ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта
Огляд релігійних подій за тиждень: 5 – 11 квітня

Православна Україна зустріла Воскресіння Христове; у Білій Церкві освячено новий храм, у Мелітополі освячено купол для новозбудованого храму, у Києві та передмісті освячено дзвони для нових церков, а також у Києві освячено місце під майбутній храм; ікона Божої Матері “Пантанаса” відбула з Вінницької єпархії; у Севастополі відкрилася виставка української ікони; органи міліції спіймали церковного крадія.

Свято Великодня
Православний світ зустрів свято Світлого Христового Воскресіння. Предстоятель Української Православної Церкви очолив святкове богослужіння в Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Йому співслужили архієпископи Вишгородський Павел і Переяслав-Хмельницький Митрофан, лаврське і академічне духовенство. Після завершення богослужіння було освячено паски і яйця, принесені народом.
Святкові богослужіння традиційно відбулися в усіх храмах Української Православної Церкви.
Напередодні Великодня в усіх храмах протягом тижня відбувалися богослужіння Страсного циклу: читання Страсного Євангелія (у четвер), виніс Плащаниці з чином погребіння (у п’ятницю) та остання в році літургія Святителя Василія Великого з читанням паремій, співом “Воскресни, Боже” і “Да мовчить всяка плоть” (у суботу).

Постають нові храми
У Білій Церкві на території Першої міської лікарні благочинний Білоцерківського округу священик Михаїл Кабулей освятив новий храм на честь святителя Луки Кримського (Войно-Ясенецького). Першу Божественну Літургію у храмі очолив єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим. Настоятелем нової парафії став ієрей Володимир Фадєєв.
Храм розташовано у приміщенні колишнього клубу медпрацівників. Тут же знаходиться і бібліотека духовної літератури.

У Мелітополі з благословення архієпископа Запорізького і Мелітопольського Василія благочинний Мелітопольського округу ігумен Тихон (Маслєнніков) у співслужінні місцевого духовенства звершив освячення куполу і хреста на храмі, що будується на честь місцевшанованого святого священомученика Сергія (Звєрєва), архієпископа Мелітопольського. Храм будується на території Свято-Троїцького храмового комплексу і на сьогодні поки що є єдиним храмом, що носить ім’я цього новомученика.

Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив освячення головного дзвону і Поклонного хреста для Благовіщенського храму, що нині будується в столичному районі Святошино. Владиці співслужили секретар Київської Митрополії настоятель храму протоієрей Віталій Косовський, благочинні столичних округів і клірики міста. По завершенні чину освячення Його Блаженство і настоятель храму зробили кілька символічних ударів.
Митрополит Володимир вручив церковні нагороди благодійникам і будівничим, які зробили вагомий внесок у зведення храму.

Іще для одного храму було освячено дзвони – для новозведеного Свято-Михайлівського у селі Білогородка під Києвом. Освячення здійснив настоятель храму священик Сергій Отрох. По завершенні чину освячення голова селищної адміністрації Миколай Абрамчук закликав усіх прихожан мобілізувати усі зусилля, щоб повністю завершити будівництво святині до кінця року.

Блаженніший Митрополит Володимир звершив освячення місця та закладку наріжного каменя ще одного київського храму, який буде присвячено Єрусалимській іконі Божої Матері. Церкву планується звести поруч з естрадно-цирковим коледжем на вулиці Жилянській за ініціативи керівництва цього навчального закладу.

Хресний хід із “Всецарицею”
У понеділок 5 квітня вранці віруючі м. Вінниці проводжали чудотворну ікону "Пантанасса". Напередодні чудотворний образ відвідав обласний онкологічний диспансер та онкологічне відділення обласної дитячої лікарні. Перед від’їздом ікони настоятель Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрей Василій Рішко разом із настоятелем лікарняного храму на честь святителя Луки Кримського священиком Володимиром Тютенком і кліриками собору відслужили молебень з акафістом іконі "Пантанасса". Під час молебню на території лікарняного храму, що будується в медичному містечку, зібралися лікарі і пацієнти навколишніх лікарень. Після молебню і окроплення святою водою, чудотворний образ пронесли по всіх відділеннях онкологічного диспансеру, де ікону заносили до кожної палати з тяжкохворими. Лікарі і пацієнти дякували Божій Матері за велику милість, яку отримали, зустрівши святу ікону і разом зі священнослужителями підносили свої щирі молитви за зцілення.

Виставка
У Севастополі в художньому музеї відкрилася виставка “Українська ікона”, що нараховує понад шістдесят ікон, більшість з яких є зразком іконописної школи Києво-Печерської Лаври. Також на виставці є зразки так званої домашньої української народної ікони. Окрім традиційних образів, виконаних у звичній техніці ікони на дереві, глядачі мали змогу ознайомитися і з іконами, написаними на полотні, які були написані спеціально для запорозьких похідних іконостасів.

Затримано святотатця
У цьому ж місті затримано крадія, що недавно викрав у Свято-Климентівському монастирі 5 ікон, срібний хрест, ковчег з мощами, церковну утвар та ін. Виявилося, злодієм був колишній робітник обителі. Міліція затримала зловмисника, влаштувавши засаду на його квартирі. Викрадені цінності було повернено до обителі.

За матеріалами Прес-служби УПЦ

 Огляд преси: 28 червня – 4 липня
 Огляд преси: 21 – 27 червня
 Сергій БАРШАЙ. Божа Матір Волинська. Православне життя очима світських ЗМІ: 26 квітня – 2 травня
 Сергій БАРШАЙ. Чудо і науковий підхід. Православне життя очима світських ЗМІ: 19 – 25 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 19 – 25 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 29 березня – 4 квітня
 Огляд релігійних подій за тиждень: 22 – 28 березня
 Огляд релігійних подій за тиждень (8 – 14 березня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (19 – 25 січня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (12 – 18 січня)
 ОГЛЯД РЕЛІГІЙНИХ ПОДІЙ ЗА ТИЖДЕНЬ (5 – 11 січня)
 Огляд релігійних подій за тиждень (22 – 28 грудня). Огляд релігійних подій
 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру