ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
 Вікторія СИДОРОВА.   Пустіть людей приходити до храму!

Вирішення питання про об’єднання Воскресенського храму і дзвіниці з хрестильною в один архітектурний ансамблю відкладається в Чернігові з 1998 року. Нагадаємо, що в післявоєнні роки територія церковного подвір’я була “розрізана” вулицею Комсомольською. По цій вулиці постійно рухається автотранспорт, заважаючи правити молебні та здійснювати хресні ходи під час релігійних свят. Не кажу вже про те, що це місце небезпечне як для пішоходів, так і для водіїв. В результаті постійних вібрацій стіни будівль Воскресенського храму та дзвіниці почали тріскатися, обсипатися, руйнуватися. А це ж пам’ятка архітектури кінця ХVIІІ ст., занесена до державного реєстру національного культурного надбання!

Громада храму неодноразово зверталася до обласного та міського управлінь архітектури та містобудування з проханням збудувати об’їзну дорогу, щоб звести споруди комплексу докупи й впорядкувати територію храму. Навколо нього, до речі, колись розташовувалося кладовище й досі збереглося чимало могил. Надсилали листи навіть до Державного комітету містобудування, архітектури та житлової політики України, до Адміністрації Президента. Представники влади пропонували громаді кілька варіантів розв’язання конфлікту. Нині всі вони звелися до того, що церква має замовити й профінансувати розробку проектної документації для побудови дороги, яка пролягатиме по церковній території поза дзвіницею. Крім того, що ця пропозиція не задовольняє прихожан і духовенство, на думку фахівців, такий проект коштуватиме не менш ніж 100 тисяч гривень. По-перше, таких грошей громада Воскресенського храму немає, а по-друге, хто дасть гарантію, що готовий проект буде реалізований?

Католицька громада Чернігова вже навчена гірким досвідом. Кілька років тому за розробку проекту будівництва костьолу на обіцяній владою ділянці вона заплатила дуже значну суму, однак збудувати там храм католикам не дозволили. Сьогодні він зводиться в іншому місці, неподалік.

Проконтролювати вирішення проблеми Воскресенського храму колись обіцяв особисто мер Чернігова Олександр Соколов. Проте на сьогодні все лишається майже по-старому. Тільки громада храму під керівництвом настоятеля о. Іоана (Савенко) взялася за капітальний ремонт, адже ця церква не ремонтувалася вже років тридцять. Було оббито стару штукатурку, відремонтовано цегляну кладку, заново побілено, підштукатурено. Було також замінено віконні рамі та металеві грати на вікнах верхнього ярусу, встановлено нові вхідні двері. Все це — власним коштом, без допомоги міської влади...

 «Сердце замирает в ожидании встречи со святыней»
 Вікторія СИДОРОВА. До Батурина — за покликом душі
 Вікторія СИДОРОВА. У ризу спасіння облачилися
 Вікторія СИДОРОВА. Іспит на гуманність. Що ми знаємо про ВІЛ/СНІД?
 Вікторія СИДОРОВА. 30 років у духовному сані
 Вікторія СИДОРОВА. Цікавинки “Різдвяних зустрічей” у Чернігові
 Вікторія СИДОРОВА. Будні та свята духовного училища
 Виктория СИДОРОВА. Православное общество в Чернигове
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру