ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
Засідання Священного Синоду від 27 грудня 2002 року

ПРЕС-РЕЛІЗ

27 грудня 2002 року під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулось чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

У роботі Священного Синоду УПЦ прийняли участь постійні члени Священного Синоду УПЦ: митрополит Харьківський і Богодухівський Никодим, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, керуючий справами УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, а також тимчасові члени Священного Синоду УПЦ архієпископ Львівський і Галицький Августин, єпископ Кіровоградський і Олександрійський Пантелеймон, єпископ Конотопський і Глухівський Інокентій.

Священний Синод УПЦ мав міркування щодо проблем, які сьогодні турбують українську молодь, та необхідність їх вирішення спільними зусиллями Церкви і Держави. Було прийнято відповідне Звернення до Президента, Уряду та Верховної Ради України.

Священний Синод УПЦ, заслухавши рапорт Преосвященного Филипа, єпископа Полтавського і Кременчуцького, Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства, благословив реорганізувати Духовне училище Полтавської єпархії в Місіонерське Духовне училище Української Православної Церкви.

Розглянувши рапорт Преосвященного Софронія, архієпископа Черкаського і Канівського, для підготовки псаломщиків при Свято-Троїцькому Матронинському жіночому монастирі, що в с. Мельники Чигиринського району Черкаської області, Священний Синод УПЦ благословив відкриття Духовного училища.

Приймаючи до уваги необхідність подальшого розвитку православної просвіти та побажання православних педагогів з різних регіонів України, Православне педагогічне товариство м. Києва реорганізовано у Всеукраїнське православне педагогічне товариство.

Священний Синод УПЦ благословив створити Синодальну Комісію у справах монастирів Української Православної Церкви. Головою Комісії призначено Преосвященного Павла, єпископа Вишгородського, вікарія Київської Митрополії, Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. При цьому у 2003 році намічено провести в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі конференцію чернецтва Української Православної Церкви.

Священний Синод УПЦ благословив відкриття нових монастирів: Свято-Троїцького жіночого монастиря в м. Симферополі; жіночого монастиря на честь Преподобного Лаврентія Чернигівського в с. Вересоч Куликівського району Чернігівської області; жіночого монастиря на честь Преподобного Сергія Радонезького в с. Сергіївка Слов'янського району Донецької області (Горлівська єпархія); жіночого монастиря в с. Кочержинці Уманського району Черкаської області; чоловічого монастиря на честь Казанської ікони Божої Матері в с.Чоповичі Малинського району Житомирської області (Овруцька єпархія); жіночого монастиря на честь Різдва Святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна в с.Тутовичі (урочище "Тріщава") Сарненського району Рівненської області (Сарненська єпархія); Свято-Іллінського чоловічого монастиря в с. Терново (урочище "Пішогора") Тячівського району Закарпатської області (Хустська єпархія); а також відновлення чоловічого монастиря на честь Різдва Пресвятої Богородиці в м.Черкаси.

Священний Синод УПЦ благословив заснувати Прес-службу Української Православної Церкви як офіційний орган Української Православної Церкви.

За поданням Голови Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України Преосвященного Августина, архієпископа Львівського і Галицького, затверджено православний журнал для воїнів "Віра і Честь" як офіційне друковане видання Української Православної Церкви.

З нагоди відзначення 130-річчя заснування Київського Церковно-археологічного музею Священний Синод УПЦ благословив відродити Церковно-археологічний музей при Київській Духовній Академії. При цьому було вирішено клопотати перед відповідними інстанціями про виділення відповідного приміщення для розміщення музею.

Священний Синод УПЦ благословив викликати для участі в роботі Священного Синоду УПЦ у 2003 році архієпископа Тернопільського і Кременецького Сергія, єпископа Хустського і Виноградівського Іоанна та єпископа Мукачівського і Ужгородського Агапіта.

Також були розглянуті інші питання внутрішнього життя Української Православної Церкви.

   630  просмотров
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру