ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
Звернення Священного Синоду УПЦ до Президента, Уряду, Верховної Ради України

Десять років тому Україна обрала незалежний шлях свого буття та розвитку. Церква, яка є невід'ємною частиною суспільства, разом з усіма своїми чадами розбудовує державу і бажає, щоб вона була цивілізованою, правовою, багатою та духовно здоровою.

Важливу роль у становленні української державності відіграє і повинна відігравати молодь - її майбутнє. Серед інших своїх місій і обов'язків одним з важливих питань для Церкви є необхідність піклування про духовно-моральний стан молодих людей. Сьогодні ми з радістю можемо констатувати той факт, що за останнє десятиліття паства нашої Церкви значно помолодшала. Багато юнаків та дівчат знайшли шлях до Бога і до храму, активно трудяться на ниві відродження Церкви і Держави. Вони отримують богословську освіту, звершують справи доброчинності, реалізують церковно-суспільні проекти та ініціативи.

Для вирішення питань з координації молодіжного руху при Священному Синоді Української Православної Церкви створено Відділ у справах молоді. Його зусилля спрямовані на те, щоб зробити свій внесок у справу виховання зростаючого покоління у православній вірі, збереження та відродження в молодих серцях кращих історичних і релігійних традицій нашого народу.

Однак з сумом змушені констатувати і той факт, що в сучасному молодіжному середовищі існують серйозні проблеми, про які Церква не може не говорити, бо від ефективного їх вирішення залежить наше майбутнє, здоров'я нашої нації.

Актуальною і гостро негативною рисою молодіжного сьогодення є широке розповсюдження таких пороків, як наркоманія, алкоголізм, злочинність, статева розпуста, які зменшують рівень особистої відповідальності та відповідальності за долю країни, нівелюють поняття патріотизму та національної свідомості. Причиною цих явищ є відсутність моральних орієнтирів, духовна порожнеча, що утворилася внаслідок багатолітньої атеїстичної пропаганди. Сьогодні ми повинні відверто говорити про причини такого стану в молодіжному середовищі.

Знаючи про особливе значення і вплив засобів масової інформації на формування світогляду, варто звернути особливу увагу саме на це, адже нинішні ЗМІ, в своїй переважній більшості, є, на жаль, носіями псевдокультури, яка не притаманна менталітету нашого народу. Реклама жорстокості, насилля та розпусти все більше ускладнює це важке становище. Часто молоді люди у пошуках духовно-моральних орієнтирів стають жертвами діяльності деструктивних, тоталітарних, а іноді і відверто сатанинських сект, які знайшли притулок в нашій країні. Все це деформує в особистості молодої людини, яка пізнає світ, ті позитивні внутрішні якості, що закладені Богом в людське єство. Таке спотворення призначення людини в цьому світі стає причиною жахливого явища - зростаючої кількості суїцидів серед підлітків та юнацтва, причиною яких нерідко стають і болючі соціальні проблеми.

Церкву сьогодні турбує і доля тієї великої кількості дітей, які нині опинилися на вулицях і не мають ані батьківської, ані державної опіки. Таке явище не може бути нормою для сучасного цивілізованого суспільства. Ми вважаємо, що необхідно всіма можливими засобами стимулювати створення державно-суспільних та суспільно-церковних благодійних організацій, котрі займалися б профілактикою і лікуванням цієї небезпечної хвороби, яка прогресує.

Інша проблема - проблема зайнятості молоді. Вважаємо за необхідне прийняття закону про гарантоване право на перше робоче місце для молодої людини. На нашу думку, держава повинна ретельно стежити за виконанням своїх зобов'язань перед суспільством і забезпечувати право на безкоштовну високопрофесійну освіту.

Неодноразово наголошувалось, що першочергову роль у стабільності і розвитку суспільства відіграє сім'я. Кризові явища не обійшли і цю основоположну інституцію суспільства. Сім'я - це не тільки основа існування людського роду, але й фундамент будь-якої спільноти. Забезпечення сприятливих умов для створення молодими повноцінної сім'ї - найважливіше завдання сьогодення. Відродження сім'ї на християнських засадах забезпечить поступове цілеспрямоване відродження гармонійного суспільства.

Той недосконалий стан речей, який ми сьогодні спостерігаємо, викликає неабияку стурбованість нашої Української Православної Церкви. Ми звертаємось до нашого Президента, до Уряду та Верховної Ради з проханням вжити необхідних заходів, заради збереження нашої молоді. Адже від того, який фундамент буде закладено нами сьогодні, залежатиме міцність тієї споруди, яку ми всі разом будуємо. Тож нехай наш спільний дім не буде побудовано на піску. Ми усвідомлюємо ту відповідальність, яку покладає Господь на рамена Церкви і Держави. Закликаємо всіх, хто не байдужий до майбутнього нашої України, об'єднати спільні зусилля у вирішенні тих проблем, які нині постали, тому що тільки подолавши їх, ми зможемо впевнено дивитись у майбутнє і успішно, з Божою допомогою, розбудовувати нашу Державу.

27.12.2002 р.
Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра

   1205  просмотров
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру