ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
 Архієпископ Переяслав-Хмельницький МИТРОФАН:.   “Не можна ставити під сумнів факт існування святого апостола Андрія Первозванного, як історичної постаті”.

Передання про найближчого учня Спасителя має історичне підґрунтя, інакше як пояснити той факт, що воно проіснувало до наших часів. Світська наука вже не сумнівається, навіть, в історичності постаті Ісуса Христа. Я вважаю, що і визнання усіма науковими авторитетами ролі та значення для історії цивілізації святого апостола Андрія Первозванного – справа часу.

- Владика, як ви могли б оцінити фільм “Благословення апостола Андрія” і чи відповідає, на вашу думку, ідея картини церковним канонам?
- Фільм, який ми щойно переглянули, є першою спробою в українському кінематографі осмислити з історичної точки зору та прослідити життєдіяльність найближчого учня Христа - апостола Андрія Первозванного, яка пов’язана саме з нашою землею. Про те, що він був на Київських землях, ми знаємо з “Повісті минулих літ”, написано про це багато праць і сучасними істориками. Ця тема широко осмислюється в богословській науці. Вихід у світ такого фільму – це дуже добрий знак, який свідчить про те, що суспільство продовжує досліджувати історичні аспекти розвитку нашої держави, пов’язані з духовністю. Про протиріччя фільму церковним канонам не може бути і мови. Навпаки це великий поштовх для подальшої роботи, адже в нас є, про що знімати сюжети, про що розповідати глядачеві.

- У чому полягає участь Української Православної Церкви у створенні стрічки?
- Фільм “Благословення апостола Андрія” створений з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира. Творча група готувала проект у тісній співпраці зі священнослужителями, церковними істориками та викладачами Київської Духовної Академії. Так, головним консультантом картини, є керівник Головної редакції телевізійних програм Української Православної Церкви протоієрей Георгій Коваленко. Звичайно, найважливіші моменти історії Християнства, які автори планували висвітлити у фільмі, узгоджувалися зі священиками, адже під час цієї роботи дуже важливо було дослідити та зберегти церковне Передання.

- Деякі світські історики ставлять під сумнів існування апостола Андрія Первозванного. Що ви можете сказати з цього приводу?
- Ми не маємо права ставити під сумнів факт існування святого апостола Андрія Первозванного, як історичної постаті. Зазначу лише, що в богословсько-історичній науці є різні думки з приводу відвідування святим апостолом наших земель. Ця тема не втрачає своєї актуальності. Передання про найближчого учня Спасителя має історичне підґрунтя, інакше як пояснити той факт, що воно проіснувало до наших часів. Світська наука вже не сумнівається, навіть, в історичності постаті Ісуса Христа. Я вважаю, що і визнання усіма науковими авторитетами ролі та значення для історії цивілізації святого апостола Андрія Первозванного – справа часу.

- Яке ставлення Церкви до святого Андрія Первозванного, як пророка, який сказав, що саме на цих місцях буде побудоване величне місто?- Слова апостола про те, що на місті встановлення його хреста згодом повинно з’явитися християнське місто, ми сприймаємо як пророчі. Сьогодні ми є свідками того, що ці слова справдилися. Київ став “колискою” Християнства на Руських землях, а у Дніпрі прийняли Святе Хрещення слов’янські народи – наші пращури. Тому нам залишається лише пишатися учнем Христовим, який у своїй проповіді Слова Божого звернувся не лише до своїх сучасників, але й до нас, і молитися про те, щоб ця Блага звістка про спасіння роду людського увійшла в кожне серце.

Підготував Олександр Андрущенко

 Епископ Переяслав-Хмельницкий МИТРОФАН. "Любовь имеет вечное измерение"
 МИТРОФАН Архієпископ Переяслав-Хмельницький
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру