ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
 08.07.2005. АФОН-МОСКВА.   З Афона для поклоніння будуть доставлені Святі мощі Георгія Побідоносця

Віце-губернатор Московської області Олексій Пантєлєєв провів нараду з питань організаційної підготовки перебування святих мощей Георгія Побідоносця в межах Московської єпархії. Перебування святих мощей великомученика Георгія Победоносца в межах Підмосков’я відбуватиметься вперше.

Святий великомученик Георгій – один із найшанобливіших святих Руської Православної Церкви. Відмовившись зректися Христа на догоду язичницьким віруванням Римського імператора Діоклетіана, Георгій зазнав безліч страждань від нього. Але жодні муки не могли зламати волі воїна Христова — кожного разу після чергових катувань Господь зціляв Георгія, і багато людей, побачивши таке чудо, приймали християнство. Врешті-решт, Діоклетіан наказав відрубати святому голову. Так, 303 року, в Никомідії, св. Георгій прийняв мученицьку кончину. Великомученик Георгій – покровитель христолюбивого воїнства, скотарства і захисник від хижих звірів. Зображення Георгія Побідоносця на коні символізує перемогу над дияволом – “стародавнім змієм” (Откр. 12:3, 20:2). Його зображення було включене до стародавнього гербу міста Москви.

Ініціатива привезти святі мощі Георгія Побідоносця до Московської області зі Святої Гори Афон належить главі Одінцовського району Олександру Гладишеву. До того ж саме в Одінцові ведеться будівництво храму на честь св. великомученика Георгія Побідоносця. Тому першим містом Підмосков’я, куди прибуде ковчег з мощами св. Георгія, стане Одінцово, а саме –Гребневська церква.

Перебування мощей на території Московської області триватиме протягом місяця: з 22 серпня по 22 вересня. За цей час ковчег з мощами побуває в дев’яти храмах, розташованих на території області, зокрема – в Троїцькому соборі в Подольську. Супроводжувати святі мощі великомученика Георгія Победоносця з Афона до Росії за традицією будуть чотири афонські ченці.

www.mosreg.ru

   487  просмотров
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру