ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (12 – 18 січня)

На минулому тижні православні відзначали велике свято Обрізання Господнього та святителя Василія Великого. Різдвяні святкові та благодійні акції за участю місцевого священноначалія проводилися в Одесі, Дніпропетровську Вінниці і Сумах. Єпископ Хустський і Виноградівський Іоанн освятив престол у відродженому храмі. У Новгороді-Сіверському на Чернігівщині відбулося святкування місцевшанованої ікони Божої Матері, селище Калінінське на Херсонщині відвідала ікона Божої Матері “Всецариця” з Афону, а храмові в Лебедині на Сумщині від музею передано копію древньої ікони “Деісус”. У Дніпропетровську освячено приміщення лікарні, а на Вінничині – Управління МВС. В Києво-Печерській Лаврі відбулася презентація поеми Максиміліана Волошина “Святий Серафим”, виданої за рукописами з особистого архіву Митрополита Київського і всієї України Володимира. Кіровоградське єпархіальне управління виступило з пропозицією повернути місту Кіровограду його історичну назву – Єлисаветград. Ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Петро Влодек відзначив 80-річний ювілей.

Різдвяні святки
У день свята Обрізання Господнього та Святителя Василія Великого Митрополит Київський і всієї України Володимир відслужив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври у співслужінні намісника Лаври архієпископа Вишгородського Павла й сонму духовенства.
В цей день відзначали храмове свято у Ніжинському Свято-Василівському храмі. Божественну літургію в цей день у храмі очолив єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій. Після літургії на молебень до храму прибуло духовенство Ніжинського церковного округу та численними віруючими.
Також у цей день відзначається Новий рік за Старим стилем. Новорічне свято було влаштоване в єпархіальній загальноосвітній школі м.Одеси. Діти показали святкову виставу на Євангельську тему а також проспівали колядки.
Ця школа знаходиться при Свято-Вознесенському скиту Свято-Іллінського чоловічого монастиря і діє уже третій рік. Школа знаходиться під керівництвом протоієрея Іоанна Желіховського, викладача Одеської духовної семінарії.
На цьому тижні в регіонах продовжувалося святкові заходи. За благословенням митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела в найбільших залах Одеси (в театрах, будинках культури, виставкових центрах і навчальних закладах) відбулися дитячі святкові заходи "Різдвяний дар дітям". У рамках цих заходів насельниці Свято-Михайлівського жіночого монастиря спекли тисячу куличів, які було роздано дітям-сиротам, а також дітям із малозабезпечених сімей Одеси.
У Свято-Покровському храмі м.Дніпропетровська за участю митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея відбувся різдвяний концерт для дітей. Головними учасниками і виконавцями колядок, різдвяних піснеспівів та театралізованої вистави стали вихованці недільної парафіяльної школи.
У Вінницькому обласному музичному драматичному театрі ім. М.Садовського відбувся концерт дитячого хору вінницького Спасо-Преображенського кафедрального собору, в рамках благодійної акції "Діти-дітям". В їх виконанні прозвучали Різдвяні колядки, духовні піснеспіви, дитячі й народні пісні. На завершення концерту перед глядачами виступили його організатори – представники Вінницької єпархії і ВО "Держава". Вони проінформували присутніх про благодійні заходи, проведені в ході акції, і подякували усім спонсорам і меценатам.
У Сумському молодіжному центрі "Романтика" за благословенням єпископа Сумського і Охтирського Іова відбулася виставка "Православна різдвяна Сумщина". Свої роботи на релігійну тематику показали вихованці недільних шкіл, учні загальноосвітніх шкіл і інтернатів, студенти художніх факультетів і училищ, професійні фотохудожники і іконописці.

Постають нові храми
В день пам’яті святителя Василія Великого єпископ Хустський і Виноградівський Іоанн освятив престол Свято-Михайлівського храму с. Бедевля Тячівського району. Цей храм збудовано православними у 1838 році, коли частина Закарпаття входила до складу Румунії. Пізніше храм захопили уніати. За часів Радянської влади Михайлівський храм було закрито по причині ніби-то аварійного стану будівлі, а відкрито у 1988 році як православну. В 2003 році було виготовлено та встановлено повий престол та поновлено запрестольний образ Воскресіння Христового.

Шануючи святі ікони
У Спасо-Преображенському Новгород-Сіверському монастирі Чернігівської єпархії відбулося святкування на честь ікони "Ліньковська" ("Спасителька втопаючих"). До революції 1917 року чудотворна Ліньковська ікона Божої Матері (знайдена у сусідньому селі Ліньково) перебувала у монастирі й вважалася однією з найголовніших святинь обителі. Після революції чудотворну ікону було втрачено, а у травні 2003 року монастирю було пожертвували древній список з Ліньковської ікони, який став шанованим серед братії монастиря і її паломників. Божественну літургію в день свята очолив єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій.
Чудотворна Боянська ікона Божої Матері з Чернівецької єпархії прибула у столичний храм на честь Віленської Остробрамської ікони Божої Матері, що знаходиться при київській Лікарні водників. Святиню зустрічали настоятель храму ієромонах Іона (Радзівіл), київське духовенство, головний лікар Світлана Праник, співробітники та пацієнти лікарні, численні віруючі. Протягом кількох днів, під час яких ікона перебувала в храмі, до неї приклалися тисячі православних людей столиці.
У селище Калінінське Херсонської єпархії прибула ікона Божої Матері “Всецариця” з святої гори Афон, яка з вересня місяця подорожує по єпархіям України. В даному разі, обравши місцем перебування ікони маленьке селище, було зроблено виняток, адже до цього ікона відвідувала лише великі міста. Проте минулорічні події, що розгорнулися у Калінінському (спроба групи розкольників перебрати до себе місцевий храм), спонукала організаторів Хресного ходу прибути сюди для духовної підтримки страждаючого православного населення. "Всецариця" прибула в Калінінське для того щоб своїм благодатним заступництвом підтримати православних селян. Ікона відвідала також Калінінську школу-інтернат для дітей-сиріт і дітей, чиї батьки позбавлені батьківських прав. Від архієпископа Херсонського і Таврійського Іонафана вихованці інтернату отримали солодкі подарунки й іконки. Після Калінінського ікона направилася в Кіровоградську єпархію.
Свято-Миколаївському храмові міста Лебедина Сумської єпархії працівники художнього музею подарували копію древньої ікони “Деісус”. З нагоди цієї події у храмі відбулась Божественна літургія та молебень, які очолив єпископ Сумський і Охтирський Іов. Ікона зайняла місце в прекрасно оздобленому кіоті XVIII століття, який походить з місцевої Свято-Михайлівської чоловічої пустині, закритої ще при Катерині ІІ.

На службі суспільству
На прохання заступника голови Бабушкінського району Дніпропетровська С.Калашнікова та завідувача районною поліклінікою №4 м. Дніпропетровська Олега Хасилева, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней освятив приміщення лікарні і закликав Боже благословіння на всіх співробітників клініки.
У місті Гнівань на Вінниччині секретар Вінницького єпархіального управління протоієрей Валерій Швець освятив нове приміщення Гніванського міського відділу Управління внутрішніх справ. На церемонії відкриття, зокрема, були присутні перший заступник міністра внутрішніх справ М.Манін, голова Вінницької обласної держадміністрації В.Коцемир, голова облради Ю.Іванов.

Церква і світська освіта: пошуки спільного
У Сімферополі митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар зустрівся з ректорами й проректорами Кримських вузів. Головною темою зустрічі стало питання про можливість викладання у вузах основ Православ’я та вихованні студентів на традиційних для України духовних цінностях. Кожен з ректорів висловив своє бачення вирішення цього питання, а також розповів про власний досвід використання християнського надбання у навчальному процесі.
Так ректор Кримського медичного університету доктор медичних наук Бабанін А.А. розповів про використання багатої спадщини Святителя Луки Войно-Ясенецького в навчально-виховному процесі. З приводу можливих перспектив співробітництва єпархії і своїх вузів висловилися ректор Кримського юридичного інституту Національного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук професор А.І. Остапенко та ректор Кримського інституту післядипломної педагогічної освіти доктор філологічних наук Рудяков А.Н.
Лекцію на тему Різдва Христового з благословення митрополита Харківського і Богодухівського Никодима, прочитав клірик Свято-Благовіщенського кафедрального собору протоієрей Іосиф Денькович перед співробітниками Ленінського районного відділу МВС України в Харківській області. Подібні зустрічі духовенства з співробітниками правоохоронних органів стали вже доброю традицією у Харківській області.

Поема на честь преподобного
В день пам'яті преподобного Серафима Саровського в Актовому залі Київської духовної академії відбулася презентація унікального видання поеми Максиміліана Волошина "Святий Серафим". Подібне видання приурочене до 100-річчя канонізації преподобного Серафима Саровського (відзначалося влітку 2003 року) та з нагоди 250-річчя з дня його народження (буде відзначатися у нинішньому році), його презентація проходила в рамках Серафимівських читань, які проходять у Київських духовних школах на честь. Видання стало можливим завдяки рукопису, який зберігався в особистому архіві Блаженнішого Митрополита Володимира ще з часів його навчання у Одеській духовній семінарії.
Упорядником та автором передмови, в якій простежується шлях рукопису, стала настоятельниця Одеського Свято-Михайлівського монастиря ігуменя Серафима. Окрім поеми “Святий Серафим” до книги увійшли: житіє преподобного Серафима Саровського, акафіст йому та іконі Божої Матері "Розчулення", перед якою молився цей великий подвижник під час своїх аскетичних подвигів.


Ювілеї
17 січня у Києві відбулися урочистості з нагоди 350-річного ювілею Переяславської Ради. Зокрема, Спілка Православних братств України разом із Руським рухом України провели ювілейний Хресний хід, який пройшов від Києво-Печерської Лаври до собору Святої Софії. Завершився Хресний хід молебнем і читанням акафістів.
До 250-річчя заснування міста Кіровограда з ініціативою щодо повернення місту його історичної назви - Єлисаветград виступило Кіровоградське єпархіальне управління. Єпископ Кіровоградський і Олександрійський Пантелеймон неодноразово підкреслював, що ім'я місту було надане не на честь імператриці Єлизавети, а на честь праведної Єлизавети, тітки Господа нашого Ісуса Христа. Іменем цієї святої була названа фортеця, що поклала початок будівництву міста. Міський голова Микола Чигрин заявив, що нині над цим питанням активно працює топонімічна комісія і незабаром пропозиція про перейменування міста буде винесена для обговорення на сесію міської ради.
Ідея повернення місту його історичної назви знаходить палку підтримку у православних колах. Парадоксальність нинішньої ситуації заключається в тому, що більшовицький діяч Кіров навіть ніколи не бував у цьому місті, яке “смиренно” носить його ім’я. Необхідність повернення місту його історичної назви стала більш очевидною після того, як у Росії на батьківщині Кірова місту Кіров уже повернуто його історичну назву – Вятка.
Відомий сучасний богослов, активний церковний і громадський діяч, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Петро Влодек відсвяткував свій 80-літній ювілей. Привітати ювіляра до Свято-Покровської церкви Луцька прибуло багато священиків, більшість з яких виховувались під його керівництвом, та мирян. Напередодні у Свято-Покровському храмі, за благословенням Предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, митрополит Луцький і Волинський Ніфонт вручив протоієрею Петру орден святого князя Володимира II-го ступеня.
Отець Петро відомий не тільки в Україні, але й далеко за її межами, адже свого часу він духовно опікав українську православну діаспору. Його ім’я тісно пов’язане з Волинськими духовними школами, адже о.Петро очолював їх ще до закриття в часи страшенних хрущовських гонінь і відроджував їх в період їх нового відродження. Шквал випробувань не зігнув мужнього пастиря – він був на полі бою в роки Великої Вітчизняної війни, боронив храми від комуністичного режиму, намагався зберегти українську ідентичність наших співвітчизників за кордоном. В роки, здавалося б, релігійного відродження сивий протоієрей змушений був відроджувати рідну семінарію, цинічно пограбовану засліпленими від ненависті розкольницькими силами.
Невтомний поборник чистої Православної віри на рідній землі, протоієрей Петро Влодек сьогодні є взірцем для сотень священиків – його колишніх учнів, а також тисяч православних жителів як Волині, так і всієї України
(За матеріалами прес-служби УПЦ)

 Огляд преси: 28 червня – 4 липня
 Огляд преси: 21 – 27 червня
 Сергій БАРШАЙ. Божа Матір Волинська. Православне життя очима світських ЗМІ: 26 квітня – 2 травня
 Сергій БАРШАЙ. Чудо і науковий підхід. Православне життя очима світських ЗМІ: 19 – 25 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 19 – 25 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 5 – 11 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 29 березня – 4 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 22 – 28 березня
 Огляд релігійних подій за тиждень (8 – 14 березня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (19 – 25 січня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (5 – 11 січня)
 Огляд релігійних подій за тиждень (22 – 28 грудня). Огляд релігійних подій
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру