ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
 Благочинний лікарняних храмів столиці протоієрей Роман Барановський:.   “Евтаназія – це реанімація сатанізму”.

10.02.2005
Слово евтаназія означає “блага смерть”, тобто нам намагаються запровадити таку смерть, яка була б красивою та зручною. Але подивимось, звідки прийшла до нас евтаназія. Візьмемо Спарту, де малюків, які виглядали слабкими, страчували. Візьмемо нашу Вітчизну – Древлянську землю (нинішня Житомирщина), де кволих старих, які не могли вже за собою доглядати, вбивали їхні родичі. У XX-му столітті фашисти запровадили евтаназію і зараз вона практикується в таких країнах, як Голландія, Австралія, Данія. Багато країн вже виступає за введення так званого узаконеного самовбивства.

«Це вигідно, перш за все, медичним страховим компаніям, які витрачають великі гроші на те, щоб доглядати хворих і лікувати їх. Бізнес диктує свої права і свою етику, вступаючи в конфлікт з традиційними християнськими нормами. З лікарняного та церковного досвіду бачимо, наскільки корисний той момент життя, коли людина зупиняє свій біг і замислюється над зустріччю з Богом. Людина повинна відстраждати свої гріхи. Навіть ті, кому був винесений вирок "рак" чи якась інша термінальна хвороба, часто дякують за те, що їм цю хворобу відкрили, тому що починають по-справжньому цінувати життя. Ніколи не забуду одну американську журналістку, яка мріяла захворіти на рак. Самі ж лікарі говорять, що під час цієї термінальної хвороби
формується душа, вона багатіє, людина пізнає життя, пізнає себе через цю хворобу, починає цінувати час.

Можна сказати, що пасивна евтаназія запроваджується і зараз, коли для хворого створюються такі психологічні умови (їх створюють лікарі чи рідні), щоб людина вже не хотіла більше лікуватися. Якщо в Радянські часи медики боролися за життя людини до останньої хвилини, то зараз більше говориться про те, що ліки дуже дорогі, а медичні процедури виснажливі. Рідні розводять руками, тому що, ніби, не можуть більше оплачувати лікування. Все це змушує людину сказати: “Досить!”. Це є пасивна евтаназія. Активна ж евтаназія – це стан, коли людина, бачачи байдужість лікарів і рідних, просить зробити їй укол зі смертельною вакциною. Не знаю, чи йдуть лікарі на активну евтаназію сьогодні, але багато хворих воліють скоріше закінчити життя самогубством, ніж продовжувати жити в цих складних умовах. Якось на одному зібрані головний лікар звернувся до своїх колег з такими словами: “Якщо раніше лікар приходив до хворого і питав: “Як ваше здоров’я?”, то зараз питає: “Скільки ви можете заплатити?”. Сьогодні у медичних колах багато говорять про легалізацію евтаназії. Що означає легалізувати евтаназію? Уявіть собі дітей, які хочуть позбавитися своїх хворих родичів, щоб отримати спадщину. Вони будуть спонукати батьків підписати лист на добровільну евтаназію. Думаю, що в великому розпачі годувальники ставитимуть свої підписи під смертним вироком.
Евтаназія – це самогубство, якщо людина дає дозвіл на це, або вимагає, щоб лікарі припинили їй життя. І той, хто спокушує людину, є провідником цього смертного гріху. Евтаназія в наш час, коли ми відроджуємо все людське в наших серцях, тільки буде псувати суспільство».

 Благочинный больничных храмов Киева протоиерей Роман Барановский. "Чем нравственнее доктор, тем успешнее его медицинская деятельность"
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру