ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    Край для тихої молитви

Свято-Георгіївський Городницький монастир, що розташувався на високому березі річки Случ, був відомий уже з середини 16 століття. Цей чудовий краєвид немовби Самим Господом визначений для тихої чернечої молитви, тому не дивно, що з давніх віків на цих пагорбах вирішили знайти собі притулок православні іноки. Проте ту обитель разом із невеличким містечком було повністю знищено поляками під час нападу на українські землі. На цьому місці не залишилося тоді нічого, тому і місцевість ця отримала назву "Городниця", іншими словами – "города ніц", тобто "міста немає". З тих давніх часів в обителі залишилися лише старовинні монастирські поховання, які свідчать про багатовікову православну присутність на цих місцях та древні дуби-красені, що немовби славні богатирі, стоять навкруги, зберігаючи спокій і тишу.

Лише в останні роки ХІХ століття почала виринати з забуття ця древня християнська святиня. За її відродження взявся майбутній Київський митрополит Антоній Храповицький, який в ті часи очолював Житомирську кафедру. Саме завдяки йому у заново відродженій обителі було зведено на початку ХХ століття прекрасний собор на честь святого великомученика Георгія Переможця. Ця дивовижна велична споруда, прикрашена всередині чудовими розписами, є справжньою окрасою не тільки маленьких Городниць, але й усього Поліського краю. Свято-Георгіївський собор, немовби духовний маяк, уже здалеку вказує всім віруючим, де знаходиться тиха духовна пристань, до якої потрібно прямувати.

Проте далеко не всіх захоплювала і зворушувала ця велична і заспокійлива краса обителі. Під час трагічних післяреволюційних подій минулого століття, Городницький монастир було закрито, а його корпуси зруйновано. Лише після Великої Вітчизняної війни було дозволено відкрити Свято-Георгіївський храм як парафіяльну церкву. Таким чином, це святе місце вже пережило своє третє відродження. Чернече ж життя (в той час таємне) вдалося зародити тут лише наприкінці 70-х років, коли парафію очолив нинішній намісник монастиря – архімандрит Олександр.
Сьогодні Городницький монастир об’єднує в собі, за традицією древньої Церкви, дві чернечі громади: чоловічу Свято-Георгіївську та жіночу – на честь ікони Божої Матері ”Утамуй мої печалі”. Обидві громади не тільки повністю забезпечують життєдіяльність монастиря, але й активно займаються просвітницькою та милосердницькою діяльністю серед жителів Городниць. Наприклад, сільські діти завжди з радістю відвідують монастирську недільну школу, а всі літні малозабезпечені жителі цього селища щодня харчуються у цій обителі.

Свято-Георгіївському монастирю вже вдалося відродити повноцінне монастирське життя, і на сьогодні ця обитель є найшанованішою святинею усієї православної Житомирщини. Нещодавно в монастирі було відбудовано невеличкий храм-каплицю в ім’я преподобного Симеона Стовпника на тому ж місці, де колись стояла дерев’яна Симеонівська церква. Тепер перед ним влітку на великі свята відбуваються богослужіння просто неба.
Згодом у монастирі освятили ще один храм – на честь ікони Богородиці “Утамуй мої печалі”. Сьогодні в обителі безперервно ведуться будівельні роботи, тому майже кожного року монастир збагачується новими приміщеннями. А це дає більше можливості місцевим насельникам звершувати свою богоугодну місію серед місцевих жителів. Нині обитель завдає ритм духовного життя не тільки всього селища, але й всього Новоград-Волинського району та всього Поліського краю.

   733  просмотров
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру