ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (29 ГРУДНЯ — 4 СІЧНЯ)

На минулому тижні відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, у Києві на Володимирській гірці відбувся традиційний передноворічний молебень, Митрополит Київський і всієї України Володимир відвідав кілька дитячих закладів і привітав найменших громадян із зимовими святами, у Боярському дитбудинку освячено храм, на головний купол Хресто-Воздвиженського кафедрального собору м.Ужгорода встановлено хрест, на території Коростенського фарфорового заводу будується православна каплиця, у Києві освячено нове приміщення Міністерства транспорту України, завершено навчання на катехизаторських курсах при Академії МВС України.
Засідання Священного Синоду

У понеділок у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.
За пропозицією Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Священний Синод УПЦ встановив місцеве святкування дня знайдення мощей преподобного Іони Київського у Неділю після Воздвиження.
Також рішенням Синоду благословлена діяльність Всеукраїнського Православного педагогічного товариства та дозволено створення його відділів в усіх єпархіях УПЦ. Ужгородську українську Богословську Академію імені святих Кирила і Мефодія визнано вищим духовним навчальним закладом Української Православної Церкви, підпорядковано її Учбовому комітету УПЦ та благословлено її реєстрацію у встановленому Законом порядку. Благословлено відкриття нових монастирів: Свято-Миколаївського чоловічого в м.Ізмаїл Одеської області та Свято-Троїцького Дуконського чоловічого в с.Пробійнівка Верховинського р-ну Івано-Франківської області.
Також Священний Синод розглядав проблему введення ідентифікаційних номерів. З цього приводу Синод звернувся до своїх чад, громадян України, та її влади з Посланням, у якому, зокрема, пише, що "Священний Синод Української Православної Церкви, неухильно піклуючись про наставлення в здоровому вченні святої православної віри і викритті противників (Тит. 1, 9), зважаючи на серйозне і тривале хвилювання церковного православного народу і по-пастирськи сприймаючи стурбованість доброї совісті багатьох громадян нашої Батьківщини проблемою ідентифікаційних номерів, вважає за свій святий обов’язок знову розглянути це питання і звернутися до своїх чад…
Ми звертаємося до всіх людей доброї волі в Україні зробити все можливе для запобігання поглибленню конфронтації, що виникла між віруючими і владою. Ми ще раз настійно закликаємо представників усіх гілок влади сприяти закріпленому законом праву віруючих жити і виконувати свої громадянські обов’язки згідно з релігійними переконаннями, зокрема, здійснювати фінансові операції без використання цифрової ідентифікації, а також не допустити універсального застосування ідентифікаційного номера в усіх сферах життя людини.
Також просимо владу розробити механізм, який би забезпечив можливість відмови від раніше прийнятого ідентифікаційного номера тим віруючим, що не вважають можливим користуватися ним через свої релігійні переконання, надавши їм змогу здійснювати свою господарську діяльність за альтернативною системою обліку (як ті, що взагалі не приймали ідентифікаційні номери).
Віруючих закликаємо словами апостола Павла «не спішити вагатися розумом і не тривожитися ні від духу, ні від слова... неначе вже настає день Христовий» (2 Фес. 2, 2)".

Традиційний молебень на Володимирській гірці
У вівторок, 30 грудня у Києві біля пам’ятника князю Володимиру на Володимирській гірці відбувся традиційний передноворічний подячний молебень. Богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у співслужінні митрополитів Одеського і Ізмаїльського Агафангела, Чернівецького і Буковинського Онуфрія, архієпископів Івано-Франківського і Коломийського Миколая, Львівського і Галицького Августина, Вишгородського Павла і Переяслав-Хмельницького Митрофана, єпископа Полтавського і Кременчуцького Филипа, а також намісників київських монастирів та столичного духовенства.
На молебні були присутніми прем’єр-міністр України Віктор Янукович, Київський міський голова Олександр Омельченко, високі урядовці та парафіяни київських храмів.
Митрополит Володимир привітав високих посадовців та побажав їм допомоги Божої в їх служінні народові України. Прем’єр-міністр України передав Предстоятелю нашої Церкви вітання Президента України, а Блаженніший Владика побажав Леоніду Даниловичу міцного здоров’я та Божого благословення на добрі справи.
Вітання Предстоятелю Церкви
До свята Різдва Христового і Нового року до Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира надійшло багато привітань від представників усіх верств суспільства. Зокрема Його Блаженство отримав вітальні листи від Президента України Леоніда Кучми і його дружини Людмили Кучми, президента Придністровської Молдавської республіки Ігоря Смирнова, Міністра транспорту Георгія Кірпи, Міністра внутрішніх справ України Миколи Білоконя, голови адміністрації Президента Віктора Медведчука, голови Державної податкової адміністрації України Юрія Кравченка, голови Державного департаменту України з питань виконання покарань Володимира Льовочкіна, Президента Національної Академії наук України Бориса Патона, Київського міського голови Олександра Омельченка, голови Київської облдержадміністрації Анатолія Засухи, голова Миколаївської облдержадміністрації Олексія Гаркуши, голови Івано-Франківської облдержадміністрації Михайла Вишиванюка, голови Івано-Франківської облради Василія Бруса, голови Дніпропетровської облдержадміністрації В.Цуби, народних депутатів України Михайла Потебенька і Андрія Деркача, голови Печерської райдержадміністрації у м.Києві Анатолія Коваленка, голови соціально-екологічної партії "Союз. Чорнобиль. Україна" Юрія Андрєєва та багато інших представників владних структур України і зарубіжжя, політиків, бізнесменів, релігійних, культурних і громадських діячів і простих громадян.

Різдвяні привітання дітям
У рамках Різдвяних та новорічних свят Блаженніший Митрополит Володимир благословив тих, хто найбільше потребує уваги — дітей-сиріт, дітей чорнобильців та хворих дітей, які в ці святкові дні прикуті до лікарняного ліжка.
2 січня Блаженніший Владика відвідав Вишнівську загальноосвітню школи, де діє осередок організації “Діти Чорнобиля”, Боярський районний дитячий будинок, де виховуються діти, яких покинули батьки, а також кардіологічне відділення Київської шостої дитячої клінічної лікарні, де благословив лікарів та дітей, побажав їм швидкого одужання та веселих Різдвяних свят.
До зимових свят Місія УПЦ соціальної допомоги дітям та Національна акціонерна енергетична Компанія "Енергоатом" провели благодійну акцію для фіналістів другого Всеукраїнського конкурсу дитячої і юнацької творчості та молоді міст-супутників АЕС України (таких в Україні п’ять).
Згідно умов конкурсу діти повинні були подати малюнки на тему "Безпечна атомна енергетика очима дітей". Автори кращих робіт (сімдесят чоловік) приїхали до Києва, де відвідали Києво-Печерську Лавру, ознайомилися з її святинями, побували в лаврських печерах і приклалися до святих мощей. По завершенні екскурсії в лаврській братській трапезній відбулася трапеза. Після цього діти отримали пам’ятні різдвяні подарунки.
Також у ці дня голова Місії архімандрит Філарет (Кучеров) разом із заступником директора спеціальної школи-інтернату №12 для дітей-сиріт м. Києва Ніною Неділько відвідали пансіонат "Перемога" в м.Ворзель, де зараз відпочивають 100 дітей інтернату. Від імені Блаженнішого Митрополита Володимира архімандрит Філарет привітав дітей з Новим роком і Різдвом Христовим та передав їм різдвяні іконки і подарунки.

Постають нові храми
За благословенням Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Володимира архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан освятив Свято-Введенський храм на території Боярського міського дитячого будинку. Після освячення владика звернувся до присутніх із проповіддю, в якій вказав на важливість храму в житті людини, і особливо в таких закладах, як дитячий будинок. Співробітникам дитбудинку владика побажав кріпості, сил, терпіння, мудрості і допомоги Божої в їх нелегкому труді, а дітям - наполегливості в навчанні й щасливого майбутнього.
В Ужгороді піднято хрест на головний купол Хресто-Воздвиженського кафедрального собор, що будується. Вісьмиметровий хрест вагою майже 500 кг, виготовлений із чистої нержавіючої сталі і покритий позолотою. Він був піднятий вертольотом МІ-8 і закріплений на висоті 60 метрів.
Також було встановлено хрести на куполи новозбудованого храму в м.Олександрії Кіровоградської єпархії. Цей храм було збудовано протягом останніх шести місяців за сприяння голови Державної податкової адміністрації України Юрія Кравченка. Хрести освятив єпископ Кіровоградський і Олександрійський Пантелеймон. В урочистостях взяли участь Юрій Кравченко, керівники області і міста.
На території фарфорового заводу м.Коростеня Овруцької єпархії розпочато будівництво Свято-Покровської каплиці. Молебень на початок будівництва звершив архієпископ Овруцький і Коростенський Віссаріон. Освячення майбутньої каплиці заплановане на 7 травня 2004 року, коли буде святкуватися 100-літній ювілей заводу.

Освячення Міністерства
31 грудня Блаженніший Митрополит Володимир освятив нове приміщення Міністерства транспорту України. Після освячення Митрополит Володимир привітав міністра транспорту України Георгія Кирпу і співробітників з видатною подією, а також відзначив заслуги міністра у відродженні і розвитку транспортної системи і економіки України. На згадку про подію Його Блаженство подарував ікону Божої Матері. У свою чергу Г.Кірпа подякував Митрополитові за духовне окормлення робітників транспорту, відзначив його роль у духовному відродженні України та подарував ікону небесного покровителя Предстоятея - святого рівноапостольного князя Володимира.

Катехизація суспільства
Завершилось навчання на катехизаторських курсах при Національній академії МВС України, яке цього року проходило у приміщенні навчально-наукового інституту підготовки слідчих та криміналістів. Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у Різдво-Богородичному храмі Києво-Печерської Лаври вручив дипломи про закінчення курсів їх слухачам – курсантам Національної академії МВС України. Дипломи отримав 41 курсант. На церемонії були присутні начальник академії генерал-лейтенант Ярослав Кондратьєв і проректор академії з міжнародних зв’язків генерал-майор Віктор Сущенко. У програмі цих курсів були передбачені екскурсії до Києво-Печерської Лаври та ознайомлення з богослужінням. Їх мета – проведення катехизичної роботи серед правоохоронців, ознайомлення їх із основами християнської моралі та православної традиції.
Завершився цикл лекцій про Біблію для викладачів загальноосвітніх шкіл міста, які прочитали викладачі Сумського духовного училища. Біля 50 учителів української і зарубіжної літератури прослухали лекції по Старому і Новому Завітам. Ці лекції були прочитані на прохання міського відділу освіти, тому що учителі шкіл не завжди компетентно доносили інформацію про священні християнські книги або викривлено пояснювали основи християнського віровчення.

(За матеріалами прес-служби УПЦ)


 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру