ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
 Капітан 1-го рангу запасу Віктор КУЛАКЕВИЧ:.   “Священик в армії – запорука високого рівня дисципліни та патріотизму серед військовослужбовців”.

21.02.2005
Інколи люди скептично сприймають пастирське служіння в військових частинах. Хтось вважає, що це не потрібно, хтось в участі пастирів у військових заходах бачить спробу поширити сферу впливу Церкви, комусь здається, що священик своїми бесідами тільки відволікає військовослужбовців від виконання важливих обов’язків. Навіщо священики йдуть до армії? З цим питанням ми звернулися до секретаря Синодального відділу по взаємодії зі Збройними силами України та іншими військовими формуваннями УПЦ капітана I-го рангу запасу Віктора Кулакевича.

“Українська Православна Церква вже довгий період активно співпрацює з міністерством оборони та іншими військовими формуваннями, - говорить він. - Підписані договори про співпрацю з Держкомкордоном і Внутрішніми військами. Нажаль, поки що не підписано меморандуму про співпрацю з міністерством оборони. Велика потреба в присутності священнослужителів серед військовослужбовців викликана складними умовами виконання військових обов’язків. З кожним роком кількість православних військовослужбовців збільшується. Сьогодні командування розуміє, що підняти рівень військової дисципліни та патріотичного духу без допомоги з боку Православної Церкви просто неможливо. Вдалим прикладом благодатного впливу Християнства на захисників Вітчизни є участь священика у миротворчій операції в Іраку. Під час соціологічного опитування дев’яносто відсотків військовослужбовців назвали себе православними віруючими. За словами військового священика, перед завданням майже кожний солдат прийшов до полкового храму, щоб поставити свічку та взяти благословення. Проблему духовно-морального виховання в армії, на сьогоднішній день, може вирішити тільки священик. Багато хто вважає, що священик буре участь тільки у військових урочистостях, таких як військова присяга. Досвід показує, що дуже важлива присутність священика під час навчань, і, тим більше, бойових дій. Важко підібрати слова, щоб відзначити велику користь, яку має для захисників Вітчизни сповідь і Святе Причастя.
В семи столичних військових госпіталях є військові священики. Багато храмів діє при військових частинах. Практично кожен день православний священик відвідує Президентський полк, на території якого не без допомоги самих військовослужбовців будується храм. Згідно з військовим законодавством, кожен командир, у разі необхідності, повинен зробити все можливе, щоб створити необхідні умови для задоволення релігійні потреби, тобто дати військовослужбовцю можливість посповідатися та причаститися. Сьогодні до військових храмів приходить багато молодих солдат і офіцерів. Ось приклад плідної співпраці нашого відділу з Внутрішніми військами. Систематично в одному з міліцейських храмів владика Августин звершує богослужіння, на яке збирається до сотні правоохоронців. К бачимо, люди відчувають внутрішню потребу йти до церкви. Досвід свідчить, що в тих колективах, де працюють священики, на вищому рівні стоїть військова дисципліна та бойова підготовка. Це дає можливість офіцерам зрозуміти, що священик – це цінний помічник у виховній роботі”.


 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру