ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    «Дякую Богові, що є такий табір»

18.08.05.
Протягом десяти років, за допомогою Божою і з благословення настоятеля Свято-Миколаївського собору м. Комсомольська, нині єпископа Полтавського і Кременчуцького Филипа, православна спільнота Кременчуцького краю організовує літній відпочинок дітей та молоді, поєднуючи працю та спілкування підростаючого покоління.

Цього року діти відпочивали у два тури. Протягом відпочинку відбулися паломництва, походи, проводилися спортивні ігри, естафети. Діти молилися, брали участь у богослужіннях, виконували посильні послухи.

Вихованці і вихователі поселення висловлюють щиру подяку за піклування і підтримку Преосвященному владиці Филипу, благочинному Кременчуцького округу протоієрею Іоанну Багаудінову, виконуючого обов’язки намісника монастиря отцю Венедикту (Малеті), священикам з Кременчука і Комсомольська, батькам та парафіянам Свято-Миколаївського собору Комсомольська та Свято-Троїцького храму Кременчука.

А найточнішу оцінку поселенню дали самі дітлахи: «Хочу, щоб цей табір був ще багато-багато років» (Наталка, Кременчук); «А я хочу третій тур!» (Женя, Кременчук); «Тут було дуже хороше: природа, друзі, добрі вихователі» (Олена, Черкаси); «І тут давали пельмені… І щодня на річку ходили» (Стас); «Щоби приїхати до табору, я знесла багато спокус. Багато хто дивувався моїй наполегливості, але коли приїхали, зрозуміли, чому я так прагнула сюди. Дякую Богові, що є такий табір!» (Марина)

…Приходить гарна ідея і здається легко втілити її в житті, але настає час коли треба діяти. Ці дії повинні бути наполегливі і впевнені бо, коли робиш добру справу і вагаєшся, то нічого не вийде. Організація табору для православної молоді і потребує таких властивостей від організатора, тим більше коли табір знаходиться не на березі знайомої нам річки чи ставка, а на березі непередбачуваного, інколи бурхливого та небезпечного Чорного моря.

А Я НА МОРІ…
Так відповідали деякі братчики своїм рідним та друзям по мобільному телефону, перш ніж поділитися новинами та враженнями. Відпочивати на морі добре, а ще краще в колі друзів, — друзів не тільки по спільним інтересам, а й по православній вірі. Здогадатися, що це відпочиває православна молодь зовсім не важко: живуть при православному храмі, вранці і ввечері — молитовне правило, перед трапезою і після неї молитва, під час кожного прийому їжі черговий читав цікаві й повчальні історії й житія святих, під час недільних та святкових днів усі як один ідуть чи їдуть до православного храму, або монастиря. Та про паломництво трохи згодом.

Наша подорож розпочалася з молебня, який відслужив організатор братського табору митрофорний протоієрей Іван Бабич у Різдво-Богородичному храмі Полтави. 18 липня селище Кача зустріла братчиків ясним і сонячним днем. Як тільки розмістилися усі гуртом пішли на море купатися. Ввечері голова братства ієрей Михаїл Бабич відслужив подячний молебень.

Крім відпочинку на морі особливо цікавими і корисними були подорожі-паломництва до історичних місць та святинь Криму. Братчики відвідали Бахчисарайський Свято-Успенський монастир (де молилися перед чудотворною Маріампольською іконою Божої Матері), Свято-Георгіївський Балаклавський монастир, Свято-Климентіївський Інкерманський монастир. У всіх цих монастирях братчики співали величання, тропарі і різні духовні піснеспіви перед місцевими святинями. А в Володимирському кафедральному соборі в Херсонесі зведений братський хор співав під час Божественної літургії.

Молоді паломники мали змогу милуватися красою панорами взяття Севастополя, оглянули руїни древнього Херсонесу, а також акваріум, дельфінарій та інше. На шляху додому братчики вклонилися мощам святителя Луки, покровителя Кримської землі.

Православна молодь з нетерпінням чекає наступного літа щоб знову всім разом відвідати святині Криму та відпочити на березі Чорного моря.

БІЛЯ СТІН МОНАСТИРЯ
На березі Сули, поруч із Мгарським Спасо-Пребраженським монастирем, кілька років поспіль існує молодіжний табір. Організований молодіжною спілкою, табір об’єднує різних молодих людей. Деякі з них — свідомі православні віруючі, дехто шукає дорогу до Бога, хтось не вважає себе людиною віруючою… Тому наметове містечко розташувалося саме поруч із монастирем — щоб не нав’язувати одним думки інших, не тягнути до церкви, але дати можливість побачити Православ’я в його буденному житті, прилучитися до вічних цінностей.


 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру