ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Автори



карта сайта
    Звернення учасників ІІ З’їзду православної молоді України до Президента, Уряду, Верховної Ради України

Ми, учасники ІІ З’їзду православної молоді України, зібралися у столиці нашої держави у місті Києві, щоб обговорити проблеми сучасного православного молодіжного руху в Україні.
Сьогодні православна молодь приймає не останню участь у розбудові держави і прагне, щоб вона була цивілізованою, правовою, багатою та духовно здоровою.

Багато юнаків та дівчат знайшли шлях до Бога і до храму, активно трудяться на ниві відродження Церкви і Держави, але, на превеликий жаль, ще більша частина української молоді або зовсім байдужа до релігійного життя, або знаходиться під контролем та шкідливим впливом тоталітарних та деструктивних релігійних течій. З сумом змушені констатувати і той факт, що в сучасному молодіжному середовищі існують серйозні проблеми, про які не можна не говорити, бо від ефективного їх вирішення залежить наше майбутнє, здоров'я нашої нації.

Актуальною і гостро негативною рисою молодіжного сьогодення є широке розповсюдження таких пороків, як наркоманія, алкоголізм, злочинність, статева розпуста, які зменшують рівень особистої відповідальності та відповідальності за долю країни, нівелюють поняття патріотизму та національної свідомості. Причиною цих явищ є відсутність моральних орієнтирів, духовна порожнеча, що утворилася внаслідок багатолітньої атеїстичної пропаганди. Сьогодні ми повинні відверто говорити про причини такого стану в молодіжному середовищі.

В нашій державі Церква відокремлена від школи, але чи доцільно відокремлювати молодь від етичного виховання та православної культури, яка є традиційною для України? Основи православної культури та християнської етики заплановані до введення у шкільні та вузівськи програми, але зараз цей процес свідомо або навмисно гальмується.

Ми звертаємось до Вас, пане Президент, до Верховної Ради та Уряду, з проханням серйозно віднестись до цього питання. Розумна співпраця держави та православних педагогів піде лише на користь справі виховання та освіти української молоді.

Неодноразово наголошувалось, що першочергову роль у стабільності і розвитку суспільства відіграє сім'я. Кризові явища не обійшли і цю основоположну інституцію суспільства. Сім'я  це не тільки основа існування людського роду, але й фундамент будь-якої спільноти. Забезпечення сприятливих умов для створення молодими повноцінної сім'ї  найважливіше завдання сьогодення. Відродження сім'ї на християнських засадах забезпечить поступове цілеспрямоване відродження гармонійного суспільства.

Той недосконалий стан речей, який ми сьогодні спостерігаємо, викликає неабияку нашу стурбованість. Ми звертаємось до нашого Президента, до Уряду та Верховної Ради з проханням всіляко сприяти розвитку православного молодіжного руху в Україні, підтримувати соціальні ініціативи православної молоді. Для реалізації цих завдань існує необхідність створення довгострокової державної програми підтримки православного молодіжного руху. Сьогодні потрібне об’єднання зусиль органів державної влади і структур Української Православної Церкви щодо зміцнення моральності, милосердя, відновлення, збереження і розвитку історичної і культурної спадщини України, патріотичного виховання. Адже від того, який фундамент буде закладено сьогодні, залежатиме міцність тієї споруди, яку ми всі разом будуємо. Тож нехай наш спільний дім не буде побудовано на піску. Ми усвідомлюємо ту відповідальність, яку покладає Господь на усіх нас. Закликаємо всіх, хто не байдужий до майбутнього нашої України, об'єднати спільні зусилля у вирішенні тих проблем, які нині постали, тому що тільки подолавши їх, ми зможемо впевнено дивитись у майбутнє і успішно, з Божою допомогою, розбудовувати нашу Державу.
29-30 квітня 2004 р.
Київ.





 Підсумковий документ секції „Православіє і ресурси мас-медіа”
 Звернення ІІ З’їзду православної молоді України до засобів масової інформації
 Звернення учасників П З’їзду православної молоді України до духовенства Української Православної Церкви
 Резолюція ІІ З’їзду православної молоді України
 Єпископ Житомирський і Новоград-Волинський ГУРІЙ. Доповідь на ІІ З їзді православної молоді України
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру