ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
 Юрій СКУБАК.   Благословення від Оптиної

14.07.05
У нагороду за успішне навчання і складені «на відмінно» іспити керівники Дніпропетровського Центру православної культури «Лествиця» організували для дітей старшої недільної школи паломницьку поїздку святими місцями.

З 20 по 24 червня, з благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, 42 юні паломники у супроводі духовного керівника центру протоієрея Ігоря Собко і директора недільної школи Олени Собко відвідали Оптину пустинь, Малоярославський Свято-Миколаївський жіночий монастир у Шамордіно, пустинь Спасо-Нерукотворного образу, де трудилася схимонахиня Сепфора, а також скит і цілюще джерело Тихона Калузького.

«Пілігримам-лествичникам» вдалося доторкнутися до вікових святинь Православ’я і стати очевидцями ще одного дива відроджуваної Оптиної обителі. Паломники побачили перепоховання останків трьох сповідників: ієромонаха Рафаїла (Шейченко), ієросхимонаха Мєлетія (Барміна) і єпископа Михея (Алексєєва), які в радянські роки гонінь були поховані на міському кладовищі Козельська, а зараз знайшли спокій на рідній монастирській землі.

Відчути дух Оптиної пустині, доторкнутися до її святої традиції та історії — найбільше щастя для кожного віруючого і кожної православної людини. І так промислительно сталося, що практично з дня створення «Лествиці», цей центр з Оптиною пов’язують особливі духовні відносини. Всі ці роки в Оптиній моляться про успіх усіх починань духовного наставника, педагогічної корпорації, творчого колективу і особливо про благополуччя вихованців недільної школи, де перетворюються, наповнюються добротою, любов’ю і новим осмисленням життя дитячі душі. Складно переоцінити важливість такого виховання. Адже в найкрихкішому, переломному віці кожна дитина починає обирати – ким бути, яким бути і як бути!

За цю благу працю і для зміцнення сил педагогів «Лествиці» братія монастиря приготувала безцінний подарунок. Оптинські умільці з різьблення по дереву створили дивовижну ікону Нерукотворного Спаса, де розмістили дванадцять часток мощей святих угодників Божих — преподобних оптинських старців Йосифа, Варсонофія, Ісаакія, Антонія, святителів Тихона, Димитрія Ростовського, Гурія Казанського, Ігнатія Маріупольського, преподобних Феодосія Кавказького, Кукши Одеського, Савви Виширського, а також частки святих глав настоятелів Пантелєймонівського монастиря на Афоні.

Із самого початку діяльності Центру «Лествиця» її праці і благі почини були освячені іконою Божої Матері «Путеводітельніца». Тому і самій «Лествиці» та її випускникам вдається долати всі перешкоди на духовних і життєвих дорогах. У цій поїздці виникло немало складнощів, перш за все через нові законодавчі перешкоди. Але по молитвах митрополита Іринея, який завжди проявляє особливу увагу і турботу до діяльності культурного центру, і старців оптинських «Лествиця» в котрий раз дісталася цих святих і благодатних місць і одержала рідкісний дар.

Також школярі після Оптиної обителі відвідали Шамордіно і Спаса-Нерукотворну пустинь, де духовно окормляла оптинських ченців дивовижна схимонахиня Сепфора. До своєї кончини в 101 рік вона прославилася безліччю чудес. Також паломники, за доброю традицією таких поїздок, занурилися у цілющі і святі джерела землі Калузької.

За лічені дні поїздки діти зримо змінилися, обличчя їхні сповнилися добротою і натхненням, адже світло Оптиної пустині осяяло їхні душі. Нехай же бережуть вони зерна любові і нового значення життя, які в їхні розум і серця ось уже вісім років насаджують педагоги «Лествиці». Відтепер сам дух Оптиної пустині благословлятиме їхню працю!

 Юрий СКУБАК. «Се рай Божий на земле!»
 Юрий СКУБАК, Днепропетровск. Жизнь епархии в стенах кафедрального собора
 Юрий СКУБАК. 195 лет Свято-Николаевскому храму п. Новые Кайдаки
 Митрополит Днепропетровский и Павлоградский ИРИНЕЙ: «Не бойтесь говорить о Православии, об исконной вере своей земли»
 Юрий СКУБАК, Днепропетровск. Первый катеринославский историк
 Михаил Некрич: «Все, что нами делается, — делается для родных, любимых детей!»
 „Седмице” — 1 год!
 «Зрителю должен быть понятен наш язык»
 Юрий СКУБАК, Днепропетровск. 210 лет храму в Сухачевке
 Юрий СКУБАК. Тамплиеры в Днепропетровске
 Юрий СКУБАК, Днепропетровск. Вперед в прошлое, Или дума о современной работорговле
 Юрий СКУБАК, Днепропетровск. Первый фестиваль колокольного звона в Днепропетровске
 Юрий СКУБАК, Днепропетровск. Цветы для архипастыря
 Юрий СКУБАК, Днепропетровск. По местам казацкой славы
 Юрий СКУБАК. «Пойте Богу нашему, пойте…»
 Юрий СКУБАК. Остров надежды
 Юрий СКУБАК. «За духовное возрождение нации»
 Юрий СКУБАК. XII Всеукраинский фестиваль Рождественских песнопений в Днепропетровске «От Рождества к Рождеству»
 Юрий СКУБАК. Вторые Архангело-Михайловские филосовско-богословские чтения «Православие в мировой культуре»
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру