ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (16 – 22 лютого)

Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Чернігівську єпархію; Предстоятель Церкви зустрівся з військовослужбовцями; у Лаврі відбулося засідання координаційної ради по святкуванню 190-річчя Тараса Шевченка; на Сумщині освячено новозбудований храм, на Чернігівщині освячено два храми, які розмістилися у переобладнаних приміщеннях, а під Києвом закладено храм на місці поховання воїнів Великої вітчизняної війни; у Свято-Троїцькому соборі Чернігова з’явилася копія ікони Божої Матері “Всецариця”; у Києві відбулася благодійна акція для дітей, хворих на ДЦП; духовенство Львівської єпархії прибуло до Києва вимагати справедливості; перед кримськими депутатами виступив митрополит Лазар; єпископ Сумський Іов відзначив 40-річний ювілей.

Первосвятительский візит
У день пам'яті святителя Феодосія Чернігівського Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Чернігова. За Богослужінням Його Блаженству співслужили єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій, духовенство міста та єпархії. Після Божественної літургії було звершено молебень біля мощей святителя Феодосія Чернігівського, які почивають у кафедральному соборі. Блаженніший Митрополит Володимир відслужив також заупокійну літію по митрополиту Чернігівському і Ніжинському Антонію, який упокоївся минулого року. Після Богослужіння Митрополит Володимир мав спілкування з представниками обласної та міської влади: головою Чернігівської облдержадміністрації Валентином Мельничуком, заступником губернатора Віктором Тканком та начальником відділу у справах релігії Віктором Молочком.

Зустріч Предстоятеля з військовослужбовцями
20 лютого з нагоди святкування Дня захисника Вітчизни у київському Будинку офіцерів відбулося урочисте засідання. На свято був запрошений Блаженніший Володимир Митрополит Київський і всієї України, а також Голова Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, архієпископ Львівський і Галицький Августин.
На урочистому зібранні Його Блаженство був нагороджений начальником Управління державної охорони України генерал-лейтенантом Строгієм Валерієм Івановичем відомчою відзнакою "За особливі заслуги" - за багаторічну співпрацю та сприяння духовному розвитку військовослужбовців Управління. Блаженніший Митрополит Володимир удостоїв великих церковних нагород Начальника Управління генерал-лейтенанта Строгого Валерія Івановича, а також деяких провідних співробітників Управління державної служби охорони. Усі учасники зібрання отримали у благословення від Митрополита іконки святителя Миколая, книжки "Ази Православ'я", та хрестики з святинею з Святого граду Єрусалиму.

Відзнака Митрополита
У четвер 19 лютого Предстоятель Української Православної Церкви мав зустріч з головою Державного комітету з питань національностей та міграції України Геннадієм Москалем. Під час зустрічі обговорювалися питання міжнаціональних відносин в Україні та вплив на них релігії. Блаженніший Митрополит Володимир відзначив важливість служіння, яке звершує Державний комітет та побажав його голові і співробітникам Божої допомоги. Відзначивши миротворчу роль Української Православної Церкви як одного з головних стабілізуючих чинників у нашому суспільстві, Голова Держкомнацміграції вручив Блаженнішому Митрополиту відзнаку "За особистий внесок у зміцнення миру та міжнаціональної злагоди в Україні".

Підготовка до ювілею
16 лютого в резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви в Києво-Печерській лаврі відбулася зустріч координаційної ради по відзначенню 190-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка. Раду створено за Благословенням Блаженнішого Митрополита Володимира, який є її головою. Було обговорено програму ювілейних заходів, які проводитиме Українська Православна Церква.

У зв’язку з появою нового законопроекту “Про свободу віросповідання і діяльність релігійних організацій”, запропонованого депутатом І.Стойко, Предстоятель УПЦ звернувся до Голови Верховної Ради України, керівникам депутатських фракцій і груп з листом, у якому просить не виносити на розгляд у парламенті цей проект. У листі. Зокрема, говориться: “У всі попередні роки Українська Православна Церква послідовно заявляла, що підтримає будь-який із внесених законопроектів лише за певних умов, а саме: визнання державою особливої ролі канонічного Православ’я в історії України, в становленні і розвитку духовності і культури її народу; надання Церкві в цілому статусу юридичної особи; видалення з діючого законодавства норми про почергове богослужіння, повернення у власність канонічної Православної конфесії всього церковного майна, яким поки що незаконно володіє і користується держава; надання права займатися виробничою і господарською діяльністю самим релігійним організаціям і т.ін.
Жодне з принципових пропозицій УПЦ… не знайшло відображення в цьому законопроекті” – відзначається в листі Предстоятеля Церкви.
В листі міститься прохання до народних депутатів із розумінням віднестись до такої позиції Церкви і підтримати її.

Постають нові храми
У місті Бершадь на Вінниччині (Тульчинська єпархія) відбулося освячення Свято-Вознесенського храму, яке звершив єпископ Тульчинський і Брацлавський Іполит. Йому співслужили настоятель храму протоієрей Олег Мураховський і духовенство Бершадського округу. Цей храм було закрито під час атеїстичного режиму, а відкрито в 1990 році. У 2004 році Свято-Вознесенському храму виповнюється 150 років.
У селі Гребеніковка Тростянецького району на Сумщині єпископ Сумський і Охтирський Іов здійснив освячення новозбудованого храму на честь святого благовірного князя Олександра Невського. У цьому селі за всю його 300-річну історію ніколи не було свого храму, і віруючі змушені були ходити в сусіднє село. Значну допомогу в будівництві сільського храму надали безкорисливі меценати – вихідці з Гребенівки. Відтепер це село сміливо можна назвати повноцінним, адже населений пункт без власного храму повноцінним ніяк не був.
У селі Пакуль Чернігівського району єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій здійснив освячення Свято-Троїцького храму. Тут на храм було переобладнано звичайний будинок, який одна православна сім'я віддала спеціально для цієї цілі. Храм у цьому селі раніше існував, але під час Великої вітчизняної війни він розділив трагічну долю села – його, як і все село, яке вважалося партизанським, було спалено. На місці колишнього храму зараз стоїть школа.
Також владика Амвросій освятив храм на честь Почаївської ікони Божої Матері у селі Лихолітки Козелецького району. У цьому селі храм облаштували в приміщенні колишнього дитячого садка. Можливо, що наявність у селі храму сприятиме розвитку села, і врешті-решт тут знову з’явиться необхідність мати власний дитячий садок.
Визначна подія сталася під Києвом. Митрополит Київський і всієї України Володимир у співслужінні духовенства Києво-Святошинського благочиння звершив освячення місця і хреста, а також заклав камінь під будівництво храму на честь ікони Божої Матері "Взискання загиблих" (пам'ять 18 лютого за новим стилем) у м. Вишневе Києво-Святошинського району.
У слові після освячення Митрополит Володимир зазначив, що це місце є особливо шанованим і дорогим кожному серцю, оскільки на ньому знайшли свій останній притулок понад 2000 воїнів-визволителів нашої Батьківщини від німецько-фашистських загарбників. Ініціатором зведення храму поруч із братською могилою виступив Союз ветеранів Великої вітчизняної війни.
У Полтаві під керівництвом єпископа полтавського і Кременчуцького Филипа відбулася нарада з питань будівництва в місті Свято-Воскресенського кафедрального собору. Було обговорено технічний бік проекту, питання точного місцезнаходження храму та його комунікацій. Собор має стати чудовою прикрасою міста, його планується звести у якнайкоротший термін.

Шануючи святі ікони
Після того, як у Чернігові побувала чудотворна ікона “Всецариця”, для міста було замовлено копію цієї ікони. Деякий час список знаходився на престолі Свято-Троїцького кафедрального собору, а у понеділок 16 лютого, у день відбуття з міста чудотворної ікони, нову ікону встановили в самому храмі. Відтепер планується цього року провести по містам і селам області Хресний хід зі своєю – "чернігівською" копією ікони.

Акції милосердя
У столичному дошкільному закладі №591, де виховуються діти, що мають порушення опорно-рухової системи (дитячий церебральний параліч), за сприяння міжнародного чорнобильського фонду “Агат” і православного духовенства, відбулося свято. Перед дітьми виступив ансамбль молодих артистів Київської дитячої музичної школи №5. Зі своєю концертною програмою виступили й вихованці закладу. Після концерту діти отримали подарунки, які їм вручили директор Фонду Рима Васильєва, духівник Фонду ієромонах Аристарх (Лєбєдєв), дитячий продюсер Роман Воробйов та іконописець Володимир Щека. Також отець Аристарх за благословенням Блаженнішого Митрополита Володимира благословив вихованців і викладачів іконками Всіх Преподобних Києво-Печерських та побажав персоналу успіхів у їх благородній справі.

Церква відстоює свої права
На жаль, і до цього часу продовжується дискримінація православних віруючих на Галичині, зокрема у Львівській області. Віруючі, які зберегли свою вірність канонічній Православній Церкві, позбавлені елементарних прав задовольняти свої релігійні потреби. Їм не дають навіть ділянки у Львові для побудови свого кафедрального собору.
На минулому тижні у середу до Києва прибуло майже все духовенство Львівської єпархії з тим, щоб добитися справедливості у столиці. Від Лаври священики вирушили до Адміністрації Президента України. На їхніх транспарантах були написи: "Де шукати захисту православній громаді Львова?", "Православні Львова – громадяни України і мають право на свій храм, як і інші віруючі", "Ще не вмерла України ні слава ні воля... Чи всміхнеться православним і у Львові доля?"
Як сказав настоятель Свято-Володимирської парафії Львова протоієрей Володимир Кузьо, "наші проблеми сьогодні свідомо не вирішуються, що є порушенням українського законодавства, згідно якого ми, як громадяни України, маємо право мати свій храм і свій кафедральний собор. Якщо можна греко-католикам мати собори в Києві, Донецьку і Криму, то чому православним не можна у Львові? Ми цього не розуміємо". Духовенство звернулося до Президента, Прем'єр-міністра і Голови Верховної Ради. Від імені духовенства єпархії до Президента України звернувся з листом правлячий архієрей Львівської єпархії архієпископ Львівський і Галицький Августин. У листі, зокрема, говориться: "Відомо, що духовенство і віруючі Львівської єпархії УПЦ уже протягом 12 років постійно звертаються до влади різного рівня з проханням виділити ділянку під будівництво кафедрального собору і єпархіального управління в м. Львові”. У кінці послання владика висловлює надію на те, що голос православної громадськості Львова буде почуто, і в пошуках виходу з ситуації їй не доведеться вживати більш рішучих дій.
Поки що реакція влади на це звернення невідома, але хотілося б сподіватися, що можливо після такої акції відчаю наші органи влади хоч щось зроблять для гнаних віруючих Галичини.

Церква і суспільство
На черговій сесії Верховної ради Криму перед депутатами виступив митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар. Його виступ був присвячений діяльності Міжконфесіональної Ради Криму "Мир – Дар Божий", яке складається з представників восьми традиційних для Криму релігій. У своєму слові владика закликав депутатів визначитися з будівництвом Соборної мусульманської мечеті, також митрополитом було порушено питання створення на базі одного з вузів теологічного факультету з кафедрами православного богослов'я і ісламознавства.

Ювілей архіпастиря
Правлячому архієрею Сумської єпархії єпископу Сумському і Охтирському Іову 19 березня виповнилося 40 років. З цієї нагоди у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Сум в цей день відбулася Божественна літургія, яку очолив єпископ Іов у співслужінні духовенства єпархії та гостей у священному сані. Після завершення богослужіння віруючі, духовенство студенти і викладачі Сумського пастирсько-богословського училища, керівники міста і області, представники громадських організацій вітали владику з його ювілеєм.

(За матеріалами прес-служби УПЦ)

 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (23 – 29 лютого)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (9 – 15 лютого)
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру