ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    Мета УГКЦ: від святого Юра до святої Софії

То, може, краще об'єднати зусилля у служінні своєму народові, ніж витрачати сили на приведення цього народу до унії з Римом.

3-4 січня у Львові відбувся черговий синод Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви.
На Синоді були присутні єпископи УГКЦ, які представляли всі уніатські структури України: Івано-Франківську, Коломийсько-Чернівецьку, Самбірсько-Дрогобицьку, Тернопільсько-Зборівську, Бучацьку, Стрийську, Сокальську єпархії та Києво-Вишгородський екзархат. Головував на синоді Верховний Архієпископ УГКЦ Блаженніший Любомир кардинал Гузар.
Серед новорічних та Різдвяних святкувань ця подія лишилася майже непоміченою широким загалом православної громадськості. Та й через постійні проблеми з розкольниками уніати та католики лишилися дещо в тіні. Але ті рішення, які були прийняті у Львові, можна без перебільшення назвати "історичними".
По-перше, було вирішено перенести митрополичу кафедру УГКЦ зі Львова до Києва, де на лівому (символічно!) березі Дніпра буде збудовано великий "патріарший" собор УГКЦ (до речі, земельну ділянку у 6 га вже виділено київською міською владою). Коментуючи цю подію, глава уніатів кардинал Любомир Гузар сказав, що УГКЦ отримала можливість, "про яку ще зовсім недавно ніхто не наважувався навіть мріяти… У зв'язку з цим Українська Греко-Католицька Церква, після двохсотлітнього перебування далеко від Києва, хоче перенести осідок свого Глави в столицю України і звести для нього належний храм, відповідну резиденцію". Далі кардинал Любомир Гузар оголосив "вселенський" збір коштів на "спорудження патріаршого храму, а згодом і приміщення для осідку Глави нашої Церкви в Києві" та наголосив кінцевій меті цієї місії: "Сьогодні через роз'єднаність Христової Церкви таких осідків у столиці є багато. Сподіваймося, що колись, з Божою допомогою, Глава єдиної Української Церкви засяде в соборі Святої Софії, символі нашої єдності". А щоб ні в кого не виникало сумнівів про підлеглість "єдиної Української Церкви", кардинал нагадав, як "наприкінці ХVI ст., коли українські владики, розуміючи нестерпне становище християн візантійського обряду, вирішили підтвердити свою єдність з Римською Апостольською Столицею і з Наступником св. Апостола Петра. Власне, тоді почалося трагічне роз'єднання Київської Церкви, яке триває і досі. В Україні утворилося дві Церкви: та, що об'єднана із Наступником Апостола Петра, і та яка, внаслідок сторонніх впливів до цієї єдності не пристала, - крім цієї відмінності, дві частини київського кореня практично нічим не відрізняються".
Крім цього, було прийнято рішення про утворення Донецько-Харківського екзархату УГКЦ шляхом виділення його зі складу Києво-Вишгородського екзархату та висвячення ще трьох уніатських єпископів, двоє з яких отримали "підпільну" освіту, а один - громадянин США. 11 січня це рішення підтвердив Папа Римський Іоанн Павло II - глава Римсько-Католицької Церкви, частиною якої, до речі, є Українська Греко-Католицька Церква.
Також було прийняте "Пастирське послання Синоду єпископів Києво-Галицької митрополії Української Греко-Католицької Церкви до вірних і всіх людей доброї волі з нагоди виборів", в якому християнський обов'язок брати участь у виборах виводиться з Четвертої Божої Заповіді. Наскількі нам відомо, Четверта Заповідь гласить "пам'ятай день Суботній… день сьомий Субота - Господу Богу твоєму…" Можливо, автори послання помилилися, бо на початку послання вони цитують П'яту Заповідь Божу, а, можливо, "четверта заповідь уніата" гласить "пам'ятай день виборів…" У всякому випадку - це дуже символічно.
І наостанок, єпископат УГКЦ звернувся "до вірних і всіх людей доброї волі з приводу надмірного вживання алкогольних напоїв". А ось з цім, дійсно, неможливо не погодитися.
То, може, краще об'єднати зусилля у служінні своєму народові, ніж витрачати сили на приведення цього народу до унії з Римом. Бо, як свідчить 400-річна історія католицької експансії на Схід, більшість народу України вважає себе православними, і як тільки скінчаться "ватиканські гроші" та західний контроль над Україною, наші брати і сестри неодмінно повернуться до батьківської Православної Церкви, до якої вони належали ще за часів святого рівноапостольного князя Володимира.


 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру