ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    Звернення ІІ З’їзду православної молоді України до засобів масової інформації

Ми, делегати II з’їзду православної молоді України, вважаємо за необхідне звернутися до засобів масової інформації.

Телеканали, газети, журнали, інтернет, радіо, як відомо, є важливими у житті суспільства і кожного зокрема. Вони формують у людей певну точку зору на політичні, економічні, соціальні, культурні події. Іноді емоційний стан людини, і навіть життєва позиція, залежить від висвітлення події в засобах масової інформації. Журналісти несуть відповідальність перед Богом, бо впливають на людські душі. ЗМІ несуть відповідальність і за виховання молодого покоління наших співвітчизників, бо саме молодь є найактивнішим споживачем інформації за допомогою сучасних засобів її розповсюдження.

Церква не може відокремитися від ЗМІ, не може вийти з інформаційного поля. Вона також не претендує на те, щоб керувати ЗМІ у висвітленні церковних питань, але вимагає професійності і поваги працівників ЗМІ.

Священнослужителі, церковні і світські журналісти покликані до співпраці. Апостол Петро радить християнам: "Завжди готовими будьте на відповідь із лагідністю та зі страхом кожному, хто в вас запитає про надію, що в вас" (1 Петр. 3, 15). Таким чином, кожен священнослужитель і християнин повинен підтримувати зв'язок з засобами масової інформації, і не тільки з тими, хто симпатизує Церкві. Ми повинні відтворювати інтерес у суспільстві до християнської культури та нашої Української Православної Церкви, яка має 1000-літню традицію в нашому народі. Журналісти покликані допомогти Церкві у справі відродження справжньої духовності і разом протистояти цинізму, зневірі та аморальності. Не треба шукати в церковному житті тільки скандалу, сенсації та людської недосконалості, а треба допомагати людям побачити в Церкві Божественне, вічне та незмінне, на те, що слугуватиме спасінню безсмертних людських душ. Пам’ятаймо слова Спасителя: "від слів своїх будеш виправданий, і від слів своїх будеш засуджений" (Мф. 12, 37). Тому будемо разом з Давидом просити у Бога: "поклади, Господи, сторожу на уста мої, стережи двері губ моїх! Не дай нахилятися серцю моєму до речі лихої, щоб учинки робити безбожністю, із людьми, що чинять переступ, і щоб не ласувався я їхніми присмаками! (Пс. 141, 3-4).

Словом можна не тільки зцілювати, а й поранити. ЗМІ — це сила, що може бути не тільки відтворюючою, а й руйнівною. ЗМІ покликані поширювати правду, а не ставати носіями неправди. Правда — це і є свобода слова. Але це не вседозволеність. ЗМІ повинні не руйнувати, а відтворювати моральну природу людини, створювати не примарні цінності, жорстокість і розпусту, а поширювати істинну і традиційну культуру, не розпалювати соціальну, міжнаціональну, міжконфесійну та релігійну ворожнечу, а служити засобом консолідації суспільства.

Враховуючи, що у всі часи буття Церкви засоби розповсюдження інформації були і є джерелом свідчення Благої Вісті про Господа нашого Іісуса Христа, ми, делегати ІІ З’їзду православної молоді України, хочемо підкреслити, що сучасні мас-медійні і телекомунікаційні технології також можуть послужити справі християнської проповіді, духовній просвіті і вихованню нашого суспільства.

Київ, Конгрес-Хол, 29-30 квітня 2004 року

 Підсумковий документ секції „Православіє і ресурси мас-медіа”
 Звернення учасників ІІ З’їзду православної молоді України до Президента, Уряду, Верховної Ради України
 Звернення учасників П З’їзду православної молоді України до духовенства Української Православної Церкви
 Резолюція ІІ З’їзду православної молоді України
 Єпископ Житомирський і Новоград-Волинський ГУРІЙ. Доповідь на ІІ З їзді православної молоді України
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру