стали Запорозька єпархія спільно з Запорізьким державним медичним університетом. Виступаючи на семінарі, архієпископ Запорізький і Мелітопольський Василій розповів студентам-медикам про життя і діяльність цього святителя, а професор кафедри госпітальної хірургії університету ознайомив присутніх із трудами святителя з гнійної хірургії. В кінці семінару владика Василій відповів на запитання студентів, що стосувалися точки зору Православної Церкви на актуальні проблеми сучасної медицини. До речі, проведення подібних форумів, на яких священики спілкуються з майбутніми лікарями стали в Запорізькій області вже доброю традицією.

За благословенням єпископа Кіровоградського і Олександрійського Пантелеймона клірик єпархії протоієрей Петро Сидора благословив на трудову діяльність випускників Кіровоградського медичного коледжу і побажав їм подальших успіхів і Божої допомоги у їх благородному труді. Також священик сердечно подякував директорові коледжу за духовно-просвітницьку роботу і вручив йому Архієрейську грамоту.

Святотатство

У Дніпропетровському Свято-Троїцькому кафедральному соборі невідомою особою було вчинено святотатственний акт – розбито скло на іконах Божої Матері “Троєручиця” та святого великомученика Пантелеймона. З криками про “поклоніння ідолам” хуліган підбіг до ікони Божої Матері, схопив лампаду і розбив нею скло на іконі, після цього він підбіг до ікони великомученика Пантелеймона і розбив на ній скло рукою. Правопорушника було затримано органами міліції.

Сектантське свавілля

У Спасо-Преображенському кафедральному соборі Житомира під час богослужіння дві жінки, а також депутат Житомирської міськради Радзюк, які є послідовниками неохаризматичної течії “Посольство Боже”, почали роздавати присутнім у храмі листівки, направлені проти Православної Церкви. Сектантів було затримано і передано правоохоронним органам.

З цього приводу єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій написав листа Голові Держкомрелігій В.Бондаренку, в якому просив захистити православних віруючих від сектантів. “З початку цього року ми вже вдруге звертаємось до Вас відносно випадів сектантів проти Православ’я. На жаль, захисту ні з боку влади, ні з боку правоохоронних органів, тобто дій Закону, ми не бачимо…

Вкотре просимо Вас і ввірене Вам відомство вжити необхідних заходів відносно порушників Закону, щоб надалі їхня ганебна прозелітична діяльність серед православних віруючих більш не проводилась і ми не були змушені вживати самостійних актів захисту Православ’я”.

(За матеріалами прес-служби УПЦ)


 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (26 січня – 1 лютого)
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру