ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
 Протоієрей Сергій МАНУХІН.   Святкування в Іркутську 200-річчя обрітення мощей святителя Інокентія Іркутського

14.03.2005.
З благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, на запрошення архієпископа Іркутського і Ангарського Вадима, священнослужителі єпархії взяли участь в урочистому святкуванні 200-літнього ювілею обрітення мощей святителя Інокентія (Кульчицкого), першого єпископа Іркутського. Торжества проходили з 16 по 25 лютого.
Про те, як відбувалися урочисті заходи, присвячені святителю, розповідає очевидець — протоієрей Сергій Манухін з Дніпропетровська.

Після шестигодинного перельоту з Москви ми благополучно приземлилися на гостинну Сибірську землю, що зустріла нас 25-градусним морозом і яскравим сонцем. Погода була воістину святкова. Складалося таке враження, що не тільки люди відзначають це торжество, а й вся природа. В аеропорту нас зустрів Анатолій Фенин, який докладає багато зусиль для відродження древніх храмів Іркутської єпархії. Він і став нашим гідом.

Після короткого відпочинку ми вирушили містом з паломницькою поїздкою. Під час подорожі відвідали як древні, так і новозбудовані величні храми Іркутська: Хрестовоздвиженську церкву, побудовану в 1758 році в стилі місцевого бароко, відреставровані Казанський, Свято-Троїцький, Преображенський, Княже-Володимирський храми і, звісно ж, головні святині Іркутської землі —Богоявленський і Знаменський храми, де перебуває рака зі святими мощами святителя Інокентія.

Наступного дня, 17 лютого, ми подорожували Іркутською областю. Відвідали міста Усольє-Сибірське, Ангарськ. Запам’яталося нам і селище Тельма, де знаходиться стародавній храм на честь Казанської ікони Божої Матері. У ньому на цей час ведуться широкомасштабні роботи з реконструкції.

18 лютого ми відвідали перлину Сибірської землі — озеро Байкал. Цим мальовничим місце захоплюються як іноземці, так і місцеві жителі. У селищі Листвянка, що на самому березі Байкалу, ми побували у древньому Свято-Миколаївському храмі.

19 лютого, після прибуття в обласний центр, у Хрестовоздвиженському храмі, в Інокентіївському приділі, ми звершили всенішне бдіння, а наступного дня сподобилися звершити Божественну літургію. Цього ж дня увечері, в Іркутському обласному театрі юного глядача відбулися урочисті збори з нагоди відкриття ювілейного року, присвяченого 200-річчю обрітення святих мощей святителя Інокентія. Зі вступним словом до присутніх звернувся архієпископ Іркутський й Ангарський Вадим. На святковому заході також були присутні губернатор області Борис Олександрович Говорін, мер Іркутська Володимир Вікторович Якубовський, гості з Москви, Санкт-Петербурга й інших міст, видатні політики, вчені й підприємці.

21 лютого в Знаменському соборі Іркутська відбулося всеношне бдіння, що очолив архієпископ Вадим. У цей святковий вечір йому співслужило більше 60 священнослужителів з місцевої єпархії й інших регіонів. Собор був переповнений віруючими. За вечірнім богослужінням перед святими мощами було прочитано акафіст святителю Інокентію.

Апофеозом ювілейних торжеств стала Божественна літургія, по закінченні якої перед мощами святого угодника був здійснений святковий молебень. Єдиними вустами й єдиним серцем духівництво, численні парафіяни і прочани прославляли небесного заступника землі Іркутської. Напевно, в усіх цього дня було відчуття того, що святитель Інокентій предстоїть перед Небесним престолом Царя Слави в молитві за град Іркутськ, всю неосяжну Росію та свою Батьківщину — Українську землю. Насамкінець владика Вадим передав своє архіпастирське вітання митрополитові Іринею і подарував нашій єпархії часточку святих мощей святителя Інокентія.

 Епископ конотопский и Глуховский ИННОКЕНТИЙ. «Все мы дети святого равноапостольного князя Владимира»
 ІНОКЕНТІЙ Єпископ Конотопський і Глухівський
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру