ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (9 – 15 лютого)

Студенти випускного класу Київської духовної семінарії прийняли сан читця; Церква відзначила дату голодомору 1930-х років — у Лаврі відбулася презентація книги, присвяченої тим страшним подіям; столична Свято-Кирилівська парафія відзначила 10-річчя своєї соціальної роботи; відслужено панахиду по російському дипломату ХІХ ст.; у Полтаві і на Чернігівщині освячено нові храми, а в Броварах установлено хрести на новий храм; після ремонту освячено приміщення Національного банку України і новий офіс партії “Союз. Чорнобиль. Україна”; у Дніпропетровську освячено новий медичний центр, а в Одесі – православну загальноосвітню школу; у Світловодську відбулася виставка православних храмів, у Сімферополі — засідання республіканської ради “Мир – Дар Божий”; на Рівненщині розкольники спробували захопити православний храм.

Свято в духовних школах
У неділю, 15 лютого, свята Церква відзначала двунадесяте свято Стрітення Господнього. В день свята Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у співслужінні архієпископів Каширського Марка, Вишгородського Павла, Переяслав-Хмельницького Митрофана, а також лаврського і академічного духовенства звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преп. Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. За Богослужінням Його Блаженство звершив постриг у читця – першу ступінь священства, 64 вихованців 4-го класу Київської Духовної семінарії, які цього року стануть її випускниками.

Відзначення сумної річниці
За день до цього, у суботу, яка була в цьому році поминальною, Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Володимир звершив Божественну Літургію у тому ж храмі Лаври. Після літургії Блаженніший Владика відслужив панахиду за жертвами голодомору 1932-1933 років.
У цей же день після Божественної літургії в актовому залі Київської духовної академії відбулася презентація книги "Піст від диявола", укладачем і автором тексту якої є настоятельниця Одеського Свято-Михайлівського монастиря ігуменя Серафима (Шевчик). У книзі розповідається про голодомор в Україні 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років минулого століття.
Видання було здійснено спільними зусиллями Української Православної Церкви та державного видавництва "Мистецтво". Книгу було підготовлено до 70-річчя голодомору 1933 року, спровокованого більшовиками. Книга акцентує увагу на антихристиянській гріховній сутності штучного "великого посту" і трактує цей феномен як засіб знищення віри і духовності народу, як зброю для боротьби з Богом, з Його вічним моральним законом.
Ігуменя Серафима у своєму виступі на презентації застерегла від однобокого тлумачення голодомору, як етноциду, тобто знищення однієї нації іншою. На доказ цього вона навела факти загибелі в цей же період мільйонів жителів Казахстану і Росії.
Також на презентації виступили Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, учені-історики, письменники, громадські діячі та меценати. Усі вони підкреслювали суспільну значимість появи книги "Піст від диявола" і дякували усім, причетним до створення цієї книги.
Книга має дійсно велику цінність, адже це чи не перша спроба осмислити трагічні події 30-х років минулого століття з духовної точки зору, зроблена на такому високому (у технічному смислі) рівні. До того ж не може не вражати влучність нового терміну – “піст від диявола”. Можна сподіватися, що книга посяде достойне місце в списку українських видань. присвячених нашій новітній історії.

Ювілей милосердницької діяльності
у день пам’яті Вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста у Свято-Кирилівському храмі, що розташований на території Павлівської психоневрологічної лікарні, відбулися урочистості у зв’язку з 10-річчям початку його соціального служіння. В цей день Божественну літургію у цьому древньому столичному храмі очолив Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Володимир у співслужінні настоятеля храму протоієрея Феодора Шеремети і духовенства Києва.
“Я хочу сьогодні вознести подяку Всемилостливому і Всещедрому Богу, а також настоятелю цього святого храму і вам, брати і сестри, усім, хто докладав зусиль, щоб відродити парафію з мертвих. Нехай Господь воздасть вам сторицею” – сказав у вітальному слові Блаженніший владика.
Митрополит Володимир за труди на благо Української Православної Церкви нагородив меценатів і організаторів цієї парафії церковними орденами. Серед нагороджених – головний лікар Павлівської лікарні Роман Никифорук, голова Державного комітету з будівництва і архітектури Валерій Череп, заступник старости Свято-Кирилівської парафії Валентин Лукіяник, клірики храму протоієрей Олексій Артюх, ієрей Віктор Бурика, диякон Іоанн Діденко, а також керівники підприємств, підприємці, педагоги і сестри милосердя. На завершення урочистостей відбувся святковий концерт, організований силами парафіян.
Діяльність Кирилівської громади на сьогодні має надзвичайно важливе значення як для віруючих, так і для тих, хто ще не прийшов до Бога. Завдяки своїй невтомній праці. Завдяки своєму ентузіазму, породженому виключно любов’ю до людини, члени громади сьогодні, на початку ХХІ століття, показують усім, як можна на ділі виконувати заповідь Спасителя про любов до ближнього. Адже на опіці Кирилівського храму знаходяться не тільки пацієнти лікарні (а таких сотні), але й ті, хто вийшов з неї, але не має куди подітися. Усі нужденні можуть знайти допомогу і притулок у цій парафії.

Пам’яті дипломата
До 200-ліття з дня народження видатного російського дипломата Євфимія Путятіна, похованого у Києво-Печерській Лаврі, на його могилі, що біля стін храму Різдва Богородиці, відбулася панахида по спочилому, яку відслужив насельник Лаври архімандрит Ніфонт. На панахиді були присутні посол РФ в Україні Віктор Чорномирдін, посол Японії в Україні Кищиро Амаі, посол Великобританії в Україні Роберт Бринклі, заступник Київського міського голови Володимир Яловий, керівники громадських організацій, представники збройних сил і козацтва.
Після богослужіння дипломати виступили з короткими промовами, в яких відзначили видатний вклад Є.Путятіна в розвиток російської дипломатії, установлення дружніх відносин із Японією, Англією, Китаєм та іншими країнами.

Постають нові храми
Єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій освятив Свято-Вознесенський храм у селі Сокиринці Срібнянського району. Це поки що перший православний храм, який було збудовано у районі після Другої світової війни. Його будували майже десять років. За благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви владика Амвросій нагородив настоятеля храму протоієрея Василія Булаха орденом преподобного Нестора Літописця ІІІ-го ступеня, а благодійників храму відзначено Архієрейськими грамотами.
У Полтаві здійснено освячення храму на честь святої блаженної Ксенії Петербурзької при Полтавській дитячій міській клінічній лікарні. Настоятелем храму призначено священика Богдана Марченка, лікаря-педіатра.
У Свято-Озерянському храмі Покровського монастиря у Харкові митрополит Харківський і Богодуховський Никодим освятив нижній храм на честь Трьох Святителів. Храм зроблено на місці однієї з усипальниць Свято-Покровського монастиря, в якій почивали останки Харківських архієпископів Амвросія Ключарьова (+1901 р.) і Арсенія Брянцева (+1914 р.). Після повернення монастиря Церкві усипальниця перебувала у зруйнованому стані. Згодом приміщення було реконструйовано під храм.
У Броварах Київської області Блаженніший Митрополит Володимир освятив п’ять хрестів для куполів Петро-Павлівського храму, що будується в місті. Як відзначив настоятель храму протоієрей Олександр Левчук, "Хочеться надіятися, щоб ці хрести як маяки засяяли над містом та кликали до храму Божого наших людей".

Церква і суспільство
На запрошення голови Національного банку України Сергія Тигіпка Предстоятель Української Православної Церкви відвідав банк та звершив Чин освячення будівлі після ремонту. Після освячення Блаженніший Владика наголосив, що "як після хрещення кожна людина отримує свого Ангела-хоронителя, так і приміщення після освячення стає під опіку свого небесного покровителя". Митрополит Володимир також побажав Божого благословення усім працівникам НБУ та кожному особисто благословив ікону. До особистого ювілею голова НБУ Сергій Тигіпко був нагороджений орденом преподобного Нестора Літописця І ступеня.
Сергій Леонідович щиро подякував Блаженнішому Митрополитові та зазначив, що головним своїм завданням бачить допомогу найбіднішим верствам населення. Він також висловив надію, що після освячення та з Божою допомогою досягти цієї мети буде значно легше.
Також Предстоятель Української Православної Церкви освятив новий офіс партії "Союз. Чорнобиль. Україна". Блаженнішого Митрополита приймав лідер партії Юрій Андрєєв та настоятель Свято-Іллінського храму Чорнобиля протоієрей Миколай Якушин. На згадку про визначну подію Його Блаженство подарував ікону Божої Матері. "Ми сьогодні освячуємо центральний офіс шанованої партії, - сказав Владика, - і надіємося, що тут усякі добрі справи, за благословенням Господнім, будуть починатися і завершуватися".

У Дніпропетровську освячено Центр гнійної хірургії на честь святителя Луки (Войно-Ясенецького) при Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. І.Мечникова. Чин освячення здійснив благочинний лікарняних храмів єпархії протоієрей Георгій Захарченко разом із духовенством лікарняного благочиння. Центр включає в себе відділення гнійної хірургії, гнійно-септичну реанімацію, операційну і кабінети поліклінічного прийому. Робота Центру проходить під духовною опікою духовенства лікарняного храму на честь святих мучеників і безсрібників Косьми и Даміана.

В Одесі митрополит Агафангел здійснив освячення приміщення православної загальноосвітньої школи "Джерело". Після освячення владика кожній дитині вручив натільний хрестик і передав школі подарунки від єпархії, духовної семінарії та громадських православних організацій. Серед подарунків були книги, журнали і канцелярські предмети.

Виставки, конференції
У Світловодському краєзнавчому музеї на Кіровоградщині відбулася виставка "Історія храмів нашого краю". На ній були виставлені історичні документи з історії православних храмів краю. Також тут експонувалися унікальні фотознімки Воскресенської церкви Світловодську, на місці якої тепер стоїть стадіон, фотографії храмів у Великій Андрусівці, Таловій Балці, копії "Херсонських єпархіальних відомостей" з описами церков XIX століття.
У Сімферополі відбулося чергове засідання Міжконфесійної ради "Мир – Дар Божий", співзасновником якого є митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар. На засіданні було прийнято звернення до керівництва Ради міністрів автономії про недопустимість спорудження в Маріампольській долині (поблизу Бахчисарая) канатної дороги, яка, згідно проекту, пройде над святинями православних (Свято-Успенський монастир), мусульман і караїмів. У зверненні сказано: "Ми впевнені, що "канатна індустрія" позбавить цілісності сприйняття історичне перехрестя духовної і матеріальної культури християн, мусульман і караїмів, а також суперечить народній і церковній традиціям і канонам релігій, чиї святині знаходяться в Маріампольській долині". Також на засіданні було затверджено концепцію інформаційного бюлетеня.
Акції милосердя
Клірик Сімферопольської єпархії настоятель храму на честь святого апостола Андрія Первозваного в селі Восход священик Андрій Байдецький звершив Таїнство Хрещення шістьох дітей – вихованців дитячого будинку, що діє при районній лікарні смт Красногвардєйскоє. Хрещеними батьками цих діток стали медичні працівники – прихожани православних храмів.

Розкольницьке свавілля
У місті Костопіль на Рівненщині сталася неприємна подія, спровокована розкольниками із Київського патріархату. Під час Божественної літургії до місцевого Олександро-Невського храму увірвалися біля п'ятнадцяти активістів КП разом зі студентами Рівненського училища КП. Вони почали чинити насилля до віруючих із застосуванням сльозоточивого газу, розбили ікони і побили місцевих священиків: ігумена Іларіона (Клебана), протоієрея Олександра Дзюбока, протоієрея Євгенія Собчука та протодиякона Сергія Середу. Метою агресорів було захоплення храму. Протягом п'яти годин віруючі відбивалися від хуліганських дій філаретівців. Прибулий на місце злочину наряд УВС Костопільської міліції та наряд обласного "Беркута" допомогли віруючим захистити храм від вандалізму. З цього приводу віруючі звернулися з заявою (2134 підписи) на ім'я голови Держкомрелігій В.Бондаренка, голови Рівненської облдержадміністрації М.Сороки, голови Рівненської облради Р.Василишина, голови Костопільської райдержадміністрації М.Кривка, голови Костопільської міськради Є.Денісюка та до Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира з проханням захистити прихожан костопільського храму на честь святого благовірного князя Олександра Невського від розбійницьких нападів з боку розкольників.
Біля ста п'ятдесяти віруючих Сарненської єпархії, будучи стурбовані спробами філаретівців захопити храм на честь святого Олександра Невського, нанесенням побоїв прихожанам та чотирьом священикам, а також проявами вандалізму у святому місці, звернулися до голови Костопільської райдержадміністрації Михайла Кривка.
З цього приводу єпископ Сарненський і Поліський Анатолій мав зустріч з начальником УМВС України у Рівненській області генералом міліції М.Цимбалюком. Владика подякував йому за допомогу в урегулюванні конфліктної ситуації навколо храму на честь святого Олександра Невського в місті Костопіль. У свою чергу генерал завірив єпископа Анатолія, що злочинці будуть покарані згідно з діючим законодавством.
(За матеріалами прес-служби УПЦ)

 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (23 – 29 лютого)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (16 – 22 лютого)
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру