ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    Звернення віруючих Луганщини до депутатів Луганської міської ради.

Вельмишановні, депутати Луганської міської Ради!

Луганська єпархія Української Православної Церкви – один із найспокійніших регіонів нашої країни. Він увібрав у себе великий творчий і виробничий потенціал, люди тут добрі, чуйні та гостинні – готові прийти на допомогу кожному, хто її потребує. І, головне, між луганчанами ніколи не було міжконфесійної ворожнечі.

Протягом багатьох років православні священики здійснюють на цій благословенній землі своє пастирське служіння. У храмах регулярно відправляються служби, люди мають можливість підходити до священиків за порадою в найскладніші періоди свого життя, діти навчаються в недільних школах, молодь вступає до духовних училищ. Жодна важлива подія обласного значення не обходиться без благословення правлячого архієрея. Священики відвідують в’язниці, військові частини, підтримують людей в лікарнях, допомагають поставити на ноги молоде покоління в дитячих будинках, викладають добру та важливу науку в державних навчальних закладах.

Про високий рівень духовності в регіоні свідчать величні собори, що прикрашають місто. Історичний досвід говорить, що країна процвітає доти, доки Християнська Церква займає в ній належне місце. З початком гонінь на віруючих і появою міжконфесійних протиріч зникали зі Всесвіту цілі імперії. А варто було Господу врозумити країну через якісь скорботи та страждання, православні храми не вміщали усіх бажаючих покаятися в гріхах.

Наскільки довго затримається на нашій благословенній Луганській землі мир, спокій і благополуччя, сьогодні залежить від вас, дорогі народні обранці. В усі часи поряд з Християнською Церквою виникали релігійні течії, що ставили собі за мету відхилити людей зі шляху Істини. Не виняток – Українська Православна Церква Київський Патріархат.

Звертаємося до вас, вельмишановні депутати міської ради, як до гарантів Конституції та захисників прав і свобод громадян України. Сьогодні на порядку денному сесії міської ради не просто питання: надати чи не надати представникам УПЦ-КП землю для будівництва храму в обласному центрі. Питання стоїть набагато гостріше: повторити чи не повторити помилки, про які сьогодні жалкують представники місцевої влади в інших регіонах України.

Три найпотужніших центри українського Православ’я, а саме Львівська, Івано-Франківська і Тернопільська області були практично розгромлені спільними зусиллями прихильників Української греко-католицької Церкви і УПЦ-КП, віруючі Рівного позбавилися свого величного кафедрального собору та змушені молитися в підвальному приміщенні через репресії прибічників патріарха Філарета (Денисенка), настоятель храму в місті Червоноград Львівської області протоієрей Сергій Деркач оголосив голодування після того, як прихильники УПЦ-КП за допомогою ОМОНу та місцевої влади відібрали у православних віруючих храм. На жаль, і це не допомогло вирішити проблему – громаді довелося будувати нову церкву.

Зараз біля Верховної Ради України стоять віруючі православного храму з села Рахманів Тернопільської області на чолі зі своїм настоятелем священиком Олегом Сірко. Після того, як прихильники Київського Патріархату стали чинити тиск на віруючих, намагаючись відібрати в них храм, він теж став голодувати. Через погіршення стану здоров’я потрапив в реанімацію, а поки проходив курс лікування – представники УПЦ-КП не пускали віруючих до храму, а згодом поміняли замки на дверях.

Перед тим, як вирішити, чи надавати представникам УПЦ-КП землю під будівництво храму, закликаємо вас, дорогі депутати, подумати про розділення, яке приносили, приносять і будуть приносити у суспільство релігійні організації, що виникають навколо Української Православної Церкви. Це дуже важливо, адже Господь Ісус Христос говорив: «Усяке царство, що розділилося в собі, спустошиться, і всяке місто чи дім, що розділився у собі, не встоїть» (Мф. 12;25).

 Тамара РЯБКОВА, Луганск. Быть в Луганске Андреевской церкви!
 Дарія РЯБКОВА. «Домне мілуеште!»
 Тамара РЯБКОВА, Луганск. Крылатая пара
 Тамара РЯБКОВА, Луганск. «Да, Бог один, откуда ж истин много?»
 Тамара РЯБКОВА. «Горе мне, если не благовествую»
 В.В. Серажин. Земная и небесная защита
 Тамара РЯБКОВА, Луганск. «Все испытывайте, хорошего держитесь»
 Тамара РЯБКОВА. Что трудно дается, то дорого ценится
 Тамара РЯБКОВА. Территория беды
 Депутат Луганского городского совета Тамара РЯБКОВА:. «Государство не имеет право игнорировать интересы Церкви»
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру