ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    Коментарі гостей і учасників

Установчого з'їзду Всеукраїнського православного педагогічного товариства

Председатель Государственного комитета по делам религий Виктор Бондаренко: "Учредительный съезд Всеукраинского православного педагогического общества — очень важное событие с точки зрения обустройства нашего общества. По сути, это стремление найти формы соединения работы школы и Церкви — двух общественных институций, которые охватывают огромные массы людей. Церковь по своей природе воспитательница. Сегодняшний разрыв между школой и Церковью — ненормальная ситуация, и ее нужно исправлять".

Єпископ Полтавський і Кременчуцький Филип: "Мета з’їзду — створити Православне педагогічне товариство як організацію, яка зможе координувати діяльність православних педагогів і допомагати їм донести до школярів і студентів знання про Христа. Ми повинні завжди пам’ятати слова Христа: "Не перешкоджайте дітям приходити до Мене, бо таких є Царство Небесне". Цы слова для нас — орієнтир, до якого ми повинні прагнути і, виходячи з якого, повинні планувати свої подальші дії на благо Святої Церкви, на зміцнення в нашому суспільстві віри, моралі та релігійної свідомості".

Архиепископ Львовский и Галицкий Августин: "Инициаторы проведения первого учредительного съезда Всеукраинского православного педагогического общества выступили зачинателями очень важного дела, которое никогда не девальвируется. Оно направлено на перспективу, направлено на спасение нации. Однако в наше сложное исключительно политизированное время не только Церковь, но и общество должно проталкивать и лоббировать идею внедрения в учебные заведения православного воспитания. Лишь обоюдные усилия дадут результат. Иначе его придется ждать очень долго".

Ректор Полтавського педагогічного університету імені Володимира Короленка В. А. Пащенко: "Сьогодні в багатьох навчальних закладах викладаються такі корисні дисципліни, як “Основи православної культури” та “Релігієзнавство”. І Полтавський педагогічний університет не є виключенням. Причому в більшості випадків роблять це священики, які мають ту чи іншу вищу світську освіту. На мою думку, сьогоднішній з’їзд започаткує нові форми співпраці між Українською Православною Церквою та світськими освітніми закладами. Церква завжди займала у суспільстві не останнє місце, і ми не повинні про це забувати. Просто треба брати найкращі традиції та втілювати їх у життя стосовно сучасних потреб".

Директор Института психологии и педагогики АПН Украины академик Иван Зязюн: "Здесь (на съезде) идет очень важный разговор, имеющий огромное значение для культуры Украины, может быть, самый важный разговор, потому что без христианских ценностей, которые поднимают веру, гуманизм, совесть, человек не может состояться как человек".

 Звернення учасників установчого з'їзду Всеукраїнського православного педагогічного товариства до Президента України та Верховної Ради
 РЕЗОЛЮЦІЯ
 Привітання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України ВОЛОДИМИРА учасникам Установчого з’їзду Всеукраїнського православного педагогічного товариства
 Протоієрей Анатолій ЗАТОВСЬКИЙ. "Основні цілі і завдання православного педагогічного товариства"
 Иеромонах КИПРИАН (Ященко). "Опыт внедрения православной педагогики в России"
 Епископ Полтавский и Кременчугский ФИЛИПП. "Привести ко Христу.."
 І розумне, і добре, і вічне. Установчий з’їзд Всеукраїнського православного педагогічного товариства
 Иеромонах Киприан (ЯЩЕНКО). «С детьми нужно говорить на их языке»
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру