ЦеркваНовиниСтаттіІнтерв'юГалереяРесурсиАвтори 
Календар 

Православіє 
 Основи віри
 Церква

Літопис 
 Новини
 Міжнародні новини

Галерея 
 Події

Письмена 
 Храми і монастирі
 Церковна історія
 Богословіє
 Філософія, культура
 Православний погляд
 Православіє і педагогика
 Молодіжне служіння
 Церква і суспільство
 Порада мирянину
 Суспільство про Церкву
 Церква і держава
 Міжконфесійні відносини
 Розколи
 Єресі та секти
 Подія
 Ювілей
 Дата
 Люди Божі

Слово 
 Слово пастиря
 Інтерв'ю

Православний світ 
 Ресурси
 Нове у мережі
 Періодичні видання
 Православний ефір
 Релігійна статистика
 Электронная лавка
 Бібліотека

Послух 
 Авторикарта сайта

04.01.2006. КИЇВ-КОСОВО. Православні священики напередодні різдвяних свят відвідали українських миротворців
Упродовж трьох днів співробітники Синодального військового відділу УПЦ на чолі з архієпископом Львівським і Галицьким Августином перебували в місці дислокації українського миротворчого контингенту в Косово. Цей візит відбувся на прохання спеціальної комісії Генерального штабу Міністерства оборони України в рамках спеціальної програми з духовної опіки військовослужбовців, які виконують миротворчу місію в гарячих точках.

Розпочалася акція урочистим вишиковуванням особового складу батальйону. Архієпископ Августин передав миротворцям благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, а також привітав їх з різдвяними святами, побажав Божої допомоги в нелегкому служінні на благо суспільства та закликав бути мужніми у складні життєві моменти. «Сьогодні тут зібралися кращі з найкращих військовослужбовців Збройних сил України, — сказав владика. — З одного боку, вам довірили почесну місію бути миротворцями, а з іншого — на вас чекають дома рідні та близькі. Тож ви потрібні тут і там — на Батьківщині, а це має спонукати вас бути сильними й мужніми. Нехай Спаситель світу Ісус Христос у ці світлі та радісні дні сповнить ваші серця миром і спокоєм.»

Потім у супроводі командування батальйону співробітники Синодального військового відділу УПЦ відвідали українських миротворців в інших місцях дислокації — базовому таборі «Білий орел» — саме тут знаходиться оперативна група «Брезовиця». Усі військовослужбовці отримали в подарунок Євангелія, молитовники, натільні хрестики, а також цікаву духовну літературу. Кожному владика сказав слово настанови, кожного окропив святою водою.

Не забули капелани і про миротворців, які несуть свою службу у віддалених спостережних пунктах і блокпостах.

Після таких зустрічей біля військового єпископа збиралися великі черги миротворців; кожного з них хвилювало своє питання: як правильно молитися, що таке говіння, чи не порушують військові заповідь «Не вбий», захищаючи на фронті інтереси конкретної країни, як правильно влаштувати своє особисте життя тощо. Багато з них виявили бажання посповідатися. Для цього на базі українських миротворців є військова каплиця — тут вони читають молитви, Святе Письмо, сюди приходять, щоб попросити Божої допомоги перед виїздом на завдання, тут дякують Богові за допомогу у скрутну хвилину.

Відвідала делегація з Києва і навчальний полігон. За словами військових командирів, сьогодні в Косово перебувають 263 українські миротворці, які входять до складу польсько-українського батальйону «Полукрбат». Нині в Косово непроста ситуація і це потребує присутності на цій території миротворців. Тільки за таких умов вдається досягнути мирного співіснування двох етносів, між якими протягом 1991–1997 років відбувалися військові конфлікти. У 2006 році планується провести народний референдум, а також вирішити на державному рівні питання про статус території Косово, який нині залишається невизначеним.

Чимало вражень у співробітників Синодального військового відділу залишила подорож православними святинями Косово. Багато з них постраждали під час бойових дій, а в тих, що вціліли, зусиллями місцевих жителів відроджується церковно-парафіяльне життя. За словами священиків, які здійснюють на цій території пастирське служіння, за період військових конфліктів кількість православних віруючих тут значно збільшилася. Люди почали приходити до Бога переважно через скорботи, ті з них, хто залишився без домівок, знайшли притулок у монастирях і храмах. Саме вони тепер є надійною підтримкою для місцевих священнослужителів.

«Важко ходити по цій землі, важко без сліз дивитися в очі місцевих жителів, — поділився співробітник Синодального військового відділу УПЦ диякон Віктор Яценко, — ми мало чим можемо їм допомогти. Але ми маємо можливість підтримати тих, на кого ці люди покладають свої надії — миротворців. Наші військові не тільки забезпечують безпеку місцевим жителям, але й покращують їхнє життя, роблять його веселішим та радіснішим. Вони радо спілкуються с людьми, знають, що сказати в конкретний момент, що відповісти на питання. Все це сповнює сербів впевненістю. І лише у присутності священика вони дозволяють собі сказати вголос про проблеми.»

За словами архієпископа Августина, подібні душпастирські та місіонерські візити священиків у місця дислокації будуть значно частішими. «По-перше, ми не маємо права залишати хлопців наодинці зі своїми проблемами, до того ж вони є посередниками між місцевими жителями і владою, саме в них беззахисні люди знаходять втіху. Тому від їхньої морально-психологічної підготовки багато залежить», — зазначив владика.

Олександр Андрущенко
Фото диякона Віктора Яценка


Сьогодні 25/03-2018

Пошук у новинах

< Март 2018 >
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31 

© Архивная версия Официального сервера УПЦ "Православие в Украине" 2003-2006 год Orthodoxy.org.ua
(при перепечатке материалов - активная индексируемая ссылка на archivorthodoxy.com обязательна)

Каталог Православное Христианство.Ру