ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
 23.06.05. НІКОСІЯ.   У монастирі святого апостола Варнави на окупованій турками частині Кіпру вперше за 31 рік відбулося богослужіння

Здавна щороку 11 червня біля стін стародавнього монастиря проходив ярмарок, проте після подій 1974 року ця традиція перервалася. Подібно до усіх церков і монастирів, що знаходяться на окупованій території, монастир св. апостола Варнави був безжально розграбований, а його святині продані за кордон.

Декілька років тому «Департамент старовини» так званої Республіки Північний Кіпр відкрив у монастирському храмі X століття музей, де були представлені вцілілі в різних церквах зразки поствізантійського мистецтва, які, втім, не становили особливої цінності. Спільними зусиллями ієрархів Кіпрської Православної Церкви та Координаційного комітету біженців, після тривалих переговорів з турецькою стороною, був отриманий дозвіл на проведення богослужінь.

Посилаючись на загрозу іконам, що розташовані у музеї, турецька влада спочатку дала дозвіл на присутність у храмі 25 паломників, потім їх чисельність збільшилася до 50 чоловік і лише в останню мить було дозволено бути присутніми 100 паломникам. Через велику кількість віруючих, які прибули до монастиря, людям довелося знаходитися у церкві під час богослужіння почергово.

Всього майже тисяча паломників, охочих через 31 рік відвідати одну з найвідоміших кіпрських святинь, зібралася у п’ятницю 10 і суботу 11 червня біля контрольно-пропускних пунктів. Службу також зміг відвідати зокрема і отець Гавриїл, який прожив 40 років у монастирі св. апостола Варнави аж до закриття у 1974 році. О. Гавриїл назвав повернення кіпріотів до святої обителі дивом і подякував Господеві за те, що Він дав йому можливість дожити до цього дня.

   473  просмотров Храм-каплиця святого апостола Андрія Первозваного
 БІЛОЦЕРКІВСЬКА єпархія - монастирі
 БІЛОЦЕРКІВСЬКА єпархія
 СЕРАФИМ Єпископ Білоцерківський і Богуславський
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру