ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
Огляд релігійних подій за тиждень: 19 – 25 квітня

У Запоріжжі освячено хрест для нового храму; Хустську єпархію відвідала чудотворна ікона “Всецариця”; в Одесі відбулася акція допомоги ув’язненим; у Запоріжжі відбулося засідання освітян; видано Новий Завіт на румунській мові; у Харкові вийшла нова православна телепрограма; співробітники Чернівецького СБУ повернули віруючим викрадені ікони.

Постають нові храми
Архієпископ Запорізький і Мелітопольський Василій звершив освячення накупольного хреста для церкви Покрова Пресвятої Богородиці, що будується у Запорожжі біля культурно-історичного комплексу "700-річний Запорозький Дуб". У цей же день, відразу після чину освячення, трьохметровий хрест було піднято за допомогою крану і установлено на головному куполі храму.
З початку на території культурно-історичного комплексу планувалося будівництво каплиці, але, за клопотанням владики Василія було вирішено будувати храм. За проектом, висота церкви разом із хрестом складатиме 33 метри.

Хресний хід із «Всецарицею»
У Хустську єпархію прибула ікона Божої Матері "Всецариця", що подорожує нині по Україні. Тисячі віруючих на центральній площі Хуста зустрічали ікону. Згодом святиню перенесли до кафедрального собору, де духовенство на чолі з єпископом Хустським і Виноградівським Іоанном відслужило Божественну літургію. Після Літургії і молебня до чудотворної ікони владика Іоанн звернувся до богомольців зі словом повчання, зазначивши, що відомий образ прославився багатьма чудесами, особливо зціленнями від ракових захворювань. Тому в наш час "Всецариця" є однією з найшанованіших святинь у православному світі.
З 21 квітня розпочався хресний хід з чудотворним образом по території єпархії.

Допомога ув’язненим
В Одесі відбувся другий етап акції "Православна Церква – ув’язненим", що пройшла за спільної ініціативи Відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Одеської єпархії і Управління Держдепартаменту України з питань виконання покарань в Одеській області. Під час першого етапу освітній відділ звернувся з проханням про допомогу до настоятелів православних парафій єпархії напередодні Різдва. Тоді вдалося зібрати для ув’язнених теплі речі і засоби гігієни. Під час другого етапу, присвяченого святу Пасхи, було зібрано паски, яйця, крупу, олію та інші продукти харчування.

Освітній форум
У Запоріжжі з благословення архієпископа Запорізького і Мелітопольського Василія відбулося відкрите засідання місіонерського відділу Запорізької єпархії. На ньому були присутні представники правоохоронних органів, керівники обласного і міського відділів освіти, директори шкіл. Головною темою обговорення стала проблема проникнення в загальноосвітні заклади так званих неонацистських сект із сатанинським напрямом. Було вирішено клопотати перед державними структурами про прийняття першочергових заходів по профілактиці таких порушень, і як одним із заходів включити викладання "Основ Православної культури" у всіх школах області.

Дитяча виставка
З благословення архієпископа Запорізького і Мелітопольського Василія в центральному будинку культури міста Токмак за сприяння Свято-Успенського храму і міського управління народної освіти відкрилась Виставка Пасхального малюнку, на якій було представлено понад 200 робіт. Особливо вразили відвідувачів виставки рельєфні писанки, виготовлені дітьми за старовинними технологіями, яку діти засвоїли на заняттях у класі рукоділля недільної школи.

Новий Завіт на румунській
До свята Великодня настоятель храму Різдва святого Іоанна Предтечі селища Красноільськ протоієрей Василій Павленко з благословення правлячого архієрея підготував і видав "Новий Завіт" румунською мовою. За основу взято канонічний текст Біблії, що було видано Румунською Патріархією. Потреба в Священному Писанні на румунській мові обумовлена тим, що видання Біблії сектантами відрізняються неточностями і явними підтасовками, що перекручують смисл Божого Слова.

Нова телепрограма
У Харкові вийшов в ефір перший випуск телепрограми "Воскресіння". В майбутньому творча команда Сергія Гулевського планує випуск газети "Воскресіння" і однойменної телепрограми. Головна особливість даного проекту в тому, що "Воскресіння" – це перше світське видання, присвячене православній тематиці. Розповсюдження газети, окрім храмів і монастирів, планується і через мережу "Укрпреса", "Прем’єр" і т.п.

Повернення святинь
Співробітники СБУ у Чернівецькій області повернули Свято-Дмитрівському храму села Ванчіківці ікони, викрадені звідти в минулому році. Недавно їх знайшли в тайнику біля українсько-румунського кордону. За фактом було порушено кримінальну справу, але керівництво СБУ в області вирішило піти назустріч віруючим і передати ікони із спецхранилища в храм на пасхальні торжества.

За матеріалами Прес-служби УПЦ


 Огляд преси: 28 червня – 4 липня
 Огляд преси: 21 – 27 червня
 Сергій БАРШАЙ. Божа Матір Волинська. Православне життя очима світських ЗМІ: 26 квітня – 2 травня
 Сергій БАРШАЙ. Чудо і науковий підхід. Православне життя очима світських ЗМІ: 19 – 25 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 5 – 11 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 29 березня – 4 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 22 – 28 березня
 Огляд релігійних подій за тиждень (8 – 14 березня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (19 – 25 січня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (12 – 18 січня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (5 – 11 січня)
 Огляд релігійних подій за тиждень (22 – 28 грудня). Огляд релігійних подій
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру