ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
    Резолюція ІІ З’їзду православної молоді України

29-30 квітня 2004 року з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України у м. Києві було проведено ІІ З’їзд православної молоді.


Прагнення до об'єднання зусиль у справі залученні молоді до духовних скарбів багатовікової православної культури, що зберігається і примножується Православною Церквою ось уже два тисячоліття, привело нас, учасників ІІ З’їзду православної молоді України, представників усіх єпархій нашої Церкви, у святе місто Київ. Ми зустрілися тут як уже добрі знайомі, що з'єднані ідеєю духовного відродження України.
На початку третього тисячоліття від Різдва Христова Україна переживає черговий складний етап свого розвитку, суспільство знаходиться в духовних пошуках. Тим відрадніше, що в цей складний період зростає тенденція звернення молоді до багатовікових традицій православної культури. Православ'я все більш явно входить в свідомість молоді як значуща духовна цінність. Цьому сприяють діючі недільні школи, зростання числа православно-орієнтованих освітніх установ, суспільних об'єднань. Можна упевнено констатувати: духовно-етичне виховання молоді стає загальною турботою держави і Церкви.
Очевидно, що ніяке суспільство, як би не було воно добре оснащено матеріально або технічно, не може функціонувати без твердих етичних основ, без етичних і світоглядних постулатів. Не менше очевидна сьогодні необхідність більш тісної координації зусиль різних відомств, релігійних і суспільних організацій в роботі по патріотичному і духовно-етичному вихованню молоді, як на загальнодержавному, так і регіональному рівні.
Нас насторожує, демонстрація культу насильства і аморальності в електронних і друкарських засобах масової інформації.
Нам не байдуже, що серед організацій, що намагаються впливати на молодь, є і такі, які активно і, на жаль, не безуспішно, пропагують ідеї націоналізму, релігійного екстремізму. Частина молодих людей потрапляє в пастки, розставлені нетрадиційними культурами, новими релігіями, тоталітарними сектами.
З урахуванням вищевикладеного і будучи абсолютно переконаними, що сучасна молодь володіє величезним соціальним, творчим і інтелектуальним потенціалом, готова вирішувати і вже зараз вирішує багато питань в житті Батьківщини, ми, учасники З’їзду, закликаємо:
1. Вважати молодіжне служіння в Церкві одним з найважливіших питань її діяльності. В зв’язку з цим, звертаємося до преосвященних архієреїв, духовенства та парафіяльних активів про допомогу в організації роботи з молоддю.

2. Ширше залучати молодь в усі напрями соціального служіння: нагляд за лікарнями, дитячими будинками, шефство над військовими частинами та місцями позбавлення волі, брати активну участь у ресоціалізації осіб, зокрема, неповнолітніх і молоді, що повертаються з місць позбавлення волі. Зробити соціальне служіння невід’ємною частиною діяльності православної молоді.

3. Звернутись до Президента України, Кабінету Міністрів і Верховної Ради з пропозицією підготувати довгострокову державну програму підтримки православного молодіжного руху.

4. Молодіжним православним організаціям у кожній єпархії УПЦ активізувати контакти з світськими молодіжними організаціями, які зорієнтовані на цінності Православ’я.

5. Ширше використовувати різні форми молодіжних консультацій. На парафіяльному рівні, спільно з православними педагогами, лікарями, психологами організувати “служби довіри”, включаючи “телефони довіри”, куди могли б звернутися молоді люди з питань, що їх хвилюють.

6. Використовувати такі форми і методи місіонерсько-дискусійної роботи, як “круглі столи”, диспути, зустрічі з представниками інших конфесій на телебаченні, в редакціях газет.

7. Цілеспрямовано проводити роботу щодо розширення мережі недільних шкіл та вдосконалення виховної роботи в них.

8. Використовувати таку форму молодіжного виховання як православні табори, куди залучати учнів та студентів світських навчальних закладів. Зробити традиційним проведення спільних зі світськими учбовими закладами молодіжних таборів. Для цього до початку літнього сезону встановити контакти з організаторами літніх таборів.

9. Для організації дозвілля православної молоді, яка прагне до вільного від впливу сучасних негативних явищ спілкування. Сприяти відкриттю православних молодіжних клубів.

10. Сприяти організації молодіжних паломницьких груп та залученню до них світської молоді.

11. Об’єднати зусилля органів державної влади і структур Української Православної Церкви щодо зміцнення моральності, милосердя, відновлення, збереження і розвитку історичної і культурної спадщини України, патріотичного виховання.

12. Вважати громадянським і духовним обов'язком кожного православного громадянина активне протистояння зростанню злочинності, моральній розбещеності і цинізму.

13. Просити Міністерство освіти України ввести у світських навчальних закладах викладання основ православної культури та християнської етики.

14. Ефективніше висвітлювати в засобах масової інформації проблеми, що постають перед молоддю, пропагувати традиційні історичні і культурні цінності, формувати єдиний інформаційний молодіжний православний простір.

15. Пропагувати підхід до створення і збереження сім'ї на ідеалах добра і християнської любові як джерела отримання душевних сил, діяльного співчуття, колиски зародження майбутнього життя. Діти в родині  рівноправні члени з однаковою мірою відповідальності і прав. Здорова сім'я  основа процвітання і безпеки України.

16. Звернутися до Державного комітету України у справах сім’ї та молоді з пропозицією про щорічне проведення практико-орієнтованих, проблемно-методичних семінарів з питань виховання і освіти православної молоді, соціологічних досліджень з проблем духовно-етичного життя молодого покоління. Підсумки досліджень надати всім зацікавленим органам державної влади і структурам Української Православної Церкви.

17. Сміливіше розширювати контакти між представниками православної молоді єдиновірних народів і суверенних держав, що історично розвиваються в рамках східно-християнської традиційної спадщини.

Особливо підкреслюємо, що в умовах глобалізації, постійного випробовування моралі суспільства, дезорієнтації багатьох молодих людей, Православна Церква з її тисячолітнім досвідом виховання залишається на сьогодні єдиним об’єднанням, дороговказом на шляху відродження, що дає шанс кожній юній душі йти до світла і добра.


Учасники конференції дякують Священоначалію Української Православної Церкви і народному депутату України Деркачу А.Л. за допомогу у проведенні З’їзду.

Київ, 29-30 квітня.

 Підсумковий документ секції „Православіє і ресурси мас-медіа”
 Звернення ІІ З’їзду православної молоді України до засобів масової інформації
 Звернення учасників ІІ З’їзду православної молоді України до Президента, Уряду, Верховної Ради України
 Звернення учасників П З’їзду православної молоді України до духовенства Української Православної Церкви
 Єпископ Житомирський і Новоград-Волинський ГУРІЙ. Доповідь на ІІ З їзді православної молоді України
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру