ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
 Лариса САБАНІНА.   Філософія, культура:
Голос духовної музики

06.06.2005.
Парафія Спасо-Преображенського собору у Нікополі вже десятий рік поспіль проводить великодній концерт «Радуйтеся, люди!». Цього року він відбувся у культурно-спортивному комплексі заводу феросплавів і став помітним явищем у культурному житті міста. „Після такої музики душа піднеслася кудись під небеса й не хоче повертатися на землю”, – так передав свої враження від концерту один зі слухачів. Відкрив концерт хор Спасо-Преображенського собору (регент – протодиякон Михайло Марущак). Уже скільки років слухають люди оповідь про Воскресіння Христове, і не старіє ця тема. І кожне покоління бачить свій результат у вічній боротьбі добра й зла...

На концерті виступав також і хор Хрестовоздвиженського храму (регент – Орися Бурико). Як добре, що серед нас є люди, які допомагають нам знайти силу, надію, віру. Музика буває різною: вона може нести як добро, так і зло. На концерті ж «Радуйтеся, люди!» звучала тільки музика, що несе слухачам благодать і радість.

Внутрішня культура, гарна професійна школа – все це відрізняло виконавську манеру двох творчих колективів м. Марганця – хору Свято-Духового храму (регент – Віра Зайченко) і хору храму Воскресіння Словущего (регент – Галина Дубровина). Стиль виконання був відзначений шляхетністю й щирістю.

Величезним творчим зарядом і натхненням скорили глядачів й інші гості-колективи із Кривого Рогу. Хор храму в ім’я Різдва Богородиці й хор храму в ім’я прп. Сергія Радонезького виступили професійно й упевнено. Виступ цих хорів було відзначено тонким смаком, стриманістю у формі. Співці володіють рідкісним умінням створювати живий рельєф духовної музики. Солісти храму прп. Сергія Радонежського протоієрей Сергій Сергієв і Тетяна Набиркіна буквально скорили всіх творчою чарівністю і своїми голосами – задушевними, щирими, проникливими.

Особливо вирізнялися дитячі і юнацькі колективи: хор недільної школи при Спасо-Преображенському соборі (керівник – Ольга Вишнякова), тріо паламарів цього храму (керівник – Григорій Довженко), хору «Чарівна лоза» при Свято-Троїцькому храмі м. Жовті Води (регент – настоятель цього храму протоієрей Олександр Пономаренко), хору молодіжного братства при храмі Різдва Богородиці м. Кривого Рогу (регент – Наталя Славтич) і учениці школи мистецтв лауреата міжнародного конкурсу Валерії Зайцевої. У виступах молодих виконавців відчувалася радість від спілкування з мистецтвом, може, тому їхній виступ нагадув героя казки Антуана де Сент-Екзюпері – Маленького принца, який старанно висапував баобаби, що можуть розірвати його планету в жмути. Адже баобаб – це хамство, неуцтво, байдужість, чванство та інші моральні недуги.

На концерті «Радуйтеся, люди!» панувала атмосфера доброзичливості, єднання виконавців й слухачів. Звучали твори різними мовами: російською, українською, грузинською, сербською, грецькою, старослов’янською. Думаю, «Радуйтеся, люди!» багатьом нагадав гоголівське: «Не вмирають ті звичаї, яким визначено бути вічними. Умирають в букві, але оживають у дусі... »
Хочеться вірити, що корисна справа, розпочата десять років тому, не згасне, і великоднім концертам у нашому місті призначено довге творче життя.


 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру