ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    ВІРА НАША СЛАВНА, ВІРА ПРАВОСЛАВНА !

На початку ХХІ століття православні в Україні стоять перед тими ж “банальними” проблемами, як і їхні предки кілька століть тому, а саме – перед загрозою фізичного загарбання своїх святинь. Колись, у середні віки, українці потерпали від різних ворогів, які нищили цілі міста. Ну, середні віки на те й були середніми, щоб демонструвати людське дикунство. Після того води утекло немало, людство немовби в деякій мірі стало цивілізованішим: уже не саджають на палю, а католики скасували назву “святої інквізиції”…

Але сьогодні в нашій “європейській” і “демократичній” державі люди все ще змушені захищати Почаївську обитель, одну з найзначиміших православних святинь у світі… своїми грудьми. Виникають запитання: а що ж роблять наші правоохоронці, влада врешті-решт? Невже знову відсторонились, щоб потиснути пізніше руку “переможцю в змаганнях”!? За що ж платить податки православний народ, якщо не може відчувати спокою в мирний час? Чіткої відповіді на ці питання сьогодні дарма чекати, а невтішні висновки напрошуються самі собою.
Тому сьогодні, як і в далекому Середньовіччі, на допомогу Церкві приходять її вірні сини – Запорозькі козаки. В епоху смут і гонінь на православних вони мужньо захищали свою віру, не боючись за неї і прийняти смерть. І зараз козаками уже організовано охорону Почаївської обителі, щоб (до речі, при наявності в країні державних органів правопорядку) ніякі злочинні угруповання не змогли зненацька напасти на мирних монахів і віруючих, як це неодноразово бувало в нашій історії. Велика козацька рада Запорозьких козаків, яка проходила в Києві 11 жовтня, підтвердила свою готовність відстоювати і захищати православну святиню.

 Дмитро САГАЙДАК, Верховний отаман козацтва Запорозького. “Головним духовним здобутком нашого народу є канонічне Православ’я”
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру