ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    Роз’яснення Прес-служби УПЦ

Зважаючи на масові спекуляції в пресі та офіційних виступах стосовно позиції Української Православної Церкви та благословення, наданого Предстоятелем Української Православної Церкви кандидатові на посаду Президента України Віктору Януковичу, прес-служба УПЦ вважає за потрібне подати такі роз’яснення.

Напередодні від’їзду до Запоріжжя, де мало відбутися висунення Віктора Януковича кандидатом у Президенти України, Віктор Янукович з неофіційним візитом прибув до резиденції Предстоятеля УПЦ в Києво-Печерській лаврі. Як православний християнин він попросив відслужити молебень На початок доброї справи і благословити його. Блаженніший Митрополит Володимир виконав його прохання і преподав своє архіпастирське благословіння.

Подібні візити мали місце також напередодні першого та другого турів виборів Президента України. Слід зазначити, що ці візити носили неофіційній характер.

8 листопада на прохання іншого кандидата на посаду Президента України – Віктора Ющенка, Предстоятель Української Православної Церкви прийняв його в своїй резиденції в Києво-Печерській лаврі та наприкінці бесіди благословив його святою іконою.

На жаль, на відміну від прес-служби опонента, яка не оприлюднювала факту та мети візитів Віктора Януковича до Митрополита Володимира, прес-служба Віктора Ющенка вже за декілька хвилин подала до мережі Інтернет інформацію про зустріч з Предстоятелем УПЦ. Увага акцентувалася на тому, що „Митрополит Київський і всієї України Володимир благословив Віктора Ющенка”, „Митрополит Владимир благословил Ющенко на второй тур (8.11.2004 13:46 // ИТАР-ТАСС //)”, в чому, на жаль, виявилося бажання передвиборчого штабу Віктора Андрійовича використати авторитет Предстоятеля УПЦ у передвиборчій боротьбі.

Дана інформація з різними коментарями була відтворена в багатьох друкованих та електронних ЗМІ, що викликало подив та численні запитання з боку вірних Української Православної Церкви.

Відповідаючи 9 листопада на запитання журналістів телеканалу „Інтер”, Митрополит Володимир висловив свою позицію як громадянин України та повідомив, що він благословив на участь у президентських виборах саме Віктора Януковича, який з таким проханням одним із перших звернувся до нього.
Прес-служба УПЦ

 Роз’яснення Управління справами УПЦ щодо душпастирської практики за умов сучасної політичної ситуації в Україні
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру