ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    Засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 28 грудня 2004

28 грудня 2004 року в Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. У роботі Священного Синоду УПЦ взяли участь його постійні члени: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, керуючий справами УПЦ, а також тимчасові члени Священного Синоду: архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Миколай, архієпископ Черкаський і Канівський Софроній, єпископ Полтавський і Кременчуцький Филип.

Священний Синод УПЦ заслухав інформацію Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира Митрополита Київського і всієї України щодо ситуації у країні під час проведення виборів Президента України. Священний Синод УПЦ схвалив позицію Предстоятеля УПЦ, яка міститься в офіційних зверненнях до народу України та висловив впевненість, що в нових політичних реаліях сьогодення Українська Православна Церква буде продовжувати своє спасительне служіння на благо України та її народу. Священний Синод УПЦ доручив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру звернутися, після оприлюднення офіційних результатів виборів, до новообраного Президента України з вітанням та посланням .

Священний Синод УПЦ підвів підсумки життя Української Православної Церкви у 2004 році та розглянув низку питань внутрішнього життя Церкви.

Священний Синод створив місію «Духовне просвітництво» та призначив її головою архімандрита Іларія (Шишковського). На прохання преосвященного Іоанникія, митрополита Луганського і Старобільського Священний Синод УПЦ благословив перехід Алчевського та Свердловського Духовних училищ Луганської єпархії УПЦ на трирічний термін навчання. У зв’язку з переходом Хустського Духовного училища з с. Великі Ком’яти Виноградівського району Хустської єпархії в м.Іршаву Мукачівської єпархії, Священний Синод змінив назву Хустського Духовного училища на Мукачівське Духовне училище та підпорядкував останнє керуючому архієрею Мукачівської єпархії УПЦ.

Заслухавши рапорт Преосвященного Іоанна, архієпископа Хустського і Виноградівського, Священний Синод УПЦ благословив відкриття Свято-Троїцького чоловічого монастиря у с.Вільхівці Тячівського району Закарпатської області.

Заслухавши інформацію Керуючого справами УПЦ Преосвященного Митрофана, архієпископа Переяслав-Хмельницького щодо святкування у наступному 2005-му році 70-літнього ювілею Предстоятеля Української Православної Церкви Його Блаженства Блаженнішого Володимира Митрополита Київського і всієї України, Священний Синод УПЦ створив відповідну комісію для організації проведення урочистих заходів та затвердив її склад: Преосвященний Митрофан, архієпископ Переяслав-Хмельницький, Керуючий справами УПЦ – голова; Преосвященний Павел, архієпископ Вишгородський, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври – заступник голови; протоієрей Віталій Косовський, Секретар Київської Митрополії; архімандрит Іоасаф (Губень), викладач КДА; ігуменя Стефана (Бандура), настоятелька ставропігійного Свято-Успенського Святогорського Зимненського жіночого монастиря; ігуменя Серафима (Шевчик), настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря м. Одеси.

Священний Синод УПЦ подякував за роботу тимчасовим членам Синоду: архієпископу Івано-Франківському і Коломийському Миколаю, архієпископу Черкаському і Канівському Софронію, єпископу Полтавському і Кременчуцькому Филипу та для участі у засіданнях Священного Синоду на зимово-весняній сесії 2005 року викликав таких Преосвященних митрополитів: Преосвященного Нифонта, митрополита Луцького і Волинського; Преосвященного Гурія, єпископа Житомирського і Новоград-Волинського та Преосвященного Єфрема, єпископа Криворізького і Нікопольського.


 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру