ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (26 січня – 1 лютого)

На минулому тижні Блаженніший Митрополит Володимир прийняв у своїй резиденції послів двох держав – Угорщини та Ізраїлю. На Тернопільщині відкрито новий храм, на Хмельниччині освячено хрести для новозбудованого храму, а на Чернігівщині закладено камінь у будівництво Дому Божого. Також у виправній колонії для неповнолітніх на Тернопільщині і у військовому госпіталі під Києвом виділено приміщення для облаштування місць молитви. У Суми прибула Чудотворна ікона Божої Матері “Всецариця”, а в Херсон – Почаївська ікона Божої Матері з Почаївської Лаври. У Севастополі вчинено кощунство над розп’яттям. У Дніпропетровську випущено антисектантський фільм, а в Одесі створено сектор по реабілітації жертв тоталітарних сект. У Луцьку, Конотопі і Білгороді-Дністровському відбулися благодійні акції допомоги дітям, а в Одесі пройшли Різдвяні читання. Спасо-Преображенський храм в Охтирці відзначив своє 350-річчя.

Дипломатичні стосунки Церкви
У понеділок 26 січня Митрополит Київський і всієї України Володимир прийняв у своїй резиденції Надзвичайного і повноважного посла Угорщини в Україні п.Яноша Тота. Блаженніший Володимир розповів панові послу про сучасну релігійну ситуацію в Україні. В свою чергу п.Янош Тот розповів Митрополиту про сучасний стан і перспективи релігійного розвитку в своїй державі.
У цей же день Митрополит Володимир прийняв у своїй резиденції Надзвичайного і повноважного посла держави Ізраїль в Україні пані Наомі Бен-Амі. Під час зустрічі сторони торкнулися проблеми відвідання православними громадянами України святинь Святої Землі.
На згадку про зустріч Його Блаженство подарував обом послам фотоальбоми про життя Української Православної Церкви.

Постають нові храми
У місті Чортків Тернопільської єпархії відкрито храм на честь ікони Божої Матері "Призри на смирення", його настоятелем призначений священик Андрій Кінашевський. Цей район вважається складним для життя православних, адже місцева влада робить усе можливе, щоб храм не було облаштовано належним чином. Проте, незважаючи на достатньо сильну протидію, канонічна православна громада діє.
У селі селі Вороб'ївка Хмельницької єпархії архієпископ Хмельницький і Шепетівський Антоній освятив хрести для храму, що будується. Після освячення при співі тропаря "Спаси, Господи, люди Твоя...", хрести було піднято та встановлено на куполи храму.
У селі Лосиновка Чернігівської єпархії єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій у співслужінні єпархіального духовенства звершив закладку першого каменю в фундамент майбутнього храму на честь святителя Миколая Чудотворця, будівництво якого почалося за ініціативи підприємця Івана Мороза. За богослужінням були присутні практично всі жителі Лосиновки, а також представники місцевої влади.
Сесія селищної ради села Малі Сади Рівненської єпархії прийняла рішення про виділення земельної ділянки під будівництво храму для православної громади села. Справа в тому, що сільський храм забрали розкольники кілька років тому, коли колишній священик Петро Голов'юк відійшов до розкольників. Зараз віруючі разом із новим настоятелем священиком Тарасієм Біляком моляться у звичайному вагончику. На жаль, як і в багатьох інших місцях Рівненщини, місцева влада, симпатизуючи розкольникам, не поспішала задовольнити прохання православних про виділення ділянки для храму. Але сьогодні, милістю Божою, справа рушила з місця.
Керівництво Бережанської виправної колонії для неповнолітніх у Тернопільській області виділило приміщення для облаштування у ньому православного храму. Цей факт особливо приємний тому, що Тернопільська область вважається одним із найскладніших регіонів у державі для православних жителів. Православна Церква перебуває тут у дуже складній ситуації. І тому подібні факти особливо радують
Також найближчим часом має з’явитися молитовна кімната (а згодом і каплиця) в Ірпіньському військовому госпіталі, що під Києвом. Це стало можливим завдяки домовленості між керівництвом госпіталю і представником Синодального відділу по взаємодії з збройними силами та іншими військовими формуваннями УПЦ протоієреєм Андрієм Клюшевим.
Єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим у співслужінні духовенства єпархії звершив освячення дзвонів для майбутнього Свято-Троїцького храму Кагарлика. Сьогодні у храмі уже завершується зведення куполів, проте нижній храм діє вже майже два роки. Владика виголосив промову про велике значення дзвонів у житті народу і діяльності Церкви, а також вручив нагороди Предстоятеля Української Православної Церкви фундаторам будівництва.

Шануючи святі ікони
Ікона Божої Матері “Всецариця” прибула в Суми. Сонм духовенства та тисячі віруючих зустріли святиню в центрі міста на Червоній площі. Ікона перебувала у Спасо-Преображенському кафедральному соборі, де перед нею постійно відправлялись молебні.
А в Херсон із Свято-Успенської Почаївської Лаври прибув чудотворний образ Почаївської ікони Божої Матері – Херсонська земля вперше удостоїлась приймати цю святиню. У Свято-Духівському кафедральному соборі ікону зустрів архієпископ Херсонський і Таврійський Іонафан із духовенством міста. Перед святим образом постійно відправлялись молебні, люди зверталися до Богородиці із своїми проблемами і скорботами.
Подібні події мають велике значення для простих віруючих, адже вони духовно підтримують і збагачують православне населення в регіонах. До того ж люди, які живуть досить далеко від цих святинь, раптом отримують можливість доторкнутися до них у своєму місті.

Кощунственний акт
У Севастополі невідомі зловмисники облили чорною фарбою трьохметрове розп’яття Іісуса Христа, встановлене біля храму Всіх святих. Це, на жаль, уже не перший випадок наруги над зображеннями Спасителя в Криму. За словами настоятеля храму, майже кожен рік хтось малює на хресті якісь символи, підкидає до дверей храму мертвих кішок. У 2001 році розп’яття навіть пробували зірвати. Правоохоронні органи намагаються знайти зловмисників.
Подібні акти не тільки для православних віруючих, але й для всіх громадян мають бути досить тривожним симптомом, і до них потрібно ставитися не просто як до дрібного криміналу, але набагато серйозніше. Адже сьогодні певні сили намагаються замахнутися на найсвятіші символи нашого народу, які віками шанувались нашими предками і без яких люди не мислили свого буття.

Місіонерська діяльність Церкви

У Чернівцях уперше за благословенням митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія у приміщенні обласного Будинку офіцерів відбулася зустріч співробітників єпархіального місіонерського відділу з населенням. Також у зустрічі взяли участь віруючі інших конфесій. У ході бесіди священики відповідали на усі запитання.
У Дніпропетровську центром "Лествица" випущено першу частину відеофільму "Осторожно: секта!". Фільм знято на основі курсу лекцій Олександра Дворкіна – завідувача кафедрою сектознавства Православного Свято-Тихонівського богословського інституту в Москві. У фільмі дається відповідь на 26 актуальних питань з антисектантської проблематики, зокрема: Визначення слова "секта"; Що таке "тоталітарна секта"; Чим секти небезпечні для держави; Чому в країнах, які називають "протестантськими", більш високий рівень життя аніж у православних; Хто такий "пастор Олексій Ледяєв"; Хто такий Віссаріон; Що таке Богородичний Центр; Підсумки диспуту з Сандеєм Аделаджою в програмі "Подвійний доказ" на каналі 1+1 та ін.
В Одесі при єпархіальному відділі катехизації і місіонерства створено сектор, що займається проблемами подолання наслідків дії тоталітарних сект на громадян. Організатори планують подавати своєчасну психологічну, інформаційну і юридичну допомогу людям, яких безпосередньо зачепила руйнівна діяльність сект. На зв’язку з постраждалими будуть знаходитися православні психологи і сектознавці. Це має сприяти біль ефективній боротьбі з сектами, а також інформувати рядових громадян про жахливі приклади їх впливу на духовне і фізичне здоров’я нації.
Члени Вінницької обласної асоціації православних педагогів пройшли курси підвищення кваліфікації в Москві по програмі "Викладання предмету "Духовна культура" в освітніх закладах". Ці курси проводив Московський Державний відкритий педагогічний університет імені М.Шолохова на базі МДА в Троїце-Сергієвій Лаврі. Слухачі курсів прослухали лекції з освітньої політики, богослов’ю, культурології, психології і педагогічній методиці.
Можна сподіватися, що ті знання, які отримали вінничани на курсах, будуть достойно реалізовані ними у себе вдома.

Благодійність
Місія Української Православної Церкви соціальної допомоги дітям провела благодійну акцію для дітей-сиріт та інвалідів у селі Велика Димерка Київської області. Голова Місії архімандрит Філарет (Кучеров) разом із настоятелем великодимерського Свято-Покровського храму священиком Ігорем Лувчуком та головою селищної ради Анатолієм Бочкарьовим привітали дітей сиріт та інвалідів та вручили їм солодкі подарунки.
У Луцьку відбувся традиційний благодійний концерт, що організовується Волинською єпархією уже десятий рік. Серед учасників були колективи не лише з Луцька, але й з інших районів області та інших областей України. Організаторами концерту було зібрано близько п'ятдесяти тисяч гривень, які передані Волинському відділенню Дитячого фонду України та іншим організаціям Волинської області, які опікуються дітьми-сиротами.
За благословенням єпископа Конотопського і Глухівського Інокентія у Свято-Вознесенському кафедральному соборі Конотопа відбувся концерт дитячого хору вихованців недільної школи. По завершенні концерту єпископ Інокентій вручив подарунки учням недільної школи і дітям з неблагополучних сімей.
Також настоятель конотопського Свято-Микільського храму протоієрей Стефан Шутко відвідав Конотопський міжобласний Будинок для дітей-інвалідів, де зустрівся з керівництвом закладу і передав дітям солодкі подарунки. Подарунки від єпархії отримали також і вихованці притулку при Конотопському відділенні Південно-Західної залізниці.
За благословенням архієпископа Тернопільського і Кременецького Сергія священики, студенти Почаївської духовної семінарії та учні недільних шкіл відвідали Тернопільський будинок пристарілих. В каплиці, що знаходиться у приміщенні закладу, було відправлено молебень, після якого усі присутні отримали в благословення іконки.
Також отримали подарунки від Тернопільської єпархії і ув’язнені жіночої колонії села Добриводи Тернопільської області. Її відвідав священик Стефан Балан. У домовому храмі на честь святих Жон Мироносиць було відправлено молебень. Після нього відбулася бесіда священика з ув’язненими.
На Одещині у Білгороді-Дністровському продовжується благодійний марафон "Православні - дітям Бессарабії". Так, у рамках марафону, на минулому тижні у Свято-Вознесенському соборі відбувся прийом пожертвувань від місцевих школярів. Діти принесли книги, одяг і дитячі ігри.
Настоятель собору протоієрей Феодор Абрамов подякував дітям за труди і дав кожному молитвослов. Зібрану допомогу було передано в районний притулок для неповнолітніх. Також дітям було подаровано молитвослови. Адміністрації психіатричної лікарні було вручено книги, журнали, одяг і продукти харчування.
Далі члени Оргкомітету виїхали в село Випасноє, де передали багатодітним і малозабезпеченим сім’ям по продовольчому набору, солодкі подарунки і дитячий одяг. Марафон планується проводити до 10 лютого.

Різдвяні читання
За благословенням митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, за підтримки обласної Ради Миру в Одесі в міській бібліотеці імені М. Грушевського, пройшли Різдвяні читання. Вони зібрали духовну і культурну еліту міста: духовенство, викладачів вищих навчальних закладів, працівників науки. Метою проведення таких заходів, за словами організаторів, є відродження духовності, яке є неможливим без участі Церкви з її багатим досвідом виховання народу на основі євангельських цінностей і історичних традицій східнослов’янської цивілізації.

Ювілей храму
Православні жителі Охтирки, що на Сумщині, відзначили 350-річчя з дня освячення міського Спасо-Преображенського храму. В цей день Божественну літургію в храмі очолив єпископ Сумський і Охтирський Іов у співслужінні єпархіального духовенства. Після богослужіння владика привітав настоятеля протоієрея Ігоря Солов’я і прихожан із знаменною датою і побажав Божої допомоги у подальшому відновленні храму. На честь свята учні церковно-парафіяльної школи, що діє при храмі, продемонстрували перед гостями концертну програму.

(За матеріалами прес-служби УПЦ)

 Александр НАЗАРОВ. Богатии сердцем
 Архімандрит Гавриїл (Кризина). Твердиня Православ'я Закарпаття - Ізький Свято-Миколаївський чоловічий монастир
 Василий ЗАБРОДОЦКИЙ. Что такое религиозное чувство
 События религиозной жизни за рубежом: 12 – 18 июля
 Ростислав КОЗАРЬ. Самообман, или бессмысленность суеверий
 События религиозной жизни за рубежом: 14 – 20 июня
 События религиозной жизни за рубежом: 14 – 20 июня
 События религиозной жизни за рубежом: 14 – 20 июня
 Огляд преси 14-20 червня
 События религиозной жизни в мире: 7 – 13 июня
 Cобытия религиозной жизни в мире: 31 мая – 6 июня
 Зарубежное обозрение за неделю: 3 – 9 мая
 Сергій БАРШАЙ. Божа Матір Волинська. Православне життя очима світських ЗМІ: 26 квітня – 2 травня
 Сергій БАРШАЙ. Чудо і науковий підхід. Православне життя очима світських ЗМІ: 19 – 25 квітня
 Зарубежное обозрение за неделю: 26 апреля – 2 мая
 Зарубежное обозрение за неделю: 19 – 25 апреля
 Огляд релігійних подій за тиждень: 12 – 18 квітня
 Зарубежное обозрение за неделю: 12 – 18 апреля
 Сергій БАРШАЙ. Монастирі, джерела, видавництва. Православне життя очима світських ЗМІ: 12 – 18 квітня
 Митрополит Симферопольский и Крымский ЛАЗАРЬ:. «Я в ноги кланяюсь матери моей за то, что она никогда мне не разрешала ложиться спать, не прочитав перед сном ”Отче наш”
 Сергій БАРШАЙ. ЗМІ на Великдень. Православне життя очима світських ЗМІ: 5 – 11 квітня
 Сергій БАРШАЙ. Книга про українську ікону. Православне життя очима світських ЗМІ: 29 березня – 4 квітня
 Зарубежное обозрение за неделю: 5 – 11 апреля
 Володимир СВИСТУН. Розколу провокатори й пірати-плагіатори
 Зарубежное обозрение за неделю: 29 марта – 4 апреля
 Зарубежное обозрение за неделю: 22 – 28 марта
 Ректор КДАиС проф.прот. Николай ЗАБУГА. Духовные оценки голодомора
 Сергій БАРШАЙ. Кому заважає монастир? Православне життя очима світських ЗМІ 22-28 березня
 Митрополит Симферопольский и Крымский ЛАЗАРЬ:. "Считаю, что каждый из нас должен действовать в рамках закона, независимо от конфессиональной или национальной принадлежности"
 Сергій БАРШАЙ. Святині України і Абхазії. Православне життя очима світських ЗМІ: 15 – 21 березня
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру