ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
 Диякон Димитрій ДЕМЧЕНКО.   Торжество Православ'я на Закарпатті

На протязі багатьох років, православні майже кожного дня приходили до обителі, прохаючи у преподобного молитовного заступництва перед Богом та покрову.

21 жовтня 2001 року у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с.Іза-Карпутлаш Хустської єпархії відбулась канонізація схіархімандрита Алексія (Кабалюка) у лиці місцевошанованих святих нашої Церкви.

Святкове Богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України. Йому співслужили Високопреосвященний Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський, Високопреосвященний Николай, архієпископ Івано-Франківський і Коломийський, Високопреосвященний Антоній, архієпископ Хмельницький і Шепетівський, Преосвященний Іоанн, єпископ Хустський і Виноградівський, Преосвященний Павел, єпископ Вишгородський, Преосвященний Агапіт, єпископ Мукачівський і Ужгородський, Преосвященний Володимир, єпископ Почаївський, духовенство Хустської, Мукачівської та інших єпархій УПЦ.

В богослуженні взяв участь представник Чехословацької Православної Церкви, настоятель храму на честь мч.В"ячеслава м.Брно Чеської республіки, протоієрей Іосиф Фейсак, який зауважив, що Чеська Православна Церква підтримує молитовне і канонічне єднання тільки з Українською Православною Церквою, яку очолює Митрополит Володимир. "Свято Закарпаття, - підкреслив він, - це і наше свято, бо православні Чехії добре знають отця Алекія і свято бережуть пам"ять про нього у своїх серцях".

Ще задовго до початку богослуження, о сьомій годині ранку з Свято-Благовіщенського храму м.Хуст до Миколаївсього монастиря вирушив хресний хід з іконою Божої Матері "Акафістна", яка була передана в благословення прп.Алексію на Святій Горі Афон у 1908 році настоятелем Свято-Пантелеімонівського Афонського монастиря.

Віруючі зі сльозами на очах прикладувалися до святого образу Діви Марії та мощей схіархімандрита Алексія, благаючи у Бога миру та щастя своїм сім"ям та всьому Закарпатському краю.

Залунали дзвони. Це означало, що до обителі приїхав Митрополит Київськомий і всієї України Володимир. Тисячі людей тіснилися до Предстоятеля, бажаючи взяти у нього первосвятительське благословіння. Почалася Божественна Літургія. Після малого входу була відслужена остання заупокійна літія за схіархімандрита Алексія.

Високопреосвященнішим Митрополитом Онуфрієм було зачитано постанову Священного Синоду про причислення до лику святих схіархімандрита Алексія (Кабалюка). Єпископ Хустський і Виноградівський Іоанн прочитав житіє преподобного. І ось настала хвилююча мить. Під спів тропаря і кондака преподобному, із вівтаря було винесено ікону преподобного Алексія і вперше духовенство проспівало йому величанння. У своїй проповіді Блаженніший Митрополит Володимир сказав, що, дивлячись на новоявлених угодників Божих, кожен із нас повинен прагнути святості, вдосконалюючись у християнських чеснотах. Понад тридцять тисяч віруючих молилося за богослужінням у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі.

- Цієї знаменної дати віруючі чекали вже багато років, - зауважив у своїй промові Керуючий Хустською єпархією, єпископ Іоанн, - це насправді торжество Православ"я на Закарпатті. На протязі багатьох років, православні майже кожного дня приходили до обителі, прохаючи у преподобного молитовного заступництва перед Богом та покрову. Зі сльозами вони молилсь на могилі святого, а пізніше - і перед його святими мощами. І кожний отримував по своїй вірі. Сьогодні обитель зберігає багато свідчень про зцілення від важких недугів та молитовне заступництво прп.Алексія.

По закінченні святкового богослужіння до пізнього вечора до мощей преподобного Алексія йшов народ, несучи в своїх душах радості і скорботи, благаючи його допомоги.
Преподобний отче Алексіє, моли Бога за нас!

 Диякон Владислав ДЕМЧЕНКО, Вінниця. Храм двох полководців
 Диякон Владислав ДЕМЧЕНКО, Вінниця. Чудотворна святиня Вінницького краю
 Диякон Владислав ДЕМЧЕНКО, Вінниця. У церкві цій молилися Пушкін у засланні і Карбишев напередодні бою
 Диякон Владислав ДЕМЧЕНКО. Історія Іосафатової долини
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру