ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
 Кардинал Роже ЕТЧЕГЕРЕЙ.   "Я отримав можливість звершити паломництво до християнської святині світового масштабу"

Ні, серед православних я хотів зустрітися тільки з представниками канонічної Церкви.

Якою була головна мета Вашого візиту в Україну?

Я приїхав сюди, щоб відсвяткувати другу річницю візиту папи в Україну. Папа римський старається бути близьким до усіх церков України, особливо православної, тому для мене є дуже важливим, враховуючи те, що я приїхав від святішого отця, бути присутнім у Лаврі, де знаходиться резиденція Київського митрополита Володимира. Я радий, що перебуваю тут, у святому місці, яке є святим не тільки для України, а й далеко за її межами.

Сьогодні мені пригадуються ті часи, коли я перебував у 1988 році у Москві на святкуванні 1000-ліття хрещення Русі, особисто у мене багато зв'язків із Православною церквою і сьогодні я теж роблю паломництво до православної святині. І я дуже задоволений, що сьогодні мене зустрівся з секретарем Священного Синоду.

Чи плануєте Ви зустрічатися з діячами інших релігійних конфесій України?

Ні, серед православних я хотів зустрітися тільки з представниками канонічної Церкви. Також я планую зустрітися з представниками Католицької церкви у її двох традиціях.

Як Вам ззовні бачиться релігійна ситуація в Україні?

Я тут побачив, як після довгого і болючого періоду переслідування життя повертається до Церкви. У ті часи як Православна, так і Католицька церкви отримали своїх мучеників - свідків віри, а церква відроджується завжди із кров'ю мучеників.

Ви вперше приїхали в Україну?

Ні. Перший раз я був тут 25 років тому. Але тоді я не міг відвідати Києво-Печерську лавру. Отже, зараз для мене є великий момент у житті, адже я маю можливість звершити паломництво до цієї видатної християнської святині світового масштабу.

Бесіду вів Сергій Баршай

КОМЕНТАР

ЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МИТРОФАН:
"ДІАЛОГ ПОТРІБНО ПРОВОДИТИ НА ПРИНЦИПАХ РІВНОПРАВ'Я, ВЗАЄМОПОВАГИ І РЕАЛЬНОЇ ОЦІНКИ СИТУАЦІЇ"


Ми надіємося, що ті добрі наміри, з якими римо-католицькі гості приїхали сьогодні до Лаври, є щирими, і вони допоможуть у вирішенні тих проблем, які існують на сьогодні між нашими церквами. Ми завжди готові до діалогу, але на однакових засадах, на принципах рівноправ'я, взаємоповаги і реальної оцінки тієї ситуації, яка сьогодні існує в релігійному житті України.

Кардинал підтвердив думку про те, що Ватикан визнає законною єдину церкву в Україні - нашу Українську Православну Церкву, через що вони і побажали побувати в Лаврі та зустрітися з Блаженнішим.

Під час бесіди було також обговорено питання положення наших православних віруючих УПЦ у Галичині. Навіть незважаючи на те, що було і втручання самого папи у питання про виділення землі у Львові для будівництва православного храму, проблема залишилася невирішеною до цього часу. Усе лишається так, як і було.

Але сьогодні ми мали можливість побачити, що офіційна точка зору Ватикану в питанні православних розколів є незмінною, хоча як їхні слова будуть узгоджуватися з діями - побачимо в майбутньому. Будь-який діалог - це добре, але, я повторюю, його потрібно проводити на паритетних засадах.


 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру